Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Swojemu Tissotowi też zafundowałem Carbona... pomarańczowego :P:D

Jak dla mnie zegarek jest super, pasek też. Uważam Luxury za - że tak to ujmę - wyrazistego, dużego eleganta, inspirowanego w dodatku najwyraźniej innym, eleganckimi czasomierzem - Omegą de Ville Hour Vision. Natomiast pasek mieni się sportowym wyglądem i materiałem i idealnie pasuje do przedstawianego chwilę wcześniej szkieletowca Tissota ( choć już do stylizowanego na retro szkieletora też by nie pasował ). Spodziewam się, że za jakiś czas dojdziesz do podobnych wniosków i świetny skądinąd pasek ubogaci inną pozycję w Twoim zbiorze :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zegarek jest super, pasek też. Uważam Luxury za - że tak to ujmę - wyrazistego, dużego eleganta, inspirowanego w dodatku najwyraźniej innym, eleganckimi czasomierzem - Omegą de Ville Hour Vision. Natomiast pasek mieni się sportowym wyglądem i materiałem i idealnie pasuje do przedstawianego chwilę wcześniej szkieletowca Tissota ( choć już do stylizowanego na retro szkieletora też by nie pasował ). Spodziewam się, że za jakiś czas dojdziesz do podobnych wniosków i świetny skądinąd pasek ubogaci inną pozycję w Twoim zbiorze :)

Dzięki za cenne spostrzeżenia. Spodobało mi się to połączenie kolorystyczne może dla tego, że niebawem wyjeżdżam odpocząć od łódzkiego syfu.

Pewne analogie (wzór na pasku - włókno węglowe oraz "wafelek" na bokach koperty Luxury) też przyczyniły się do tego połączenia. Pewnie zaraz założę niebieskiego (z powrotem) albo czerwonego Jumpera. Póki co jeszcze jest na wściekłym Carbonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

A tak z trochę innej beczki.

Jaki Tissot (nowy) do 2500 pln i dlaczego?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PR 516. Ponieważ jest piękny i ma duszę :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jest jedną z opcji, boję się jednak średnicy do wysokości koperty...

Myślę jeszcze nad:

81RDs2W9wNL._UY606_.jpg

 

Taki poor man's A. Lange & Söhne :

tissot-t085-407-16-013-00-carson-automat

 

mens-brown-strap-tissot-prc-200-powermat

 

I z całkiem innej beczki:

 

tissot-t-touch-classic-watch-1.jpg


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakich ubiorów i okazji ma pasować? Proporcji PR516 się nie obawiaj, są idealne.

 

P.S. Mam wrażenie, że kawał forum f1ultra się tu przeniosło, co i rusz znajomo brzmiące nicki:-)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maro66

 

Wszystkie wskazane przez Ciebie modele są fajne (najmniej chyba ten z rzymskimi indeksami, moim zdaniem). Jak pewnie wiesz, sam mam Visodate'a i bardzo go lubię, ale jednak wskazałbym na tego:

 

tissot-heritage-pr-516-watch-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic poza 2500PLN i Tissot.

Ja bym polecał Luxury Automatic. Na pasku się zmieścisz w budżecie.

Duża i bardzo czytelna tarcza. Pasuje do garniaka i do flanelówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw6666 ja już tutaj byłem znacznie wcześniej niż na Ultrze  :D

 

Cena max to 2500 plnów w cenie sugerowanej, tak więc Luxury odpada ze względu na cenę. Jakby nie to, byłby na pierwszym miejscu.

PR516 może być wyłącznie na pasku. Martwi mnie jednak rozmiar. PRS516 jest OK, ale on ma 42 mm.

Zegarek ma być zegarkiem codziennym, pasującym i do koszuli i do jeansów.

 

Intryguje mnie T-Touch classic ponieważ z jednej strony jest klasyczny, z drugiej innowacyjny, jak na Tissota przystało. Ale to bateryjka.

Z automatów chciałbym mieć w kolekcji jakiegoś powermatica i tutaj na placu boju zostają (ze względu na cenę) Carson i PRC200, ale nie za wszelką cenę. Dlatego rozpatruję również Visodate i PR516...


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kojarzysz z Ultry nick "gustaw"?

 

PR516 jest chyba odrobinę zbyt wyraziście, staroświecko sportowy do stroju z lekka chociaż eleganckiego.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

driftujące koty?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maro. Tylko Visodate z jasną. Piekna koperta, stare logo. Fantastyczny odcień tarczy, lekko perłowy. Zegarek świetnie wykonany, spokojnie mógłby się nazywać Longines Heritage i kosztować 6k.

 

Druga propozycja -Pr516 Heritage. Super 3d indeksy, bardzo ładna masywna koperta, szlif słoneczny.

 

Oba zegarki na porządnej 2836.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

driftujące koty?

Taaa.... :)

 

 

Co do Tissota w tej kwocie to chyba jednak obstawiałbym za PR516 na bransolecie i do tego dokupiłbym pasek/paski ale niekoniecznie z otworami tylko jakieś klasyczne bydlę, aligator czy krowoligator, np z czerwonymi przeszyciami które będą współgrać z sekundnikiem. Jednocześnie takie paski złagodziłyby nieco mocno surowo-sportową stylistykę tego zegarka. A na swojej seryjnej bransolecie ( o dziwo bardzo wygodnej ) ten zegarek przyciąga więcej spojrzeń i prowokuje więcej zapytań niż którykolwiek z moich Heuerów czy Omeg. Nie wiem też czy w obliczu używania go  na przemian z paskami i bransoletą nie zdecydowałbym się na jednostronne przewiercenie uszu.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maro. Tylko Visodate z jasną. Piekna koperta, stare logo. Fantastyczny odcień tarczy, lekko perłowy. Zegarek świetnie wykonany, spokojnie mógłby się nazywać Longines Heritage i kosztować 6k.

 

 

Co do Visodate'a - potwierdzam. Gdyby tylko był antyrefleks! Biała wersja też znakomita jest, ale czarna chyba bardziej uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Biała ma więcej zastosowań, jest bardziej klasyczna.

 

Fajna opcja. Bierz :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko mylicie. Biała ma więcej zastosowań a czarna jest bardziej klasyczna. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy czarna jest bardziej klasyczna? Jasna (bo niekoniecznie biała) taka jest i to chyba nie podlega dyskusji.

 

Zawsze czegoś nowego się można dowiedzieć :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Czarne tarcze w hierarchii elegancji stoją dalej niż jasne, czy nawet niebieskie. Wszelkie zegarki wieczorowe typu Calatrava, JLC Master Ultra Thin, Chopard ultra thin itp. itd. są zawsze z jasnymi tarczami.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polecacie jakieś sprawdzone sklepy internetowe gdzie mozna nabyć Tissota? Chodzi mi po głowie niebieski PR 516 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Www.dolinski.pl. Pros od razu z Karolem Dolińskim- będziesz w dobrych, kompetentnych i w dodatku przesympatycznych rękach.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Www.dolinski.pl. Pros od razu z Karolem Dolińskim- będziesz w dobrych, kompetentnych i w dodatku przesympatycznych rękach.

Dziękuję :) 

 

Ma może ktoś zdjęcie tego zegarka na nadgarstku 17-5-18cm? W żadnym sklepie stacjonarnym nie mogłem znaleźć PR 516 GL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię i umieszczę w nocy.

 

Na nadgarstku ok. 18,5 mm.

post-68982-0-42791600-1439425213_thumb.jpg

post-68982-0-97793900-1439425240_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :)

Edytowane przez dnb

<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.