Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Recommended Posts

Dzieki. Musze przyznać ze jakość wykonania tip top :) moj pierwszy zegar z bransoletka, dość ciężki a w ogóle tego nie czuje...obawiałem sie ze bedzie cieżko ale.. Pozytywne zaskoczenie.

Dzieki. Musze przyznać ze jakość wykonania tip top :) moj pierwszy zegar z bransoletka, dość ciężki a w ogóle tego nie czuje...obawiałem sie ze bedzie cieżko ale.. Pozytywne zaskoczenie.

Na tarczy dużo elementów, ale wszystko porozmieszczane z głową. A zrobisz zdjęcia przy świetle dziennym? Ciekaw jestem, jak ten niebieski odcień będzie się prezentował.

Na tarczy dużo elementów, ale wszystko porozmieszczane z głową. A zrobisz zdjęcia przy świetle dziennym? Ciekaw jestem, jak ten niebieski odcień będzie się prezentował.

Niestety nie miałem możliwości zrobić zdjęć w pełnym słońcu, więc wrzucam przy typowym dziennym.

Malowanie jest bardzo ciekawe, bo nie jest to stricte niebieski kolor. Przy słabym oświetleniu tarcza wydaje się być czarną, przy mocniejszym, punktowym- halogenowym i dziennym tarcza mieni się od ciemnego granatu po błękit.

e4en.jpgiyrz.jpg

PRS fajny zegar niech sie dobrze nosi i radosc przytnosi :)

Tez zastanawialem sie co by nie dokupic wresji chrono do mojego PRS-a

13yih3r.jpg

Ale kwadraciak mnie urzekl i szukam namietnie (niestety ostatnio zawsze ktos mnie przelicytuje)

tissot_quadrato_t005_507_16_061_00_mt.jp

Lub tanszy brat na baterie

accur448472_191189_jb.jpg

@ptaku

ostatnio przymierzałem sobie takiego PRS, tylko z białą tarczą - ale Twój mi się bardziej podoba, bo ogólnie wolę czarne/granatowe/ciemne zegarki. A wiesz, że za mną też "chodzi" kostka, tylko - tu wkraczamy w sferę bardzo odległych planów - Quadrato Chrono Valjoux na pasku. Chyba go w tej wersji już niestety nie produkują.

Dokładnie cała seria Quadrato nie jest produkowana.

PRS w białej wersji jak dla mnie delikatne mówiąc jest brzydki.

Dzięki, mam nadzieję że nie porozbijam go za szybko (zegarek na codzień, jak to się nazywa EDC?) :) Też się zastanawiam nad kwadratowym zegarkiem, takiego jeszcze nie mam w kolekcji...

Jeśli chodzi o białego PRSa chrono, to IMHO ma swój urok.

Srebrno-błyszcząca tarcza, do tego lustrzane tarcze chronografu układające się pod światło "w klepsydry" + czerwone wskazówki...

http://www.youtube.com/watch?v=xNWPdfyr5AI

No ma coś w sobie, nie jest pospolity :)

Świetny.. cholera znowu się wypiszę z forum na 4 lata, bo wpadam w obsesję chęci posiadania dwóch tuzinów zegarków :/

Ile razy widze dupke Le Locle to wydaje mi sie ze ten zagarek kosztuje 3x wiecej :) super ja zaprojektowali. Tarcza do mnie nie gada za elegancka, ale dekiel jest swietny.

Ja również dopisuję się do klubu z w/w LeLocle - rewelacyjny zegarek jak dla mnie - elegancki ,świetnie wykończony i w bardzo zgrabnym rozmiarze  :wub:

Ok, nadrabiam zaległości z forum.

Zaciekawiła mnie jedna sprawa, dlaczego TISSOT ma raczej kiepską opinię na tym forum? 

Odnoszę wrażenie że niektórym chodzi o to, że nie mają ofercie zegarków za 100kPLN+ i to że są u nas dość dobrze rozpoznawalne.

Oglądałem różne zegarki, mam/miałem kilka różnych produkcji i uczciwie powiem, że TISSOTa mogę uznać za niemalże wzorowo wykonanego, nawet w porównaniu z droższymi modelami innych marek.

DoQ może i ciekawy ten z jasną tarczą ale uważam, że Twój dużo ciekawszy i jednak bransoleta nie guma. Chyba, że skórkę czasami jakąś założyć :)

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

Jeśli chodzi o PRSa to tak jak juz ktos napisał , tylko bransoletka :) zaś co do tarczy to wydaje mi sie ze idealnie pasuje do recenzji Hamiltona PanEurop, w każdym razie cieszę sie ze mam jeszcze jakis gust ;)

Przyszła pora zaprezencić te kurze jajo TISSOTA model T12, :)

które w amoku licytacji nabyłem z myślą sprezentowania śwagrowi.

Po prawdzie un dostał innego, choć także z tej samej stajni

a ten brykiet został siem u mene. :D

Brykiet, bo na mojej rąsi wisi jak kłódka na łańcuchu na drzwiach szopy. :(

Sam wymiar cykacza 40 z koronką i w swych "chudych" uszach 46 budzi respekt,

gdyż zarobienie w łeb taką cebulą może grozić poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. ;)

Tem bardziej, że przywiązany kajdanem do graby

i wprowadzony z odpowiednim zamachem

sam ciągnie piąchę do zadania ciosu. :lol:

Toć to jak kastet i dziwne, że jeszcze do tej pory

unijne bractwo wzajemnej adoracji,

nie zakazało tego nosić. ;):D

post-63153-0-59652900-1386711809_thumb.jpg

Edited by lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

następne

post-63153-0-35956400-1386712552_thumb.jpg

Edited by lec

Gdzie widziec ta zla opinie? Moze nikt nie pieje z zachwytu jak nad Rolkami ale tez nikt raczej nie pisze ze to zle zegarki. Moim zdaniem to przyzwoite zegarki mam dwa w domu i to pewnie nie koniec.

a ja mam czy a może i śtyry  :P  :D

Edited by lec

eh wlasnie klikną sie trzeci, juz nie moge sie doczekac listonosza :)

Gdzie widziec ta zla opinie? Moze nikt nie pieje z zachwytu jak nad Rolkami ale tez nikt raczej nie pisze ze to zle zegarki. Moim zdaniem to przyzwoite zegarki mam dwa w domu i to pewnie nie koniec.

Nie chcę cytować czy linkować konkretnych postów. Ale jak czytam niektóre dyskusję to bywają "drogie szwajcary" i ta gorsza taniocha (czy też MASÓWKA) Tissot...

Bo Tissoty to masowka :) przyzwoicie wykonane ale masowka robiona pewnie robiona w wiekszsci w azji. Tissot z szwajcaria to pewnie najwiecej ma wspolnego w dziale projektowym i ksiegowym :)

Mimo wszystko to moim zdaniem przyzwoite zegarki godne polecenia.

:-(

Ale przynajmniej w 50% jest szwajcarski ;>

Edited by DoQ