Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Carlitos

Tissot PRS 200. Co sądzicie o tym modelu? Wiem, że 1400 za kwarca to sporo ale jak dla mnie design fantastyczny.

Może ktoś posiada taki zegarek i chce się podzielić opinią na jego temat. Poniżej link do prezentacji zegarka. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KnicLknQpFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest bardzi ładny. Masz pieniądze, podoba Ci się to bież . Jedynie to  gdy kiedyś będziesz go sprzedawał mocno spadnie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie urokliwa mała damesa.

post-63153-0-22679600-1381685744_thumb.jpg

post-63153-0-28059300-1381685761_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jakis specjalny miłośnik, ale dopisuje sie jako wlasciciel takiego Le Locle'a ;)

 

Le Locle

 

Urzekł mnie tyłkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Urzekł mnie tyłkiem ;)

Jak słysze takie słowa wypowiedziane przez faceta to robię się czujny i ostrożny..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słysze takie słowa wypowiedziane przez faceta to robię się czujny i ostrożny..... :D

to stań z tyłu  ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słysze takie słowa wypowiedziane przez faceta to robię się czujny i ostrożny..... :D

Ale przeciez napisalem, ze to nie Le Locl, a Le Locla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy Tissot własnie do mnie leci - 39 x 44m , wysokość 14mm

 

lemania 1341 B)

 

igqk.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe, kiedy te ultradokładne mechanizmy automatyczne będą stosowane przez Tissota na szerszą skalę. I o jakiej dokładności (dobowej odchyłce) mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy te ultradokładne mechanizmy automatyczne będą stosowane przez Tissota na szerszą skalę. I o jakiej dokładności (dobowej odchyłce) mówimy.

 

Myślę, że szersza skala już zaistniała i to nie tylko w obrębie marki Tissot (kilka kolekcji wyposażono w ten mechanizm) ale i w Grupie Swatch. Certina także wykorzystała ten mechanizm dla swojej kolekcji DS.

 

Jeśli chodzi o niedokładność chodu "Powermatic 80 COSC" to taka jak dla chronometrów czyli -4+6 s/dobę. Jeśli chodzi o mechanizm Sistem51 to rozbieżność ma nie przekraczać 5 s/dobę.      


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalny!

dzieki - dodatkowo z bransoletą i papierami po przegladzie :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - dodatkowo z bransoletą i papierami po przegladzie :D

 

A zatem nic, tylko pogratulować. A czy czasem nie szykuje się kolekcja vintage-Tissot na miarę kolekcji vintage-Zenith? (lub chociaż mini-kolekcja) :) Kilka pięknych Visodate'ów, Seastarów, Siderali i Tissoniców by się przecież znalazło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem nic, tylko pogratulować. A czy czasem nie szykuje się kolekcja vintage-Tissot na miarę kolekcji vintage-Zenith? (lub chociaż mini-kolekcja) :) Kilka pięknych Visodate'ów, Seastarów, Siderali i Tissoniców by się przecież znalazło...

Czytasz w moich myślach..ale nie bedą to proste modele.. Mam słabość do lemanii :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego dostalem w spadku po wujku

Ale zegarek ma bardzo ciekawa historie 

Wujek kupil 10 lat temu kuter ze Szwecji zaczol go przerabiac

a jak zaczol pracowac przy silniku spad mu klucz na dno statku (kil)

tam zawsze jest woda i olej wsadzil tam reke i zaczol szukac klucza i wyciagnol oto ten zegarek.

teraz jest moj.

 

post-65121-0-78896000-1382922418_thumb.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dobrze się zakonserwował jak przystało na "starsea"  :lol:

 

Wszystkie zresztą mogą wzbudzać zazdrość  :(

 

A ten co leci pewnikiem grozi udarem  :angry:  :D  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.