Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/27/2023 at 11:30 AM, Paulus57 said:

Dokup sobie klamerkę w brązie, bo ta stal nijak się ma do całości. 

 

Kurde, ceny tych z brązu to jakiś żart, droższe niż cale eleganckie paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Kurde, ceny tych z brązu to jakiś żart, droższe niż cale eleganckie paski.

Kup mimo wszystko. Dasz radę. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, McGrego napisał(-a):

Dobra jakość w dobrej cenie.

Szkoda, że już nie produkują. Dałem za niego około 60 USD. Komu się podoba wzór, może kupić Mido, ale to już zdecydowanie drożej (ok. 2,2k zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały problem z chinolami jest taki, że sprzedać taki zegar na rynku wtórnym jest dość ciężko.

Nawet jak jest super zrobiony, to nazwa rodem zza wielkiego muru skutecznie zniechęca nabywców.

Dlatego to zabawa dla kolekcjonerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, holdegron napisał(-a):

Mały problem z chinolami jest taki, że sprzedać taki zegar na rynku wtórnym jest dość ciężko.

Nawet jak jest super zrobiony, to nazwa rodem zza wielkiego muru skutecznie zniechęca nabywców.

Dlatego to zabawa dla kolekcjonerów...

Problem ze sprzedażą jest jeden - podstawowy. Większość sprzedających udaje, że nie kupili w promocji i dają np. zniżkę 10% od ceny normalnej. ;) To bywa mało przekonywujące w przypadku zegarków używanych. Jedyna atrakcyjność oferty, to krótszy termin dostawy a to wg mnie zdecydowanie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Problem ze sprzedażą jest jeden - podstawowy. Większość sprzedających udaje, że nie kupili w promocji i dają np. zniżkę 10% od ceny normalnej. ;) To bywa mało przekonywujące w przypadku zegarków używanych. Jedyna atrakcyjność oferty, to krótszy termin dostawy a to wg mnie zdecydowanie za mało.

 

Ja bym powiedział, że duża grupa zarabia - wystawia za więcej niż kupiła. Oczywiście ich prawo. Jednak nie można powiedzieć, że chińskie zegarki w dobrej cenie nie sprzedają się na wtórnym ;). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, holdegron napisał(-a):

Z moich obserwacji bazarku wynika coś innego.

Jeżeli traktujesz zegarki chińskie jako inwestycję, to owszem. Żeby szybko sprzedać, trzeba raczej stracić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z większością nowych zegarków (nie licząc tych, na które się miesiącami czeka).


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Problem ze sprzedażą jest jeden - podstawowy. Większość sprzedających udaje, że nie kupili w promocji i dają np. zniżkę 10% od ceny normalnej. ;) To bywa mało przekonywujące w przypadku zegarków używanych. Jedyna atrakcyjność oferty, to krótszy termin dostawy a to wg mnie zdecydowanie za mało.

Paweł, nie każdy kupuje na wyprzedaży co w sumie jest 2-3 razy w roku?

Ja kupuję jak mi coś wpadnie w oko i nie czekam do wyprzedaży, chociaż wtedy też chętnie przekopuje Ali 😁 

Biorę podstawowe zniżki u sprzedawcy i jakieś monety i tyle.

Dla mnie atrakcyjność jest jeszcze jedna oprócz szybkiej dostawy odkupując zegarek z bazarku - sprawdzony.

Sprzedaje na bazarku chińczyka na którego czekałem miesiąc lub nawet dłużej.

Wysyłam od ręki i na drugi dzień u kupującego jest.

Kupujący zanim kupi to pyta czy wszystko centruje, czy wszystko idealnie działa.

Ostatnio miałem nabywcę który dał mi 10 punktów do sprawdzenia chińczyka, dopiero jak każdy szczegół był OK to łaskawie po kosztach odkupił 😉 

To jest kluczowe i widzę, słyszę że wiele osób tak kupuje bo z Ali dostajesz kota w worku 😉

A jak Ci przyjdzie z Ali np. z niecentrujacą wsk. godzinowa lub co innego to zostajesz z tym sam 😜 

Według mnie cena powinna być wyższa za sprawdzenie zegarka 😆

 

 

 

Dzisiaj rolkowo :D 

I nie, nie jest na sprzedaż ;) 

 

IMG_20230206_075040.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Według mnie cena powinna być wyższa za sprawdzenie zegarka

 

 

W sumie to jakaś usługa .tak więc może być odpłatna. 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, revolta4 napisał(-a):

 

 

W sumie to jakaś usługa .tak więc może być odpłatna. 😏

dobre :D

ale tak czytam ten wątek i musżę przyznać, że sam wolę kupić używkę w PL, jeśli chodzi o Chińczyki :P. raz, że wiem, w jakim stanie jest zegar, dwa - nie czekam, trzy - wychodzi taniej niż standardowa cena na ali. szczególnie, jesli ma jakieś drobne wady, które mi nie przeszkadzają ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Paweł, nie każdy kupuje na wyprzedaży co w sumie jest 2-3 razy w roku?

Ja kupuję jak mi coś wpadnie w oko i nie czekam do wyprzedaży, chociaż wtedy też chętnie przekopuje Ali 😁 

Biorę podstawowe zniżki u sprzedawcy i jakieś monety i tyle.

Dla mnie atrakcyjność jest jeszcze jedna oprócz szybkiej dostawy odkupując zegarek z bazarku - sprawdzony.

Sprzedaje na bazarku chińczyka na którego czekałem miesiąc lub nawet dłużej.

Wysyłam od ręki i na drugi dzień u kupującego jest.

Kupujący zanim kupi to pyta czy wszystko centruje, czy wszystko idealnie działa.

Ostatnio miałem nabywcę który dał mi 10 punktów do sprawdzenia chińczyka, dopiero jak każdy szczegół był OK to łaskawie po kosztach odkupił 😉 

To jest kluczowe i widzę, słyszę że wiele osób tak kupuje bo z Ali dostajesz kota w worku 😉

A jak Ci przyjdzie z Ali np. z niecentrujacą wsk. godzinowa lub co innego to zostajesz z tym sam 😜 

Według mnie cena powinna być wyższa za sprawdzenie zegarka 😆

 

 

 

Dzisiaj rolkowo :D 

I nie, nie jest na sprzedaż ;) 

 

IMG_20230206_075040.jpg

Sam wiesz, że kupuję nie 2-3 razy w roku, ale dość regularnie. Jak się śledzi ceny, to poza wyprzedażami, często bywają nie gorsze okazje. Właśnie takie coś dotarło do kraju i zobaczymy jak długo będzie błądzić w drodze do paczkomatu. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na swoje chinole już 3 tyg i boję się że mi się znudzą zanim dojdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://a.aliexpress.com/_EGcr8GH

 

Ma ktoś doświadczenie z takim Tandorio? Zawsze chciałem mieć coś z taką tarcza Mother of Pearls. Pamiętam, że miałem ten model od Steeldive i był fenomenalnie wykonany, bezel idealnie chodził, AR coating. Tylko mechanizm miał walnięty. Ciekawi mnie czy tu jakość taka sama, czy ma AR coating. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rumcajs997 napisał(-a):

https://a.aliexpress.com/_EGcr8GH

 

Ma ktoś doświadczenie z takim Tandorio? Zawsze chciałem mieć coś z taką tarcza Mother of Pearls. Pamiętam, że miałem ten model od Steeldive i był fenomenalnie wykonany, bezel idealnie chodził, AR coating. Tylko mechanizm miał walnięty. Ciekawi mnie czy tu jakość taka sama, czy ma AR coating. 

Mam jeden Tandorio na PT 5000 pilot A. Wykonanie przyzwoite, ale widziałem ostatnio na YT filmik, że WR to nic pewnego, więc w przypadku Willarda zastanowiłbym się przed zakupem. Lepiej postawić na nieco droższego Steeldive'a albo sporo droższego (bywają spore przeceny) San Martina. Sam mam żółwika SM z MOP kupionego za poniżej 130 USD (normalnie ok 250). 

3 godziny temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ja czekam na swoje chinole już 3 tyg i boję się że mi się znudzą zanim dojdą emoji13.png

Kup coś innego w międzyczasie i może zdążysz o nich zapomnieć... Nie ma nic fajniejszego, jak trafiona niespodzianka. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Willarda od SM w brązie już mam. Po prostu Mother of Pearls mi się podoba. Mam na oku też Seestern Sub300 w takiej tarczy, może się przyczaję na jakąś przecenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Willarda od SM w brązie już mam. Po prostu Mother of Pearls mi się podoba. Mam na oku też Seestern Sub300 w takiej tarczy, może się przyczaję na jakąś przecenę.

Seestern zbiera dobre opinie. Mam na oku, ale jeszcze nie w zbiorach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rumcajs997 napisał(-a):

https://a.aliexpress.com/_EGcr8GH

 

Ma ktoś doświadczenie z takim Tandorio? Zawsze chciałem mieć coś z taką tarcza Mother of Pearls. Pamiętam, że miałem ten model od Steeldive i był fenomenalnie wykonany, bezel idealnie chodził, AR coating. Tylko mechanizm miał walnięty. Ciekawi mnie czy tu jakość taka sama, czy ma AR coating. 

Tandorio - mam pilota w brązie. Pozycjonuje wśród chińczyków mniej więcej jak PD, czyli poniżej SM, Steeldive, Cronosa i Proximy. Ogólnie więcej tej marki nie kupie (chyba, ze na jakiejś mega wyprzedaży). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 12:03, holdegron napisał(-a):

Nawet jak jest super zrobiony, to nazwa rodem zza wielkiego muru skutecznie zniechęca nabywców.

 

No właśnie nie koniecznie - ;) Jak mam mieć zegarek który jest "szwajcarski" albo "niemiecki" który tak naprawdę jest chiński to wolę ten chiński który jest chiński i niczego nie udaje... ale myślę że to kwestia świadomości kupującego.

9 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Według mnie cena powinna być wyższa za sprawdzenie zegarka 😆

Zgadzam się dodałbym tylko że za "sprawdzenie i sprowadzenie zegarka" - każdy kto sprowadzał zegarek, albo zegarki z za granicy i to niekoniecznie mam na myśli Chiny doskonale wie że to nie zawsze jest taka "słodowa" sprawa... Jak wszystko jest O.K. to świetnie ale schody się zaczynają jak coś jest nie tak...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Daito napisał(-a):

 

No właśnie nie koniecznie - ;) Jak mam mieć zegarek który jest "szwajcarski" albo "niemiecki" który tak naprawdę jest chiński to wolę ten chiński który jest chiński i niczego nie udaje... ale myślę że to kwestia świadomości kupującego.

Zgadzam się dodałbym tylko że za "sprawdzenie i sprowadzenie zegarka" - każdy kto sprowadzał zegarek, albo zegarki z za granicy i to niekoniecznie mam na myśli Chiny doskonale wie że to nie zawsze jest taka "słodowa" sprawa... Jak wszystko jest O.K. to świetnie ale schody się zaczynają jak coś jest nie tak...

Najczęściej powodem odsprzedaży "bez strat a nawet..." są zauważone niedociągnięcia i nadzieja, że w następnym już będzie wszystko OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Najczęściej powodem odsprzedaży "bez strat a nawet..." są zauważone niedociągnięcia i nadzieja, że w następnym już będzie wszystko OK. 

No jak trafisz bubla to jak odsprzedaż bez straty?

Wtedy to za puceny idzie i to ciężko 😉 

 

A w temacie ... omeszka wskoczyła na przegub 😝 

 

 

 

IMG_20230206_174814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.