Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
damiance

Nasze doświadczenia z garniturami na miarę

Rekomendowane odpowiedzi

Orlis a mógłbyś mi na priv podać cenę tej przyjemności.Pomału dorastam do takiej procedury :)

Odpisalem na priv odnośnie ceny. Tak poza tym ceny dostępne są na stronie Zaremby, bespoke, semibespoke i MTM.

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz fot całej sylwetki?

Pewnie w święta będę miał to wtedy wrzucę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ktoś to zlikwidował ustawą? Idę o zakład że gdyby w tamtych czasach dać ludziom wybór taki jak jest dzisiaj gdzie można kupić mnóstwo tanich (nawet badziewnych) butów, spodni, garniaków w każdym rozmiarze i kolorze to by byli bardziej niż szczęśliwi. Gdyby więcej ludzi chciało kupować rzeczy szyte na miarę to by było więcej pracowni i niższe ceny, nie ma tego bo zbyt mało ludzi jest zainteresowanych.

 

Nie potrzeba ustawy. Wystarczy ludzka pazerność. W wielu miastach przeróżne zakłady i sklepy w centrach miast się zamykają i to nie z powodu braku zainteresowanych. Taki mi się ostatnio nawinął przykład:

 

https://www.o2.pl/artykul/po-147-latach-dzialalnosci-dostali-3-dni-na-spakowanie-sie-zenada-wokol-cukierni-bliklego-6200402540557953a

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat przypomniały mi się moje pierwsze doświadczenia z garniturem szytym (teoretycznie) na miarę z okazji studniówki :D 
Był to raczej tani polski producent garniturów który oferował usługę szycia na miarę. 

Ja byłem wtedy wysokim chudzielcem który miał jakieś 190cm i jakieś niecałe 70kg.
Wyglądało to mniej więcej tak że ściągnęli ze mnie miarę, zaprosili na jedną przymiarkę no i gotowe. Wtedy niewiele o tym wiedziałem, ale skoro szyli na miarę to myślałem, że jest dobry. 
Niedawno znalazłem ten garnitur w szafie i z ciekawości po latach przymierzyłem...
...cóż teraz mam ponad 190cm i ok 95 kg i gajer jest wszędzie (oprócz pasa) stanowczo za szeroki i za duży :D 
Nawet nie chcę szukać zdjęć ze studniówki bo musiałem wyglądać wstrząsająco :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem garnitur szyty na studniówkę. Z powodu podobnych gabarytów sklepy takich rozmiarów nie oferowały.

Mój z kolei wyszedł trochę przyciasny, (ale w akceptowalnych granicach), konkretnie marynarka pod pachami, pomimo kilku przymiarek u niezłego - jak gminna wieść niosła krawca.

Zdawałem w nim oczywiście maturę i późniejsze egzaminy. I to była ostatnia rzecz w moim życiu szyta na miarę :).

A może jeszcze nie ostatnia...?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był tylko jeden z przykładów. Podobny los spotkał wiele cukierni i nie tylko.

W moim grajdołku nie ma takich tuzów, a pospolite sklepy i rzemieślnicy nie zwinęli kramów z braku klientów, ale z powodu wysokości czynszów, co przekłada się bezpośrednio na koszty działalności, a tym samym cen.

Władze miasta idą podobnym tokiem myślenia - po co im przykładowo sklep papierniczy, nota bene pełen wszelakiego asortymentu i cieszący się uznaniem klientów od lat, czy lodziarni albo szewca.

Mają lepsze oferty tzw. "banków" czy innych chwilówek, wiec jak was nie stać to dziękujemy.

Kto da więcej, ten lepszy. A wasze kilkadziesiąt lat działalności wsadźcie sobie głęboko, jak was teraz nie stać na nasze czynsze.

Jeżeli uważasz, że tędy droga - cóż, mam zgoła odmienne zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja serdecznie polecam MTM od Cafardiniego - bardzo fajne podejście do klienta, nawet przyjadą do domu albo pracy zebrać miarę czy też na przymiarkę. Ogromna ilość możliwości personalizacji i dostosowania wymiarów stroju (a nie tylko pas, długość marynarki czy rękawów). Bardzo solidne MTM. Ceny od ok. chyba 3k PLN za garnitur z podstawowego próbnika materiałów.

 

W Katowicach bespoke jest u Tiviano (słyszałem różne opinie, również mocno niepochlebne o czasie trwania procesu szycia) i w Poszetce (tutaj nie znam żadnych opinii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz fot całej sylwetki?

Proszę, jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego:

post-63031-0-94400500-1514147683_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neapolitańskie wszycie rękawów? :) Super szerokość klap. Aż dziw, że do tego buty z otwartą przyszwą i krawat bez łezki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na garniturach, ale może dzięki temu lepiej ocenie efekt końcowy, jak dla mnie świetnie wyszedł :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neapolitańskie wszycie rękawów? :) Super szerokość klap. Aż dziw, że do tego buty z otwartą przyszwą i krawat bez łezki :)

Oxfordow chwilowo u mnie brak;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze warto inwestować w porządne buty. Zwrócę jedynie uwagę że nie tylko oksfordy to porządne buty. Maja po prostu wyższy stopień formalności niż derby czy lotniki. Akurat za yanko nie przepadam. W ostatnim czasie z kolekcji wypadły oksfordy bo się zużyły wiec pewnie w tym roku uzupełnię szafę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garnitury na miałeś super sprawa, ale nie oznacza to, że w gotowych kompletach nie można wyglądać i czuć się dobrze, Mam kilka garniturów firmy Szczygieł i jestem z nich strasznie zadowolony. Kupiłem go w krakowskim salonie firmowym przy ulicy Ludowej 6 :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszedłeś i zarejestrowałeś się na Forum zegarkowym 2 minuty wcześniej tylko i wyłącznie po to, aby tą radosną wiadomością się z nami podzielić :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy post to kasa.,. ;)

:)

 

To straszna prawda.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zrobić komuś antyreklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, na stronie Szczygieł marynarki są z aż 20% domieszką wełny. Nawet na legowisko dla psa się nie nadaje. Obciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1989 roku szyłem sobie garnitur do ślubu u krawca w małej miejscowości. Facet wziął miarę i kazał przyjść za 3 dni do 1 przymiarki. Na przymiarce były gotowe spodnie i coś co wyglądało jak marynarka bez rękawów. Spodnie pasowały idealnie, góra po założeniu posłużyła do obmiaru rękawów. Kolejna przymiarka była po tygodniu, garnitur był idealny. Krawiec poprosił abym przyszedł za dwa dni po odbiór garnituru i to wszystko. Po fakcie dowiedziałem się że oprócz własnej pracowni był krawcem w Operze Poznańskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTM szyje również rybnicki LAZAR. Kilka lat temu za garnitur ze stockowego materiału, więc praktycznie taki jak w sklepie, ale idealnie leżący zapłaciłem bodajże 1800 zł. Przy wyborze lepszego materiału (mają duży wybór angielskich i włoskich) cena się podwaja.

Wadą szycia na miarę jest to, że inne garnitury stają się niewygodne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie zdecydowanie polecam firmę Vratelli. Są znakomici. Mam od nich dwa garnitury i dwie koszule uszyte według projektu przesympatycznej Pani projektantki. Krawcy robią świetną robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie zdecydowanie polecam firmę Vratelli. Są znakomici. Mam od nich dwa garnitury i dwie koszule uszyte według projektu przesympatycznej Pani projektantki. Krawcy robią świetną robotę.

:lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie zdecydowanie polecam firmę Vratelli. Są znakomici. Mam od nich dwa garnitury i dwie koszule uszyte według projektu przesympatycznej Pani projektantki. Krawcy robią świetną robotę.

Nie Vratelli tylko Vratislawia i nie w Krakowie, tylko we Wrocławiu :D

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słabo wyszło z tą ewidentną reklamą ale też polecam Vratelli a trochę tego przerobiłem w Krakowie

Edytowane przez smc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.