Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Wyjazd na wycieczke do JLC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również poproszę x2 :rolleyes:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zerknij na stronę www.bilety-online.com lub do biura przy Piotrkowskiej 165/169 lokal 502 tel. w Łodzi 630-60-61 lub 632-93-04. Wszystko zależy od Twoich preferencji komunikacyjnych - samolot, autokar, pociąg. Ty wiesz najlepiej w jakim terminie i co Ci będzie odpowiadało, no i za jakie pieniądze. Jeden z Kolegów ma już bilety na samolot, ale nie wiem czy to bezpośredni przelot czy z tzw zwiedzaniem innych portów lotniczych :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za milczenie. Szukałem sposobu sfinansowania wycieczki. Z przykrością muszę zrezygnować z wyjazdu ;)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie ostatecznej liczby chętnych ,ponieważ ...

załatwiam wizytę i zwiedzanie Minervy na drugi dzien , a po południu specjalny pokaz w genewskim butiku Montblanc tylko dla nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się to wspaniale! Wielki dzięki! Może będzie można zerknąć na 'Metamorphosis' ;)Oczywiście biorę udział x 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy jada Ci ktorych wymieniłem w poprzednim poscie

Staszek wspominał ze tez sie wybiera ale pisemnie nie potwierdzał :-)

Od innych nie mam zadnych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do uczestników wycieczki

Organizujemy wspólne noclegi, czy moze kazdy sobie we własnym zakresie?

Jaki macie na to pogląd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zarezerwowałem, jadę w 5 osób, w tym kolega, który też będzie na wycieczce w JLC :mellow:

Zarezerwowałem wcześniej z tego względu, że chcemy zostać na więcej dni i chciałem mieć już z tym spokój i mieć pewne miejsce.

Natomiast fajnie byłoby gdybyśmy mieszkali jak najbliżej siebie- tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Jakby co, to my się meldujemy praktycznie w centrum Genewy.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w Szwajcarii i Bawarii na kilka dni przed czasem, mam już rezerwację w hotelu w Le Sentier. Chyba sporo osób łączy wycieczkę do JLC z wyjazdem turystyczno/krajoznawczo/rodzinnym ;) - i dobrze, bo termin znakomity ! Jest jeszcze czas i dużo hoteli w okolicy, więc może każdy sobie /bo ceny różne/? I tak się spotkamy, bez obaw ;) Natomiast myślę, że może warto wszystkim zainteresowanym podać namiary spotkania tj. dzień, godzina, miejsce/adres w dniu 29/04/2010r dotyczy to wizyty w JLC, dzień następny - Minerva i Montblanc to już Darek i to można dogadać na miejscu np. wieczorem przy kolacji. Dzień pierwszy to dwie grupy - chyba, więc detale są ważne. Może niech Artur i Darek powiedzą jak to widzą - ONI 'rządzą' B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łączę wycieczkę do JLC z tygodniowym urlopem we Francji, mam już rezerwacje

pozdrawiam wszystkich uczestników

 

St. Ostrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Z tego co widze "kazdy sobie" organizuje spanie. To nam ułatwia zadanie organizacyjne wiec ja rowniez rozejrze sie za czyms dla siebie. Co do spotkania, to według mojej wiedzy, mamy byc na miejscu o 9 rano

Zapytałem JLC czy podstawia nam transport do Genewy i powiedzieli ze nie powinno byc problemu ale szczegoly o ktorej godzinie i skad ten transport bedzie ruszal ustale pod koniec marca. W miedzy czasie bede w Bazyleii i moze spotkam sie z Pania z ktora mailuje. " Na zywo" bedzie łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z moich informacji wynika ze czesc osob nie nocuje w Genewie tylko w okolicy fabryki.

Dla tych którzy spią w Genewie, a nie wybieraja sie własnym samochodem musimy zorganizowac transport do fabryki

Czas zapytac JLC czy nam w tym pomogą.

WSZYSTKICH ktorzy chca skorzystac z takiego busa prosze o informacje!!!

Musze podać liczbę osob zainteresowanych taką opcją.

Nie wiem czy JLC podstawi nam "cokolwiek" i czy nie bedziemy musieli sie tam dostac na własna rękę ale pytając o pomoc musze znac szczegóły ilu osobom taki transport jest potrzebny.

 

Z Waszych postów wnioskuje również ze chcecie zabrać ze sobą kolegów lub małżonki. Część z Was prosiło o dopisanie drugiej osoby, nie podając mi ich danych. Każdego kto nie przesłał do mnie danych kogoś kogo zabiera ze sobą proszę o uzupełnienie. [nie mam np danych drugiej połowy MASTERFAN :-) i kolegi Masterfan:-)]

 

Nie możemy doprowadzić do sytuacji kiedy pod fabryka zjawi się więcej osób niż te które znalazły się na liście i zaskoczymy naszych gospodarzy "dodatkowymi twarzami". Jeśli ktoś z Was zdecydował się, w międzyczasie, na zabranie jeszcze kogoś, to tez proszę o informacje.

 

JLC zgodziło sie podzielić zwiedzanie na dwie grupy, max do 10 osób

Powinniśmy ustalić kto będzie w której grupie tak aby nie robić zamieszania na miejscu. Jako kryterium doboru proponuje przyjąć miejsce zamieszkania. Ci którzy śpią w Genewie i będą korzystali z transportu wspólnego powinni moim zdaniem zwiedzać razem żeby później razem wrócić i nie nadwyrężać uprzejmości JLC.

 

Bardzo proszę o pilne przesyłanie tych informacji bo chciałbym przesłać dane do JLC i spróbować załatwić dla nas transport

 

Jeśli podstawia nam busa podam godzinę i miejsce zbiórki. Jeśli nie podstawia, będziemy się martwic dalej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania /ewentualnie Grzegorz/ i Marcin chętni na busa ;)

 

 

Marcin

 

PS. Kolego Arturze, moje dane poszły 11 lutego, później jeszcze rozmawialiśmy dłużej na PM, ale na wszelki wypadek powtórzę i dopiszę dane Żony oraz kumpla, bo do tej pory nie wiem z kim będę w parze :lol:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem chętny na busa


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem chętny na busa

 

A co to za bus może i ja bym wziął ze dwa :lol:

 

Przepraszam żartowałem ;)


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania /ewentualnie Grzegorz/ i Marcin chętni na busa ;)

 

 

Marcin

 

PS. Kolego Arturze, moje dane poszły 11 lutego, później jeszcze rozmawialiśmy dłużej na PM, ale na wszelki wypadek powtórzę i dopiszę dane Żony oraz kumpla, bo do tej pory nie wiem z kim będę w parze :lol:

 

Twoje dane mam. Zony i kolegi dostałem dzisiaj, juz dopisani. Mamy limit 20 osób wiec nie widze problemu zeby oboje do Nas dołączyli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja też poproszę miejsce w busie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, proszę o dopisanie mnie do busa.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinam juz do konca wycieczke i praktycznie wszystko juz wiadomo

Szczególy podam za kilka dni

Ostatecznie jedziemy w 14-e osób - pierwsza lista wysłana dawno temu

Nikt więcej dołączyć nie moze. Zmienili plany ponieważ będziemy zwiedzać jedna grupa a w fabryce w tym czasie bedzie tez wycieczka z innego kraju.

Za kilka dni napisze szczegóły ale musze juz Wam powiedzieć ze JLC naprawdę się stara. Dostałem dzisiaj zaproszenie oficjalne dla naszej grupy - napisali bardzo ładnie ze nie moga sie doczekac :-) hahaha

Bedzie polski tłumacz, prezenty, transport itd Naprawdę SUPER

Zostaje ostatnia kwestia.

W połowie dnia mamy obiad - pozycja obowiązkowa ze względu na harmonogram i logistykę. Po obiedzie program trwa dalej.

Obiad kosztuje od 50 do 70 franków od osoby i każdy z nas pokrywa ten koszt z własnej kieszeni. Przy obiedzie będzie kadra z JLC (tłumacz, może ktos jeszcze) oraz Pan Deleszkiewicz. Myślę ze nie muszę tłumaczyć kim jest ten Pan.

Będzie to w restauracji nad jeziorem ale mamy na te przyjemność ograniczony czas i nie będzie możliwości zamawiania dań. Zaproponowano mi wybór menu ale ja się nie podejmuje ustalania kto życzy sobie marchewkę a kto nie

Wyboru dokonają, za nas, nasi gospodarze (dania będą przygotowane specjalnie dla nas i jak to mi napisano musze wiedziec co kto lubi wcześniej żeby mogli zakupić składniki :-) wiec musimy się określić co jemy)

Aby nie popadać w paranoje co kto chce muszę dać JLC jedną odpowiedz

- czy ktoś jest na coś uczulony?

- czy mamy w naszym gronie wegetarian?

Jesli nie otrzymam maili na PW lub nikt nie poda takich info na forum to w poniedziałek informuję JLC ze wszyscy jedzą "wszystko" i niech sami dobiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak pisałem, podaje ostateczną wersję programu:

29 kwietnia 2010 roku:

8 rano: Wyjazd autobusu z Genewy do La Sentier (autobus podstawia i sponsoruje JLC)

Miejsce zbiórki: Rail Station (stacja kolejowa) Place Cornavin pod zegarem :-)

9.15: Przyjazd do manufaktury

Powitanie z Panem Jankiem Deleszkiewiczem (Chief Designer with polish background:-):-)

9.30: Rozpoczynamy zwiedzanie warsztatów

- SPH

- Découpage

- Décolletage

- Taillage, Assemblage ancres

- Usinage et polissage boîtes

- Emaillage

- Gravure

12.00: Transport z JLC do restauracji nad jeziorem

12:15 Lunch w restauracji Le Rocheray razem z Panem Deleszkiewiczem

Obiad będzie kosztował od 50 do 70 franków (bez napojów). Koszt obiadu pokrywamy sami. Menu ustalają gospodarze. Dzisiaj się dowiedziałem, że będzie to prawdopodobnie ryba z jeziora:-) nad którym mieści się restauracja :-)

13.45: Transport z restauracji do fabryki

14:00 Zwiedzamy Heritage Gallery

New: Innovation through the movement

15:15 Prezentacja kolekcji (Nowości 2010 + aktualna kolekcja)

Jak pokażą Reverso Triptique to nie jedno z nas postanowi tam zamieszkac :-):-):-)

16:30 Koniec wizyty ? prezent (katalogi ? okiem zegarmistrza)

16:45 wyruszamy do Genewy na to samo miejsce Rail Station (stacja kolejowa) Place Cornavin

 

Po przyjeżdzie do Genewy proponuje kontynuować program we własnym zakresie ;-)

 

Dodatkowe informacje:

Poniżej wklejam zaproszenie jakie dostalismy:

Jaeger-LeCoultre is glad to invite you

to an extraordinary journey in the heart of the swiss Jura,

to one of the most prestigious watchmaker valley....

 

The Manufacture Jaeger-LeCoultre is opening its doors for you

Thursday 29th April 2010

 

for a guided tour through the Grande Maison.

Discover with us the workshops and the differents skills,

the Heritage Gallery showing a new exhibition "Innovation through

the movement"

as well as relating the history of the brand and its unique collection

of timekeepers.

 

We wish you all exciting hours in our company.

 

Your Jaeger-LeCoultre Team

Wasz zespól JLC - piękne :-):-)

 

1) Bedzie polski tłumacz!

2) Nie wolno robic zdjęc w fabryce

- Nie wolno robić zdjęć w warsztatach

- Nie wolno robić zdjęć w Heritage gallery

- Wolno robic zdjęcia w wejściu do fabryki oraz na zewnątrz :-)

3) Jeden z naszych kolegów wykazał się godną pochwały inicjatywą i zakupił album o Polsce jako prezent dla naszych gospodarzy. Miejcie proszę drobne PLN żeby zwrócić mu koszty:-) Koszt zakupu podzielimy oczywiście na 14 osób.

4) Osoby, które dojeżdżają do manufaktury na własną rękę powinny pojawić się o 9 rano pod adresem

The manufacture, 8 rue de la Golisse,1347 Le Sentier.

 

Ostateczna lista uczestników:

1/2) Pasjonat x2

3/4) Dariusz Chlastawa x2

5/6) Masterfan x2

7/8) Stanisław Ostrowski x2

9) KrzychuS

10) Maraas

11) Paweł Jankowski

12/13) Eugeniusz Szwed x2

14) Klod100

Razem 14 osób. Jeśli ktokolwiek z Was (z listy) nie będzie uczestniczył w wyjeździe to proszę o pilne info. Masterfan ma jeszcze jednego chętnego, który skorzysta z wolnego miejsca :-) a nawet jeśli nie, to może ktoś inny chciałby pojechać a dostać się do fabryki JLC nie jest łatwo i szkoda marnować miejsca.

 

 

Moje spostrzeżenia:

JLC podeszło do tematu bardzo profesjonalnie i "na poważnie"

Wizyta zdarza się u nich pierwszy raz i w przyszłości będzie możliwa do powtórzenia tylko raz w roku

Jeśli uzbieralibyśmy kiedyś kolejnych chętnych "jako stowarzyszenie" to kolejna wycieczka możliwa jest dopiero w 2011 roku w terminie przez nich wskazanym.

 

do zobaczenia w Genewie:-)

W razie pytań piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety otrzymałem dość przykrą informajcę ,że z powodu szkolenia dla dyrektów butików MB nasz wyjazd do Minervy nie może się odbyć w tym terminie

więc pewnie będziemy mogli zaliczyć tylko butik :)

przykro mi z tego powodu ...

Przy okazji - myślę ,że dress code na wizytę do JLC i butik to taki upper casual ( marynarka , spodnie ostatecznie jeans , ale bez krawata )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.