Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie od tygodnia Oakley Madman:

 

Fajne, nie wszystkim pasują...

A jak pasują to odlot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam polaroidy. Powiedzcie czy kupując np rayban odczuję przeskok jakościowy. Pominmy design

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A u mnie od tygodnia Oakley Madman:

 

 

Super okularki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam polaroidy. Powiedzcie czy kupując np rayban odczuję przeskok jakościowy. Pominmy design

Może lekki. W dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wybrałem sobie okulary Oakley Radar (mają służyć do jazdy na rowerze szosowym) natomiast nie mam zielonego pojęcia jakie wybrać szkła :) mógłby ktoś coś podpowiedzieć ? Chce Szkła do jazdy w dzień (różne warunki jak w pl :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja klasycznie, mam dwie pary RB: Aviatory i Wayfarery i do tego na wakacje Carrery :)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wybrałem sobie okulary Oakley Radar (mają służyć do jazdy na rowerze szosowym) natomiast nie mam zielonego pojęcia jakie wybrać szkła :) mógłby ktoś coś podpowiedzieć ? Chce Szkła do jazdy w dzień (różne warunki jak w pl :D

to żeś wybrał  :P  patrzę teraz na ich stronę i sam nie wiem, od groma tego. Ale ogólnie - na szosę więc raczej z nasłonecznieniem nie ma problemu i korzeni nie trzeba szukać przed kołem, ja bym brał coś co będzie zatrzymywać światło ale niekoniecznie podkręcać kontrast. Myślę, że można zaufać propozycjom producenta i wybrać Black iridium lub Prizm road

 

ja kupiłem jakiś czas temu okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją ale firmy nie pamiętam, okulary leżą w aucie. Ogólnie komfort ok, jest różnica w porównaniu do tanich marketówek  :P  z tym, że w nowych praktycznie nie da się obsługiwać telefonu, nie wiem czemu ale praktycznie nie widać wyświetlacza - to wina polaryzacji?

A na rower kupiłem w kolterze okulary do strzelectwa - całe 24zł, przezroczyste bo zakładam je w las i przyciemniane mnie denerwowały w zacienionych miejscach. Dobrze ochraniają oczy przed syfem lecącym spod koła i robalami (w końcu okulary do strzelania ;) )

 

a o marce Siroko ktoś coś słyszał? Okulary na rower mają ciekawe i nieco tańsze niż Oakley  :lol:  

https://www.siroko.com/

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym, że w nowych praktycznie nie da się obsługiwać telefonu, nie wiem czemu ale praktycznie nie widać wyświetlacza - to wina polaryzacji?

Tak, to wina polaryzacji. Telefony z wyższej pólki nie mają tego problemu, wszystko ładnie widać. Kiedyś rozbiłem ekran w iPhonie(w okularach z polaryzacją wszystko widać bez problemu), w serwisie twierdzili, że wymienią ekran na oryginalny, ale wystarczyło spojrzeć w okularach przeciwsłonecznych, żeby wiedzieć, że kłamali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój alcatel nie jest z wyższej półki więc wszystko jasne  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prius


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam możliwość kupienia z rabatem okulary Oakley Holbrook Metal Prizm Sapphire model chyba 004123-10 czy jakoś tak. Cena około 477 wychodzi. Powiedzcie mi, czy warto, czy szukać coś innego. Okulary dopiero mógłbym kupić w listopadzie a chciałbym je mieć dzisiaj, bo jutro wyjeżdżam na urlop.

 

Może ktoś ma dojście i jest w stanie załatwić dzisiaj w Katowicach i okolicach ? Może w jakimś sklepie stacjonarnym można kupić tanio ? Jeszcze byłbymw stanie podjechać dzisiaj.

 

Ewentualnie czy okulary warte swojej ceny czy może lepiej wybrać inną markę ? Kiedyś widziałem jakieś Solano w Silesii koszt chyba około 180 zł i nie były złe, ale nie wiem nic o nic więcej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym sklepie jak i na amazonie wychodzą drożej. Zależałoby mi na miejscu jakiś sklep znaleźć. Jeśli nie dzisiaj, to już się nie śpieszy i wtedy jestem otwarty na propozycję co kożna by kupić ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wczoraj załatwić i okulary są już moje

 

Fajne, chociaż mimo informacji, że przepuszczają tylko 12% światła myślałem, że będą ciut bardziej zaciemniać w mocnym słońcu Niżej link do specyfikacji, ja wyrwałem za 476 zł

 

https://www.o-shop.com/product-pol-27386-Oakley-HOLBROOK-METAL-Matte-Black-Prizm-Sapphire-OO4123-10.html

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka
  •  

Oprócz tego, polaryzacja sprawia ze na ekranie są dziwne esy floresy że tak powiem, nie wiem jak nazwać ten efekt default_wink.png

A co do chińskich okularów- zakładam ze niektórzy się boją ze względu na blokowanie UV, tylko że znacznie trudniej ejst zrobić materiał który je przepuszcza, niż taki który je blokuje (zwykłe szkoło, zwykły poliwęglan blokują je w 100%, to nie żadna magia) więc według mnie bez sensu jest przepłacać kilkaset złotych za znaczek "nie chińskiej" firmy, gdzie przeważnie itak są tam produkowane, jedynie osoby z wadą wzroku są na nie zmuszone, jeśli chcą mieć specjalne szkła, a wogóle płacenie kilku stów za kawałek drutu (aka oprawka) to dla mnie paranoja, na szczęście na razie nie muszę się tym martwić, bo mój wzrok działa perfekcyjnie.

 

Pozwole sobie odswiezyc/

Panowie jak odniesc sie do powyzszego ? Zawsze bylem przekonany ze sprawa ma sie odwrotnie.

Tutaj jest prawdopodobnie tekst oryginalny

 

https://blog.safetyglassesusa.com/shining-the-truth-on-sunglasses-myths/

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ładna pogoda i chciałbym odkopać temat.

 

Obecnie mam stare, sportowe Polaroidy (wygląd już nie przypada mi do gustu) i piloty SuperDry (niby z filtrem UV, kategorii nie pamiętam).

 

Chciałbym kupić nowe, przynajmniej jedną parę. W biegu (bo z półtoraroczną córką) przymierzyłem w Vision Express Ray Bany 3549 w rozmiarze 61-16, zauszniki 145. Tak, mam duży łeb :) Chciałbym przyjąć ten rozmiar jako referencję.

 

Podsumowując, szukam czegoś w stylu pilot/aviator. Ten kształt na mojej wielkiej głowie wygląda najlepiej. Kiedyś przymierzałem Wayfarery i nawet sprzedawca stwierdził, że wyglądam idiotycznie.

 

Styl: pilot/aviator

Budżet: max 500 zł, im mniej tym lepiej

Dodatkowe funkcje: koniecznie polaryzacja

 

W Vision Express jest teraz promocja: 2 pary Polaroidów za 379 zł (wtedy mamy cenę za parę bliską najniższych cen w Sieci). Czy to dobry trop? Wtedy drugą parę wyrzuciłbym na stałe do auta. Może jednak kupić jedną, lepszą?

 

Szukałem też wspominanej marki Liw Lewant, ale żadnego modelu przeciwsłonecznego w tym kształcie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat okularów ucichl, a ja właśnie szukam czegoś na wiosnę. Czytam wątek i widze ze nie ma nic o firmie Porsche Design. Czy mial ktoś doświadczenie z tymi okularami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem różne RB,Oakleye.

Od 3 lat mam 3 pary RB i wystarczy.Wstyd jak cholera wyjść w jakimś armanim na miasto...

Karbonowe RB mam 2 pary,różnią się kolorem oprawek,srebrne i czarne,dokupiłem na zapas po 3 pary szkieł i mam święty spokój na kilka lat.

Edytowane przez Sportina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat okularów ucichl, a ja właśnie szukam czegoś na wiosnę. Czytam wątek i widze ze nie ma nic o firmie Porsche Design. Czy mial ktoś doświadczenie z tymi okularami?

 

Polecam . Wysoka jakość a co za tym idzie wysoka cena . Niedogodności : Okulary PORSCHE DESIGN  wymagają stosowania specjalnych narzędzi serwisowych w które wyposażane są punkty będące AD marki . Innymi słowy nawet dokręcenie poluzowanego zausznika zmusza Cię do odwiedzenia salonu będącego AD Porsche Design . Oczywiście nie wykluczam ,że znajdzie się jakiś optyk nie będący AD a który wszedł w posiadanie takich narzędzi i będzie mógł pomóc ale to będzie raczej wyjątek potwierdzający regułę . Także nanośniki , potocznie  zwane noskami są dedykowane marce i nie ma zamienników ale to już podobnie jak w metalowych modelach Ray-bana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno, co prawda nie słoneczne ale korekcyjne oprawki Porsche Design i są skręcone śrubami szesciokątnymi, także sam mogę je wyregulować w razie potrzeby.

Co do jakości to po 2,5 miesiaca musialem reklamować bo odpadł zausznik. Okazało się że puścił gwint w otworze trzymajacym śrubę. Zdziwilem się mocno bo zausznik wykonany z tytanu, podobno super hiper itd.

Reklamacja uznana dostałem nową parę, mam nadzieję że problem się nie powtórzy.

Same oprawki cóż...niepowtarzalne i piękne. Model inspirowany Porsche 911. Nigdzie nie widziałem nic podobnego, dlatego musialem je mieć.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości posiadają okulary Carrera, a gdy się je kupi np. w TK MAXX za mniej niż 200 zł to już kosmos. Macie doświadczenia z ich okularami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportina RB8313 też mi się podobają i jak trafię w którymś z salonów to chetnie przymierze.

Edytowane przez TNT55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.