Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja dzisiaj na targu staroci w Milano znalazłem stoisko gościa który sprzedaje starsze kolekcje okularów. Ceny od 20 do 120 euro, a wybór ogromny. Jakość NOS. Na razie zakupiłem jedną parę, ale wybierzemy się do niego do domu z żoną na większe zakupy.

 

Pstryknij fotke co tam ma, to moze zloze zamowienie 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 WAŻNE PRZECZYTAJ!

 W dniu 1.06.2023 o 10:51, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

 Kwiecień był rekordowy - przypominam - ponad 5 tys zł z Waszych wpłat ! 🙂    W maju już tak pięknie nie było - z wpłat uzbierało się tylko 1,5 tys zł czyli około 30 % tego co w kwietniu. 

 

Zobaczymy co przyniesie czerwiec 😜

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w czerwcu 2023r. 

 

100,00 zł - to moja wpłata na dobry początek 

 

105,00 zł 

220,00 zł

230,00 zł

280,00 zł

290,00 zł

475,00 zł

595,00 zł

 

(stan na  19 - 06 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

( to już prawie koniec miesiąca, dlatego jeszcze bardziej proszę o wpłaty )

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

22 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Na naszym forum wszyscy dobrze się "bawią", ale jeśli miesiąc w miesiąc nie będzie od Was, wpłat na poziomie kwietnia, to zabawa się niestety skończy.  Jak wiecie ostatni weekend to Lublin i dwudniowa konferencja /spotkanie w Lublinie w LCK. Impreza wielowymiarowa z wykładami i spotkaniami z bardzo ciekawymi ludźmi. Ja byłem w środku tego wydarzenia więc moja ocena nie jest obiektywna, ale na bazie tego co widziałem i czego doświadczyłem,  wiem że niewiele się zmieniło - jest bardzo mała grupa klubowiczów którzy chcą coś zrobić  i ogromna rzesza tych którzy chętnie korzystają z pracy i wysiłku innych. Jednak, to nie będzie trwało wieki, bo w końcu komuś się znudzi bezinteresowne działanie na rzecz ogółu. 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

Wrzucam ponownie tam gdzie poczytność tematu jest spora.

Większość zapewne zagląda do tego "niezwykle ciekawego" wątku o wpłatach rzadko lub w ogóle.

Przepraszam za spam, ale to wyższa konieczność.

Kwiecień był rekordowy, nie sądzę abyśmy go przebili, ale starajmy się zbliżyć. Każda wpłata na wagę złota.

Pozdrawiam

Łukasz


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu pytałem o Eposy i tak wyszło, że trafiły do mnie 2 pary
Pierwsze wrażenie super - matowy acetat, wykonanie bez zastrzeżeń, fajne, wypukłe soczewki.
Jakby ktoś reflektował, jedną parę chętnie puszczę w świat (model Bronte 3).

R0001246_001-01.jpg

Edytowane przez lewandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Cartier Premiere De Cartier wyraźnie będą się różnić jakościowo od RB Caravan Titanium made in Japan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cartiery (Santos) które kupiłem jako nieużywane (ktoś kupił w wakacje ze strony Cartiera i nie zwrócił tylko odsprzedał) niedawno i generalnie cena retail prawie 5k złotych to głównie kultowość/design, powiedzmy 2k pln są warte imo (z tym że oceniam głównie wykonanie zewnętrzne, szkła są bdb ale jestem w tym temacie laikiem). Jak pewnie wiesz są produkowane przez Kering eyewear. Mam też vintage Cartiery model z drewnianymi zausznikami (jak aktualne premiere z drewnianymi za 2k gbp) i to piękna rzecz.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Cartier używa plastikowe czy szklane soczewki , oraz czy oprawki są pozłacane prawdziwym złotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe, co do pozłocenia to w vintage to było złoto, tutaj nic nie piszą więc zakładam z pewnością że to tylko zwykła pozłotka (jakby to było prawdziwe pozlocenie to by się chwalili).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2023 o 17:37, Krakus1 napisał(-a):

Czy Cartier Premiere De Cartier wyraźnie będą się różnić jakościowo od RB Caravan Titanium made in Japan ?

 

Bedzie i to bardzo. Luxottica robi teraz syf. Nawet ich najlepsze marki w portfolio, np Persol, spadl jakosciowo niesamowicie. Z RB jest jeszcze gorzej. 

Cartier to zupelnie inna polka.

W dniu 24.11.2023 o 12:52, Krakus1 napisał(-a):

jednak wybrałem Caravan Titanium , jakość robi wrażenie 

 

 

20231124_123524.jpg

 

 

 

 

 

 

Robi, tylko, ze negatywne wrazenie... To zdjecie pieknie pokazuje poziom tej marki


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Bedzie i to bardzo. Luxottica robi teraz syf. Nawet ich najlepsze marki w portfolio, np Persol, spadl jakosciowo niesamowicie. Z RB jest jeszcze gorzej. 

Cartier to zupelnie inna polka.

 

Robi, tylko, ze negatywne wrazenie... To zdjecie pieknie pokazuje poziom tej marki

Co Ci się nie podobało w tych okularach ?,  jestem bardzo ciekaw Twojej opinii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Robi, tylko, ze negatywne wrazenie... To zdjecie pieknie pokazuje poziom tej marki

Ja sie raz skusilem na RB i drugi raz tego bledu nie zrobie

 

 

IMG_3111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Co Ci się nie podobało w tych okularach ?,  jestem bardzo ciekaw Twojej opinii 

 

Pomijajac juz tandetna laserowa grawerke, to takie ciekawe detale:
818285780_Screenshot2023-11-28at15_37_31.thumb.png.b8642d9a12e2ecd1bd2dbcdbd0a9eff3.png


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trojin napisał(-a):

Ja sie raz skusilem na RB i drugi raz tego bledu nie zrobie

 

 

IMG_3111.jpg

 

Mam RB z lat 80tych, mam i "nowe" po przejeciu przez Luxottica - nowe leza zepsute 🙈 Psuja kazda marke, ktora przejma. To samo jest z Persolem i Okleyem.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Pomijajac juz tandetna laserowa grawerke, to takie ciekawe detale:
818285780_Screenshot2023-11-28at15_37_31.thumb.png.b8642d9a12e2ecd1bd2dbcdbd0a9eff3.png

fantastyczna uwaga 👌 faktycznie jest niewielka różnica miedzy prawym a lewym zausznikiem, ale jeden i drugi nie dochodzi do końca- może to dowód że to hand made ? - , zgadzam się że RB robi rozczarowujące okulary obecnie , bo rok temu kupiłem nie najtańsze ich okulary , a niestety byłem rozczarowany jakością wykonania, jak i plastikowymi soczewkami . tu jest całkiem inna liga - szklane soczewki z obłędną polaryzacją , pozłacanie prawdziwym złotem , nadzwyczajnie piękne i wygodne noski , natomiast czy Cartier robi jeszcze lepsze okulary niż te , może i robi , nigdy nie miałem do czynienia z tą marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤣nie rozśmieszaj z tym handmade


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

fantastyczna uwaga 👌 faktycznie jest niewielka różnica miedzy prawym a lewym zausznikiem, ale jeden i drugi nie dochodzi do końca- może to dowód że to hand made ? - , zgadzam się że RB robi rozczarowujące okulary obecnie , bo rok temu kupiłem nie najtańsze ich okulary , a niestety byłem rozczarowany jakością wykonania, jak i plastikowymi soczewkami . tu jest całkiem inna liga - szklane soczewki z obłędną polaryzacją , pozłacanie prawdziwym złotem , nadzwyczajnie piękne i wygodne noski , natomiast czy Cartier robi jeszcze lepsze okulary niż te , może i robi , nigdy nie miałem do czynienia z tą marką.

 

Jak sie domyslam, ten zausznik powinien dochodzic do metalowego zgrubienia. Nie dosc, ze nie dochodzi, to jeszcze jest krzywo obciety. 

Zgaduje, ze ich "handmade" to jedynie skrecenie elementow. 


Tak wyglada handmade:

 

Tak, Cartier robi zdecydowanie lepsze okulary. 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skontaktowałem się z RB , i wysłałem im fotkę zausznika , proponowali wymianę na inną parę tego modelu lub zwrot kasy , zdecydowałem się na wymianę , bo nie mogłem się przekonać że pozłacanie złotem jest gorsze od złoto podobnej farby  , szklane soczewki są gorsze od nylonowych , a tytan jest gorszy od zwykłego metalu czy plastiku, a podobno grawer na tytanie to nie lada sztuki 😉. także uległem urokowi tego modelu , Cartier musi czekać 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
handmade
IMG_20231128_211919.thumb.jpg.2510f9d1977e959b151be72b839a08a1.jpg
IMG_20231128_211759.thumb.jpg.4603b4b42bdbfda565f486a96325c3b3.jpg
IMG_20231128_211718.thumb.jpg.5a75798f85543b2a2f80120dd8b2e99b.jpg

Mam ten model, miały być na rower, ale lepiej sprawdzają się do łażenia po górach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 19:30, Krakus1 napisał(-a):

 szklane soczewki są gorsze od nylonowych 

 

Ja uważam że szklane najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.  Wpadły mi w oko takie okulary od Prady PR 66ZS AAV07T. Orientujecie się może czy te soczewki są coś warte. 

 

image.png.9780dc3d8f24860b963b42f5123ec931.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was użytkował/uje DITA. Zainteresował mnie model Mach eight, ale trochę cena odstrasza.

Jeżeli są warte kwoty, to z chęcią poczytam Wasze opinie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.