Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam takie cudo znalazłam sprzątając mieszkanie powie mi ktoś coś więcej o nim

 

IMG_20210204_150625.jpg

IMG_20210204_150608.jpg

Edytowane przez majamro
zmiana zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobia tego PRX w automacie i cena nie bedzie z kosmosu to chyba biere go. W niebieskiej tarczy wyglada mega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje "prawie bliźniaki".

Odnośnie  automatu ciekawostka , model A660/760K , na tarczy napis 21 jewels, w środku ETA 2836-2 25 jewels.

Pozdrawiam:

Andrzej

DSCF7041.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, która tarcza ładniejsza 😉

 

swoją drogą, nie taki z niego maluch, na małym nadgarstku jak na filmie prezentuje się okazale

 

maj/czerwiec ma zadebiutować auto na powematicu

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny koncept, ogólnie powrót do starych, sprawdzonych wzorców. Dlatego jestem fanem serii Heritage.
Jedyny mankament dla mnie to chyba faktyczny brak możliwości wrzucenia tego modelu na pasek. Widzę Zintegrowaną bransolete

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Fajny koncept, ogólnie powrót do starych, sprawdzonych wzorców. Dlatego jestem fanem serii Heritage.
Jedyny mankament dla mnie to chyba faktyczny brak możliwości wrzucenia tego modelu na pasek. Widzę Zintegrowaną bransolete

Hogg
 

Koncepcja może i fajna, ale wykonanie niekoniecznie.

Mechanizmy niestety marne.

Mój stary, prosty,  Seastar 260.S565/s665 (zdjęcie nieco wyżej)  - 26 lat ciągłej pracy, bez wizyty u zegarmistrza, ma znacznie lepszy, mechanizm ETA 955.112 - prawdziwa odchyłka  chodu tego egzemplarza  ok. 1-3 sekundy na pół roku (zegarek ustawiany jest tylko przy zmianie czasu), bateria wystarcza na ok. 4 lata, zegarek wraz ze skórzanym paskiem waży 38 g.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapatrujecie się na cenę za nie 1500 pln? Chyba luzowac porty i poczekać, aż bliżej 1k spadną co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Krygo napisał(-a):

A jak zapatrujecie się na cenę za nie 1500 pln? Chyba luzowac porty i poczekać, aż bliżej 1k spadną co?

 

Jak nie masz parcia to poczekaj, kilka miesiecy i powinny pojawic sie w sklepach z rabatem wzgledem ceny sklepowej, zwlaszcza jak wejdzie model na automacie.

Nie zrozum mnie zle, uwazam ze w tej cenie to nadal rozsadna propozycja choc z drugiej strony w podobnych pieniadzach da sie kupic Certine juz na Precidrive.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Koncepcja może i fajna, ale wykonanie niekoniecznie.

Mechanizmy niestety marne.

Mój stary, prosty,  Seastar 260.S565/s665 (zdjęcie nieco wyżej)  - 26 lat ciągłej pracy, bez wizyty u zegarmistrza, ma znacznie lepszy, mechanizm ETA 955.112 - prawdziwa odchyłka  chodu tego egzemplarza  ok. 1-3 sekundy na pół roku (zegarek ustawiany jest tylko przy zmianie czasu), bateria wystarcza na ok. 4 lata, zegarek wraz ze skórzanym paskiem waży 38 g.

 

Dlaczego uważasz, że mechanizm F06.115 jest marny? W czym jest gorszy od na przykład, wspomnianego przez Ciebie, 955.112?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Jak nie masz parcia to poczekaj, kilka miesiecy i powinny pojawic sie w sklepach z rabatem wzgledem ceny sklepowej, zwlaszcza jak wejdzie model na automacie.

Nie zrozum mnie zle, uwazam ze w tej cenie to nadal rozsadna propozycja choc z drugiej strony w podobnych pieniadzach da sie kupic Certine juz na Precidrive.

 

 

Nie no ja chciałem tylko rozsądnego wsparcia mnie w myśli, że mogłoby być taniej ;) Tak za powiedzmy 1200 to bym pewnie kliknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krygo napisał(-a):

 

Nie no ja chciałem tylko rozsądnego wsparcia mnie w myśli, że mogłoby być taniej ;) Tak za powiedzmy 1200 to bym pewnie kliknął.

 

WPAC? (Watch Purchase Abstinence Club) :P ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie i tak choć w sumie ostatnio czas poświęcam innym rzeczom i z zegarkami się nieco uspokoiłem ;) Polecam. Tutaj tak dla porównania co można mieć za niewiele ponad 1k, czyli 2/3 ceny tego nowego kwarcoka: https://www.jomashop.com/tissot-watch-t065-930-11-031-00.html I tutaj powstrzymuje mnie chyba tylko wr...

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Jogi napisał(-a):

Dlaczego uważasz, że mechanizm F06.115 jest marny? W czym jest gorszy od na przykład, wspomnianego przez Ciebie, 955.112?

F06.115 to najprostszy, najtańszy 3 kamieniowy mechanizm serii Trendline ETY pozycjonowany przez producenta jako entry level, wykonany z materiałów kompozytowych, jest to mechanizm wymienny
955.112 to 7 kamieniowy mechanizm serii Normflatline ETY , pozycjonowany przez producenta jako mid-range , wykonany z mosiądzu, jest to mechanizm wymienny i wg producenta naprawialny.

 

Pozdrawiam:

Andrzej

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Smurf napisał(-a):

F06.115 to najprostszy, najtańszy 3 kamieniowy mechanizm serii Trendline ETY pozycjonowany przez producenta jako entry level, wykonany z materiałów kompozytowych, jest to mechanizm wymienny

955.112 to 7 kamieniowy mechanizm serii Normflatline ETY , pozycjonowany przez producenta jako mid-range , wykonany z mosiądzu, jest to mechanizm wymienny i wg producenta naprawialny.

 

Pozdrawiam:

Andrzej

Tyle to wiem, ale jak to się ma do rzeczywistej lepszości jednego od drugiego, w codziennym użytkowaniu? Moim zdaniem, to trochę za mało, aby nazywać F06.115 "marnym", to po prostu inna, nowsza konstrukcja.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jogi napisał(-a):

Tyle to wiem, ale jak to się ma do rzeczywistej lepszości jednego od drugiego, w codziennym użytkowaniu? Moim zdaniem, to trochę za mało, aby nazywać F06.115 "marnym", to po prostu inna, nowsza konstrukcja.

Nowsza owszem  - zdecydowanie prostsza i tańsza w produkcji, w części plastikowa, nienaprawialna.

Według mnie to wystarczy, żeby określić ten mechanizm jako marny, oczywiście jak na ETĘ, bo przy Q&Q,  to pewnie  całkiem dobry :)

34 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Tyle to wiem, ale jak to się ma do rzeczywistej lepszości jednego od drugiego, w codziennym użytkowaniu? 

W codziennym użytkowaniu to mój EPOS 3420 czy Tissot Seastar automatic  zasadniczo w niczym gorsze nie są od IWC, Omegi czy Rolexa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby podobne rozwiązanie zastosowała np Omega czy Rolex, byłby chóralny zachwyt nad "postępem" i "innowacyjnością", a tak... To tylko Tissot ;)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hogg napisał(-a):

Gdyby podobne rozwiązanie zastosowała np Omega czy Rolex, byłby chóralny zachwyt nad "postępem" i "innowacyjnością", a tak... To tylko Tissot ;)

Hogg
 

 

Typowo ekonomiczne "odchudzenie" wcześniej przyzwoitego mechanizmu - to ma być postęp i Innowacyjność?

To ja jednak w tym przypadku wolę wcześniejsze "zacofanie" i "skostnienie"  :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą z Tobą w 100%, bardziej chodziło mi o aspekt marketingowy :)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Nowsza owszem  - zdecydowanie prostsza i tańsza w produkcji, w części plastikowa, nienaprawialna.

Według mnie to wystarczy, żeby określić ten mechanizm jako marny, oczywiście jak na ETĘ, bo przy Q&Q,  to pewnie  całkiem dobry :)

 

Jeśli dana część spełnia należycie swoje zadanie, to fakt, że jest wykonana z tworzywa sztucznego, a nie z metalu, nie świadczy o tym, że jest gorsza. W niektórych przypadkach tworzywo sztuczne sprawdza się lepiej niż jakikolwiek metal. Trudno też oczekiwać, że producent (i tu branża nie ma znaczenia) nie będzie dążył, do jak najmniej kosztownego wytwarzania swojego produktu. Jeśli wyrób nie traci przy tym na funkcjonalności i swoich parametrach, to nie rozumiem czemu miałoby to być coś negatywnego. Efekt rozwoju takich technik projektowania jak np. DFA (Design For Assembly).

A co do samych parametrów, to według strony producenta, mechanizm F06.115, jak i każdy inny z serii Trendline, może być wyposażony w technologię PreciDrive, co daje dokładność poniżej 10 sekund w skali roku. Autonomia chodu na jednej baterii wynosi od 68 do 94 miesięcy (od 5 do prawie 8 lat), w zależności od pojemności zastosowanej baterii. Żeby była jasność, nie uważam, że ten mechanizm jest jakiś cudowny. To mimo wszystko jeden z podstawowych mechanizmów kwarcowych Ety. Ale biorąc pod uwagę m. in. powyższe, nie nazwałbym go marnym tylko dlatego, że jest tańszy i trafia do modeli marek niżej pozycjonowanych wewnątrz SG.

 

10 godzin temu, Smurf napisał(-a):

W codziennym użytkowaniu to mój EPOS 3420 czy Tissot Seastar automatic  zasadniczo w niczym gorsze nie są od IWC, Omegi czy Rolexa :)

Zasadniczo o to mi chodziło. :)

 

 A poniżej można sobie obejrzeć serwis "nienaprawialnej" ETY F06.111. ;)

 

 

Edytowane przez Jogi
Poprawa literówek.

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Jeśli wyrób nie traci przy tym na funkcjonalności i swoich parametrach, to nie rozumiem czemu miałoby to być coś negatywnego.

Czy nie traci?

Dużo gorsze łożyskowanie, plastikowe elementy, czy precyzja i  żywotność przy tym  jest/będzie zachowana?

Mój Tissot  Seastar  260.S565/s665 z  mechanizmem 955.112 pracuje nieprzerwanie od 26 lat bez jakiegokolwiek serwisowania. 

 

8 godzin temu, Jogi napisał(-a):

A co do samych parametrów, to według strony producenta, mechanizm F06.115, jak i każdy inny z serii Trendline, może być wyposażony w technologię PreciDrive, co daje dokładność poniżej 10 sekund w skali roku.

26 letni Tissot  Seastar 260.S565/s665 z mechanizmem 955.112  bez technologii Pure Drive, cokolwiek by to miało być, wykazuje odchyłkę półroczną  1-3 s (rocznej ze względu na zmianę czasu zaobserwować nie mogę)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Smurf napisał(-a):

Czy nie traci?

Dużo gorsze łożyskowanie, plastikowe elementy, czy precyzja i  żywotność przy tym  jest/będzie zachowana?

Mój Tissot  Seastar  260.S565/s665 z  mechanizmem 955.112 pracuje nieprzerwanie od 26 lat bez jakiegokolwiek serwisowania. 


Mój G Shock od 15 lat nie miał serwisu i mechanizm bez żadnych kamieni śmiga - wymieniam tylko baterie a środek to jak mniemam sam plastik. ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Smurf napisał(-a):

Czy nie traci?

Dużo gorsze łożyskowanie, plastikowe elementy, czy precyzja i  żywotność przy tym  jest/będzie zachowana?

Mój Tissot  Seastar  260.S565/s665 z  mechanizmem 955.112 pracuje nieprzerwanie od 26 lat bez jakiegokolwiek serwisowania. 

 

26 letni Tissot  Seastar 260.S565/s665 z mechanizmem 955.112  bez technologii Pure Drive, cokolwiek by to miało być, wykazuje odchyłkę półroczną  1-3 s (rocznej ze względu na zmianę czasu zaobserwować nie mogę)  :)

 

Co to znaczy dużo "gorsze łożyskowanie"? Zmieniono schemat łożyskowania? Zastosowano inny rodzaj łożysk? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że łożyskowanie jest dużo gorsze w jednym mechanizmie, bo inny mechanizm ma więcej łożysk? Każda przekładnia, nie tylko w zegarku, ma dokładnie tyle łożysk, ile potrzebuje do prawidłowej pracy. F06.115 i 955.112 to różne konstrukcje. Nowszy mechanizm ma mniej łożysk, bo mniej jest elementów wymagających łożyskowania. Przecież nikt sobie tak o nie usunął łożysk, pozostawiając lewitujące wałki.

 

Precidrive (nie Puredrive) to m. in. termokompensacja. Te +/- 10 sekund to jest deklarowana maksymalna tolerancja. Równie dobrze mechanizm może np. spieszyć o 2 sekundy na rok. Dodatkowo ETA stosuje w tych mechanizmach technologię Heavydrive, która m. in. przeciwdziała negatywnym skutkom wstrząsów.

 

Fakt, że niektóre elementy przekładni wykonano z tworzywa sztucznego, nie świadczy o tym, że żywotność będzie niższa. Wiele jest tworzyw polimerowych, które nie wymagają smarowania ani konserwacji, a co za tym idzie, konstrukcje z nich wykonane mogą mieć dłuższe okresy między przeglądami. Ponadto F06.111/115 to nie jest mechanizm, który zadebiutował wczoraj. Jest obecny na rynku już co najmniej kilkanaście lat.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.