Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Recommended Posts

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Ray Banów RB2027 W1847 ze szkłami G-15. Udało się je kupić w przyzwoitych pieniądzach.

Wolałbym z polaryzacją  RB2027 601/W1 ale obecnie są niedostępne, a tam gdzie są to cena jest za wysoka.

I tu moje pytanie do znawców. 

Warto poczekać na takie z polaryzacją czy kupić same oryginalne soczewki i je samemu przełożyć (lub zrobić to w sklepie) nadmienię że cena po zsumowaniu będzie podobna do ceny gotowych z polaryzacją ale mam dwa rodzaje soczewek. Czy taka operacja uszkadza oprawki?

Nie warto kupować bo sa za drogie, lepiej iść do optyka -tylko nie sieciówka , i zamówić szkła z polaryzacją np z JZO wyjdzie pewnie ok 130-150 zł z montażem

dobre szkła polaryzacyjne to maja okulary Maui Jim a nie Ray Bany

Maui Jim podobają mi się ale rozmiaru nie mogę trafić. Już bym nawet cenę przebolał. Przy RB nie narzekam to i tak dużo lepiej niż w reszcie do której mogę mieć ewentualnie dostęp. Mam z polaryzacyjne i bez i widać różnicę.

Ale czy do RB2027 uda się dobrze szkła czy tu jest jakaś specjalna soczewka bo one są troszkę wygięte?

Co jest nie tak z tymi w RB? Mam w moich te szkła z polaryzacją G-15 i nic mi nie odbija i w sumie dobrze przez nie widać ale ja nie mam jakiegoś mega porównania. Jaka jest różnica?

Edited by nicon

1dFQTya.png

Maui Jim podobają mi się ale rozmiaru nie mogę trafić. Już bym nawet cenę przebolał. Przy RB nie narzekam to i tak dużo lepiej niż w reszcie do której mogę mieć ewentualnie dostęp. Mam z polaryzacyjne i bez i widać różnicę.

Ale czy do RB2027 uda się dobrze szkła czy tu jest jakaś specjalna soczewka bo one są troszkę wygięte?

Da się 

Nicon różnią się , do zwykłego używania wystarczą , nie będę się tu rozwodził o typach filtrów powłok itp

Da się

Nicon różnią się , do zwykłego używania wystarczą , nie będę się tu rozwodził o typach filtrów powłok itp

Dziękuję zobaczę co mi powie optyk i na ile wyceni taka usługę.

Kiedyś wymieniałem soczewki w oprawkach innej firmy i tu niestety kształt oprawek uległ zmianie.

W czasie jazdy g-15 a zielone z polaryzacyjne to widzę różnicę na korzyść tych z p. G-15 wydają się ciemniejsze choć to to samo.

Tylko pamietaj idź do małego zakładu optycznego nie do sieciówki bo tam maja ceny z kosmosu

pytaj o soczewki JZO mają kilka kolorów

Jakbyś miał kiedyś chwilę to napisz coś więcej proszę, albo wrzuć link do jakiegoś artykułu, bo ciekaw jestem w jakich aspektach widać różnice a wolałbym tego nie testować wydając >1k na okulary jak może mi to nie być do końca potrzebne :).

1dFQTya.png

Mialem jedne i drugie, jedne i drugie zgubilem :) Podobny komfort i materialy, w ciemno bym nie okreslil ktore sa ktore, obie marki sie sprawdzily u mnie.

G6

Only Fools Do Not Fear The Sea

Wizyta u optyka u którego syn ma robione okulary średnio co dwa lata. Szkła wymienia za 450! Soczewki mam sobie wyjąc sam a najlepiej stłuc! Jzo nie tylko jaikudo.

Muszę odwiedzić innego.

Edited by bart_us

Wizyta u optyka u którego syn ma robione okulary średnio co dwa lata. Szkła wymienia za 450! Soczewki mam sobie wyjąc sam a najlepiej stłuc! Jzo nie tylko jay kudo ( nazwa fonetyczna angielska).

Muszę odwiedzić innego.

To jakiś zdzierca  :) tak JZO to zakłady a tam robią soczewki to Jai Kudo mój kumpel robił mi rok temu za nie całe 100 zł a syn ma astygmatyzm to zapłacił 160 zł za optyczne polaryzacyjne , czyli widać ile co niektórzy dają narzutu , musze go zapytac czy tak zdrożały ale wątpię , same wycięcie i obsadzenie trwa ok 20 min 

maszyna tnie pod rozmiar oprawki automatycznie mój kumpel brał za to od klienta 30 zł moje sa takie

2u6px4y.jpg

mam i takie ale nie noszę bo ca ciut za mikre na moja głowe

egd8c8.jpg

JaiKudo produkują w JZO?

Moje tak wyglądają. Wydaje mi się, że maja większa krzywiznę od Twoich.

A w ogóle to porażka złapał paluchami zobaczył czy soczewka się rusza stwierdził że szklana przyłożył przykładową soczewkę żeby pokazać, że musi być duża średnica. Oddał upierdzielone na szczęście nie porysował. Więcej mnie nie zobaczy.

8bfe50e161bd5c4e1f90d97d1ab916b0.jpg

mam i takie ale nie noszę bo ca ciut za mikre na moja głowe

Lubię pełne oprawki i bez nosków i dlatego mam problem z dobraniem rozmiaru mostka. Te moje maja szeroki mostek jako jedyne. Edited by bart_us

Te Maui są b.lekkie to dla sporowców , wędkarzy itp no ale są za mikre na mój "sagan "  , na rybach używam takich krajowej firmy Liw Lewant

2vs269v.jpg

Tez mam livlewant ale do czytania są pancerne. A do maui jim się jeszcze przymierze tylko jakiś salon muszę trafić bo oglądałem już ale nic na moja głowę nie było.

Optycy za soczewki progresywne z cylindrem + jakieś badziewne oprawki wołają ~1000 zł. To jest dopiero zdzierstwo. 

To jakiś zdzierca  :) tak JZO to zakłady a tam robią soczewki to Jai Kudo mój kumpel robił mi rok temu za nie całe 100 zł a syn ma astygmatyzm to zapłacił 160 zł za optyczne polaryzacyjne , czyli widać ile co niektórzy dają narzutu , musze go zapytac czy tak zdrożały ale wątpię , same wycięcie i obsadzenie trwa ok 20 min

seiken popytaj bo najtańsze optyczne soczewki polaryzacyjne bez powłoki AR produkcji JZO nazywaja się Izoplast 1.5 Polario  i kosztują teraz w hurcie optyka 190 zł brutto . Ceny JZO bardzo mocno podskoczyły gdy wykupił tą firmę francuski koncern Essilor . Poszerzyła się oferta , wzrosła jakość ale co za tym idzie także ceny . 

Wiem ,że Essilor ją wykupił  i  ,że zdrożały i wiem też ,że można kupić soczewki z JZO taniej i z powłoką , rozmawiałem na ten temat z moim kolegą optykiem /3 dni temu/

widocznie ma lepsze układy niż inni  może dla tego ,że współpracował z JZO jego dziadek potem ojciec a potem on

Od pierwszego stycznia zamknął zakład , sieciówki go wykończyły bo zakład był w starej dzielnicy miasta , przychodzili tylko okoliczni biedni emeryci i renciści

został akwizytorem czy jak to teraz mówią przedstawicielem handlowym :lol:  :lol:  :lol: powiązanym z branżą optyczną

Jak by nie miał dobrych układów pewnie zamknął by już 5 lat temu

Edited by seiken

Jeszcze nie miałem czasu odwiedzić innego optyka ale jeśli ceny będą podobne to lepiej brać dedykowane szkła do modelu i nie mieć problemu.

Od około 2 lat używam Polaroidów z polaryzacją. Okulary bardzo dobrze wykonane, a sama polaryzacja jest jedną z lepszych jakie miałem.

Oakley x2 i Ray Ban Balorama. Zestaw od wielu już lat :-)

post-34987-0-63245900-1526047274_thumb.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Polecam jeszcze jedną firmę. Jest mniej znana, z półki tych droższych ( przynajmniej w Polsce, pnieważ za granicą jest to jednak nie droga ale średnia pólka). Mianowicie Persol:

60ff7a4a597db5649d0700131a97faf2.jpeg

Okulary porządne

Mają dobre filtry

No i duży wybór modeli

Dzięki. Dzieciaki dopadły się do szuflady i 3 pary okularów zrobiły "papa". Trzeba uzupełnić braki ;)