Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Recommended Posts

W tym pierwszym sklepie jak i na amazonie wychodzą drożej. Zależałoby mi na miejscu jakiś sklep znaleźć. Jeśli nie dzisiaj, to już się nie śpieszy i wtedy jestem otwarty na propozycję co kożna by kupić ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udało się wczoraj załatwić i okulary są już moje

Fajne, chociaż mimo informacji, że przepuszczają tylko 12% światła myślałem, że będą ciut bardziej zaciemniać w mocnym słońcu Niżej link do specyfikacji, ja wyrwałem za 476 zł

https://www.o-shop.com/product-pol-27386-Oakley-HOLBROOK-METAL-Matte-Black-Prizm-Sapphire-OO4123-10.html

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Guest mrovka
  •  

Oprócz tego, polaryzacja sprawia ze na ekranie są dziwne esy floresy że tak powiem, nie wiem jak nazwać ten efekt default_wink.png

A co do chińskich okularów- zakładam ze niektórzy się boją ze względu na blokowanie UV, tylko że znacznie trudniej ejst zrobić materiał który je przepuszcza, niż taki który je blokuje (zwykłe szkoło, zwykły poliwęglan blokują je w 100%, to nie żadna magia) więc według mnie bez sensu jest przepłacać kilkaset złotych za znaczek "nie chińskiej" firmy, gdzie przeważnie itak są tam produkowane, jedynie osoby z wadą wzroku są na nie zmuszone, jeśli chcą mieć specjalne szkła, a wogóle płacenie kilku stów za kawałek drutu (aka oprawka) to dla mnie paranoja, na szczęście na razie nie muszę się tym martwić, bo mój wzrok działa perfekcyjnie.

Pozwole sobie odswiezyc/

Panowie jak odniesc sie do powyzszego ? Zawsze bylem przekonany ze sprawa ma sie odwrotnie.

Tutaj jest prawdopodobnie tekst oryginalny

https://blog.safetyglassesusa.com/shining-the-truth-on-sunglasses-myths/

Edited by mrovka

Robi się ładna pogoda i chciałbym odkopać temat.

Obecnie mam stare, sportowe Polaroidy (wygląd już nie przypada mi do gustu) i piloty SuperDry (niby z filtrem UV, kategorii nie pamiętam).

Chciałbym kupić nowe, przynajmniej jedną parę. W biegu (bo z półtoraroczną córką) przymierzyłem w Vision Express Ray Bany 3549 w rozmiarze 61-16, zauszniki 145. Tak, mam duży łeb :) Chciałbym przyjąć ten rozmiar jako referencję.

Podsumowując, szukam czegoś w stylu pilot/aviator. Ten kształt na mojej wielkiej głowie wygląda najlepiej. Kiedyś przymierzałem Wayfarery i nawet sprzedawca stwierdził, że wyglądam idiotycznie.

Styl: pilot/aviator

Budżet: max 500 zł, im mniej tym lepiej

Dodatkowe funkcje: koniecznie polaryzacja

W Vision Express jest teraz promocja: 2 pary Polaroidów za 379 zł (wtedy mamy cenę za parę bliską najniższych cen w Sieci). Czy to dobry trop? Wtedy drugą parę wyrzuciłbym na stałe do auta. Może jednak kupić jedną, lepszą?

Szukałem też wspominanej marki Liw Lewant, ale żadnego modelu przeciwsłonecznego w tym kształcie nie znalazłem.

Temat okularów ucichl, a ja właśnie szukam czegoś na wiosnę. Czytam wątek i widze ze nie ma nic o firmie Porsche Design. Czy mial ktoś doświadczenie z tymi okularami?

Wcześniej miałem różne RB,Oakleye.

Od 3 lat mam 3 pary RB i wystarczy.Wstyd jak cholera wyjść w jakimś armanim na miasto...

Karbonowe RB mam 2 pary,różnią się kolorem oprawek,srebrne i czarne,dokupiłem na zapas po 3 pary szkieł i mam święty spokój na kilka lat.

Edited by Sportina

Temat okularów ucichl, a ja właśnie szukam czegoś na wiosnę. Czytam wątek i widze ze nie ma nic o firmie Porsche Design. Czy mial ktoś doświadczenie z tymi okularami?

Polecam . Wysoka jakość a co za tym idzie wysoka cena . Niedogodności : Okulary PORSCHE DESIGN  wymagają stosowania specjalnych narzędzi serwisowych w które wyposażane są punkty będące AD marki . Innymi słowy nawet dokręcenie poluzowanego zausznika zmusza Cię do odwiedzenia salonu będącego AD Porsche Design . Oczywiście nie wykluczam ,że znajdzie się jakiś optyk nie będący AD a który wszedł w posiadanie takich narzędzi i będzie mógł pomóc ale to będzie raczej wyjątek potwierdzający regułę . Także nanośniki , potocznie  zwane noskami są dedykowane marce i nie ma zamienników ale to już podobnie jak w metalowych modelach Ray-bana. 

Kupiłem niedawno, co prawda nie słoneczne ale korekcyjne oprawki Porsche Design i są skręcone śrubami szesciokątnymi, także sam mogę je wyregulować w razie potrzeby.

Co do jakości to po 2,5 miesiaca musialem reklamować bo odpadł zausznik. Okazało się że puścił gwint w otworze trzymajacym śrubę. Zdziwilem się mocno bo zausznik wykonany z tytanu, podobno super hiper itd.

Reklamacja uznana dostałem nową parę, mam nadzieję że problem się nie powtórzy.

Same oprawki cóż...niepowtarzalne i piękne. Model inspirowany Porsche 911. Nigdzie nie widziałem nic podobnego, dlatego musialem je mieć.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Moim zdaniem jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości posiadają okulary Carrera, a gdy się je kupi np. w TK MAXX za mniej niż 200 zł to już kosmos. Macie doświadczenia z ich okularami ?

Sportina RB8313 też mi się podobają i jak trafię w którymś z salonów to chetnie przymierze.

Edited by TNT55

mam jedne Carrery  ,w moim przypadku red hd ,już drugi sezon ,są świetne ,bardzo kontrastowe ,a na okulary z tkmaxa ,trzeba bardzo uważać,mi dwie pary Nike ,po upływie miesiąca ni z gruchy popękały ,są to często kilkuletnie  leżaki zmęczone już życiem

7bec58286bd28223gen.jpg

Sportina RB8313 też mi się podobają i jak trafię w którymś z salonów to chetnie przymierze.

Też mam podobny model z innymi zausznikami - z granatowymi gradientowymi szkłami.

Kupiłem dodatkowe szkła zielone z polaryzacją.

Też mam podobny model z innymi zausznikami - z granatowymi gradientowymi szkłami.

Kupiłem dodatkowe szkła zielone z polaryzacją.

Wiem które,fajne :).

Robi się ładna pogoda i chciałbym odkopać temat.

Obecnie mam stare, sportowe Polaroidy (wygląd już nie przypada mi do gustu) i piloty SuperDry (niby z filtrem UV, kategorii nie pamiętam).

Chciałbym kupić nowe, przynajmniej jedną parę. W biegu (bo z półtoraroczną córką) przymierzyłem w Vision Express Ray Bany 3549 w rozmiarze 61-16, zauszniki 145. Tak, mam duży łeb :) Chciałbym przyjąć ten rozmiar jako referencję.

Podsumowując, szukam czegoś w stylu pilot/aviator. Ten kształt na mojej wielkiej głowie wygląda najlepiej. Kiedyś przymierzałem Wayfarery i nawet sprzedawca stwierdził, że wyglądam idiotycznie.

Styl: pilot/aviator

Budżet: max 500 zł, im mniej tym lepiej

Dodatkowe funkcje: koniecznie polaryzacja

W Vision Express jest teraz promocja: 2 pary Polaroidów za 379 zł (wtedy mamy cenę za parę bliską najniższych cen w Sieci). Czy to dobry trop? Wtedy drugą parę wyrzuciłbym na stałe do auta. Może jednak kupić jedną, lepszą?

Szukałem też wspominanej marki Liw Lewant, ale żadnego modelu przeciwsłonecznego w tym kształcie nie znalazłem.

https://aurum-optics.pl/p/4428/3226/okulary-ray-ban-aviator-rb-3025-l0205-58-okulary-przeciwsloneczne.html

Chcę kupić RB Predatory 2 ew Baloramy. Miał ktoś i podzieli się wrażeniami?

Chcę kupić RB Predatory 2 ew Baloramy. Miał ktoś i podzieli się wrażeniami?

Mam predatory z zielonymi szkłami ale niestety bez polaryzacji. Czarne matowe oprawki. Jestem zadowolony. Jak się podobają to brać. Dla mnie wygodniejsze od baloramy i węższe. Maja szeroki nosek co u mnie jest powodem zakupu. Zauszniki wygodne bez fajerwerków. Edited by bart_us

Mam problem z New Wayfarer od RayBana z błyszczącego tworzywa. Okulary są dobrze dopasowane (sprawdzane u dwóch optyków), trzymają się całkiem nieźle. Problemem jest dziwna budowa nosa (kostka lekko wystaje) i dość tłusta cera. Przez to, okulary zjeżdżają mi o kilka mm w dół. Zastanawiam się czy tam gdzie dotykają nosa nie przykleić czegoś o szorstkiej fakturze, np. taśmy do stipplingu broni. Co sądzicie o takim pomyśle?

ŚP Seiken na pewno by pomógł...

Ja myślę, że powinieneś odpuścić. Nie jest to wygodne, nie jest praktyczne, nie jest higieniczne. Kup sobie okulary z noskami i nos wygodnie.

4 godziny temu, 1947 napisał:

Mam problem z New Wayfarer od RayBana z błyszczącego tworzywa. Okulary są dobrze dopasowane (sprawdzane u dwóch optyków), trzymają się całkiem nieźle. Problemem jest dziwna budowa nosa (kostka lekko wystaje) i dość tłusta cera. Przez to, okulary zjeżdżają mi o kilka mm w dół. Zastanawiam się czy tam gdzie dotykają nosa nie przykleić czegoś o szorstkiej fakturze, np. taśmy do stipplingu broni. Co sądzicie o takim pomyśle?

ŚP Seiken na pewno by pomógł...

Czy koledzy optycy próbowali już rozwiązać  Twój problem przy pomocy  nanośników samoprzylepnych ? 

DHStsW.jpg

Edited by Drake

Bardzo lubię te okulary i wolałbym jakoś to ogarnąć.

Gdzie takie nanośniki można zakupić (porządne)?

48 minut temu, 1947 napisał:

Bardzo lubię te okulary i wolałbym jakoś to ogarnąć.

Gdzie takie nanośniki można zakupić (porządne)?

Trzeba pytać w salonach optycznych . 

Mam pytanko może ktoś będzie wiedział :)

Porysowałem szkło w okularach :( 

Szukam jakiś dobrych zamienników a może i coś lepszego niż Oakley daje.

czy ktoś przerabiał temat a może coś więcej wie na ten temat.

Dodam, że okulary to model Gascan.

A kolory najchętniej jak na podanym przykładzie i lepiej żeby nie posiadały polaryzacji. 

58EE8612-CB11-4341-8FF6-A7826F4D779C.jpeg

6654168A-7DD7-48CD-91BF-17F88DBC4520.png

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Mam pytanko może ktoś będzie wiedział
Porysowałem szkło w okularach  

Szukam jakiś dobrych zamienników a może i coś lepszego niż Oakley daje.
czy ktoś przerabiał temat a może coś więcej wie na ten temat.
Dodam, że okulary to model Gascan.

A kolory najchętniej jak na podanym przykładzie i lepiej żeby nie posiadały polaryzacji. 

58EE8612-CB11-4341-8FF6-A7826F4D779C.thumb.jpeg.9bafb638f92b2f095f27d40db3b54fdc.jpeg
6654168A-7DD7-48CD-91BF-17F88DBC4520.thumb.png.41b3b4c67b5c97a0ce84d6cee5573d68.png

Może coś z oferty Maui Jim?

Na ten moment  do Gascana wybór oryginalnych soczewek zamiennych firmy Oakley  jest  duży , standardowe , iridium oraz polaryzacja w cenach 200-300 zł za parę  . Natomiast jeśli nie zadowala Cię ich jakość japońska firma HOYA ma w swojej ofercie soczewki recepturowo-magazynowe z najtwardszym obustronnym antyrefleksem o nazwie Longlife z 3-letnią gwarancją na jakość powłoki . Koszt takich soczewek to ok 500 zł za parę .