Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

26 minut temu, furraan napisał(-a):

Bardzo serio 😎

W takim razie nie jesteś kierowcą. 

47 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

W takim razie nie jesteś kierowcą. 

Jestem 😎 Znam też ,,ciemną" i ,,jasną" stronę życia w Łodzi - zapewniam. Nie bardzo jednak potrafię pojąć czemu niektórzy Łodzianie nadal mają takie kompleksy, pomimo naprawdę dużych zmian (na lepsze oczywiście 😉 ) w mieście.

45 minut temu, furraan napisał(-a):

Jestem 😎 Znam też ,,ciemną" i ,,jasną" stronę życia w Łodzi - zapewniam. Nie bardzo jednak potrafię pojąć czemu niektórzy Łodzianie nadal mają takie kompleksy, pomimo naprawdę dużych zmian (na lepsze oczywiście 😉 ) w mieście.

To nie ma nic wspólnego z kompleksami. Zwyczajnie dziurawe drogi nie cieszą a wierz mi albo nie, ale mnie do lokalnej brzydoty nie trzeba namawiać, wychowałem się na Rudzie Pabianickiej i tamten chaos budowlany zawsze mi się będzie dobrze kojarzył. 

Żeby nie było OT: 

IMG_20210712_112014.jpg

23 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

To nie ma nic wspólnego z kompleksami. Zwyczajnie dziurawe drogi nie cieszą a wierz mi albo nie, ale mnie do lokalnej brzydoty nie trzeba namawiać, wychowałem się na Rudzie Pabianickiej i tamten chaos budowlany zawsze mi się będzie dobrze kojarzył. 

Mieszkałem w Łodzi 12 lat, początkowo wydawała mi się właśnie tak jak piszesz brzydka - szybko się to zmieniło. Łódź ma swój niepowtarzalny klimat i mnóstwo świetnych zakątków. Wspominam z sentymentem.

Teraz, cordi7 napisał(-a):

Mieszkałem w Łodzi 12 lat, początkowo wydawała mi się właśnie tak jak piszesz brzydka - szybko się to zmieniło. Łódź ma swój niepowtarzalny klimat i mnóstwo świetnych zakątków. Wspominam z sentymentem.

Gdybym nie miał samochodu, to chyba bym wad nie dostrzegał. Tylko lobby pieszo-rowerowe może kochać bezkrytycznie swoje miasto. ;) 

20220327-103100.jpg

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

9 minut temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Przy niedzieli Seiko SCVK002 z 1992r., bardzo skromny, ale nieoczywisty zegar, który kryje w sobie potężny automatyczny 4s35 - mechanizm o biciu serducha 28,800 A/h. 4S35 dał wiele argumentów do powstania dzisiejszego 9S wykorzystywanego w Grand Seiko. 4S35 można spotkać w zegarkach wypuszczanych w latach 1992-1998 🙂

IMG_20220327_171612.jpg

IMG_20220327_171348_paint.jpg

Faktycznie złoty a skromny 🙂 Piękna rzecz.

6 godzin temu, rob3rt napisał(-a):

Arnie vs Frogman 

EC6CAA13-2826-4FF3-9A9E-5F4A394AF31D.jpeg

Kto wygrał? 😜

12 minut temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Przy niedzieli Seiko SCVK002 z 1992r., bardzo skromny, ale nieoczywisty zegar, który kryje w sobie potężny automatyczny 4s35 - mechanizm o biciu serducha 28,800 A/h. 4S35 dał wiele argumentów do powstania dzisiejszego 9S wykorzystywanego w Grand Seiko. 4S35 można spotkać w zegarkach wypuszczanych w latach 1992-1998 🙂

IMG_20220327_171612.jpg

Piękność

20 minut temu, Gio napisał(-a):

Faktycznie złoty a skromny 🙂 Piękna rzecz.

Kto wygrał? 😜

Oczywiście Arnie. Skoro wygrał z Predatorem to żabie dał rade 😉

Posted (edited)
Godzinę temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

IMG_20220327_171612.jpg

4S35 był wykorzystywany tylko w tym modelu (i jego srebrnym odpowiedniku), a w późniejszym stadium został przemianowany na 4S71 w Credorach. Więcej szczegółów pod tym adresem.

Edited by hugo012

Posted (edited)
1 godzinę temu, hugo012 napisał(-a):

4S35 był wykorzystywany tylko w tym modelu (i jego srebrnym odpowiedniku), a w późniejszym stadium został przemianowany na 4S71 w Credorach. Więcej szczegółów pod tym adresem.

Zgadza się :)

tu nieco skrócona informacja o 4s35

Edited by SEI_pat_KO

5 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

O proszę, zaczęli je znowu produkować? :D Fajny :D

Zapraszamy do kółeczka:

Policzmy Baby Tuna - Seiko - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Tego to nie wiem, ale widzę, że jest dużo ofert z nowymi sztukami więc może jeszcze go tłuką.

Mój kupiony prawie rok temu a tak jakoś wyszło, że w sobotę pierwszy raz go założyłem :D

3 minuty temu, siomon napisał(-a):

Tego to nie wiem, ale widzę, że jest dużo ofert z nowymi sztukami więc może jeszcze go tłuką.

Mój kupiony prawie rok temu a tak jakoś wyszło, że w sobotę pierwszy raz go założyłem :D

Mam z moim podobnie :D uwielbiam to jak wygląda ale rozmiar... rozmiar ma jednak znaczenie :P 

20190316_085946.thumb.jpg.c9163b3e7e2873c67f06dc4f11a173db.jpg

quartz bandit

W dniu 26.03.2022 o 10:36, cordi7 napisał(-a):

Łódź ma swój niepowtarzalny klimat i mnóstwo świetnych zakątków.

Również mieszkałem kilka lat w Łodzi.

To co piszesz jest trafne, tyle, że inne miasta są w dużej części świetne z wyjątkami w postaci nieciekawych zakątków :) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

31 minut temu, KLXN napisał(-a):

8CE6E957-4E44-4EFD-B184-7C917A2707EE-2225-00000214F9F20C43.thumb.jpeg.e85d785cba3e6c68935105c2d2723d1a.jpeg

Licznik Geigera-Millera by się przydał 🙂

10 godzin temu, pisar napisał(-a):

Również mieszkałem kilka lat w Łodzi.

To co piszesz jest trafne, tyle, że inne miasta są w dużej części świetne z wyjątkami w postaci nieciekawych zakątków :) 

Pisar a kiedy Ty byłeś ostatnio dłużej w Łodzi? Pytam, bo Łódź mocno się zmieniła. Na lepsze oczywiście 😉 

9 minut temu, furraan napisał(-a):

Pisar a kiedy Ty byłeś ostatnio dłużej w Łodzi? Pytam, bo Łódź mocno się zmieniła. Na lepsze oczywiście 😉 

Bez dwóch zdań się zmieniła na plus i widzę to ale jednak w dalszym ciągu to jest słabiutko w porównaniu do Krk, Wro, Poznania czy 3City.

Byłem ostatnio u znajomych. Centrum łodzi o 21:30 wyglądało jak ulice w Warszawie o 4 rano :) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)