Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Te noże są jak Smith&Wesson Model 29 Magnum 44. w wersji ze stali nierdzewnej chromowanej, z ręcznie grawerowanymi drewnianymi okładkami rękojeści ;)

 

http://hollandandholland.com/gun-room/royal-double-rifle/

 

Custom Blaser: 

Custom_Blaser.png

 

Sauer 202LE:

Sauer_202_LE.png

 

Colt 1911A1:

Custom_Colt_1911_A1.jpg

 

 

Tym nożom, które wrzuciłem nie można odmówić ich aspektów użytkowych, tak samo jak legendarnej Sebenzie, w wersji custom, które sam Chris Reeve ozdabia futurystycznymi wzorami, kamieniami szlachetnymi oraz takimi materiałami jak Mammoth Ivory. 

Ken Steigerwalt i Stephen Olszewski to legendy, nie tylko noży typu "Gentleman's Folder".


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Ale to sztuka dla sztuki :) ,oczywiście przeż duże "S", nie przedmioty użytkowe ,choć funkcje swoją spełniają jak najbardziej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, nie dyskutuję z tym nawet ;) Prawdą jest, że te noże i broń, które wrzucałem(i sam kupuję), spełniają tylko połowicznie swoje przeznaczenie użytkowe ;) Te grawerunki, lakiery, kamienie pół- i szlachetne, macica perłowa, egzotyczne drewno,  kości zwierząt, to tylko ozdoby, które walorów użytkowych nie podnoszą ani trochę. 

Osobiście, muszę przyznać, że swojego WH Gentac'a też boję się używać do czego innego niż otwieranie paczek, listów, przycinanie taśmy, obieranie owoców, przycinanie czapeczek cygar(zamiast obcinaka) czy inne lekkie prace ;-) Masa perłowa nie należy do najbardziej wytrzymałych materiałów, w przeciwieństwie do micarty, a okładziny z emaliowanego damastu, też wydają mi się delikatne, w przeciwieństwie do tych tytanowych od Sebenzy. 

 

Z drugiej strony Holland&Holland, Westley Richards(broń Hemmingway'a) i Purdey&Sons, czyli producenci najbardziej prestiżowych, najbardziej legendarnych, i jedni z najstarszych niezależnych producentów broni, do dziś oferują głównie broń z grawerunkiem(personalizacją), a o cenach wolę nie wspominać, bo są po prostu chore.

Co nie znaczy, że gdybym mógł wydać taką kasę na broń, to chyba jednak wybrałbym custom'owy rosyjski dryling MC140(wiele o nim czytałem, ale nie miałem okazji ani oglądać ani strzelać). 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłem poprzedniego posta.

Dla mnie 0801 to ogromne zaskoczenie na plus, właściwie to chyba jedyny ZT po 0777, który chciałbym mieć.

Trzymałem w ręce wersję "normalną", bez powłoki blackwash i jedynie kolor okładzin mi się nie podobał. Nóż pięknie chodził na łożyskach, był sztywny i dobrze wycentrowany. Łożyska są fajnie rozwiązane, bo nie rozsypują się jak IKBS po otwarciu. Nóż wbrew temu, co piszą czasami w specyfikacji nie ma wspomagania, ale moim zdaniem absolutnie nie jest mu ono potrzebne.

Stal Elmax w obróbce ZT na początku sprawiała trochę problemów, ale podobno w ostatnich wypustach się poprawiła i ma już lepszą agresję cięcia.

Sprawa wyglądu i dopasowania do ręki to indywidualna sprawa i sam musisz ocenić.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłem poprzedniego posta.

Dla mnie 0801 to ogromne zaskoczenie na plus, właściwie to chyba jedyny ZT po 0777, który chciałbym mieć.

Trzymałem w ręce wersję "normalną", bez powłoki blackwash i jedynie kolor okładzin mi się nie podobał. Nóż pięknie chodził na łożyskach, był sztywny i dobrze wycentrowany. Łożyska są fajnie rozwiązane, bo nie rozsypują się jak IKBS po otwarciu. Nóż wbrew temu, co piszą czasami w specyfikacji nie ma wspomagania, ale moim zdaniem absolutnie nie jest mu ono potrzebne.

Stal Elmex w obróbce ZT na początku sprawiała trochę problemów, ale podobno w ostatnich wypustach się poprawiła i ma już lepszą agresję cięcia.

Sprawa wyglądu i dopasowania do ręki to indywidualna sprawa i sam musisz ocenić.

dzięki za odp. jutro go sobie zamówię.a jak myślisz fejk to nie powinien być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci w 100%, bo dzisiaj podróby noży są tak dobre, że na zdjęciach nie sposób odróżnić.

Ale sprzedawca wygląda na wiarygodnego.

Popytaj się jeszcze o ew. luzy i wycentrowanie, zresztą zawsze masz prawo oddać, to nie licytacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci w 100%, bo dzisiaj podróby noży są tak dobre, że na zdjęciach nie sposób odróżnić.

Ale sprzedawca wygląda na wiarygodnego.

Popytaj się jeszcze o ew. luzy i wycentrowanie, zresztą zawsze masz prawo oddać, to nie licytacja.

Pytałem.jego odp.100% orginał.i może dać też jakieś pisemne oświadczenie więc myślę że to nie będzie podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez tom76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Nowe odkrycie archeologów ze Szwajcarii:

post-27557-0-29570700-1424717127_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pięknych noży, jestem ciekaw jako użytkownik różnych ostrzy z ponad 30 letnim stażem (pierwszy dorosły nóż zanim miałem 8 lat i szybko się "wziął i zużył"), jak i do czego koledzy je wykorzystują? Jak często? Na co zwracacie uwagę przy wyborze noża? I czy to tylko gadżet czy coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nóż się przydaje na wypad .lubię mieć coś fajnego i dobrego.ja to taki gadżeciaż jestem :lol: Fajna latarka , nóż , i coś nieprzemakalnego żeby się to nie zniszczyło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Zwykle do tego, do czego został stworzony :).

W obecnym życiu codziennym do najczęściej do przecinania, czasami krojenia, jak już z ostrych rzeczy zostanie w domu tylko musztarda, strugania, kiedy zajdzie potrzeba. I ostrzenia rzecz jasna :rolleyes:.

We wczesnej młodości do gry w pikuta, temperowania kredek, rzucania w drzwi komórki a czasami mieszkania czy podłogi, o zgrozo.

I rzecz jasna do szpanowania na podwórku. No i produkcji np. łuku czy strzał, jak leciał Robin Hood...

Edytowane przez henio.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyję z wymachiwania nożem.....:-)

machete-kills.jpg

jak on? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może kolega COOK jest artystą cyrkowym?? Lasencja obraca się na kole a kolega w nią ciepnie od czasu do czasu jakimś ostrzem? Albo żongluje maczetami??  ;) No chyba że jest chirurgiem i używa nieco bardziej precyzyjnych ostrzy... albo wiem! drwalem!!! Takim kanadyjskim rzucającym toporami, nożami i maczetami   ;)

 

Ja osobiście też używam noży na co dzień, znaczy ze sobą nosze scyzoryk a na wyjścia z psiorami i moimi szkodnikami w las i górki jak jakieś ognisko się szykuje to stare kukri - taki typowy wól roboczy do wykopania dołka i ścięcia drzewka czy rąbania gałęzi.

Osobiście estetyka noża ma drugorzędne znaczenie, raczej skupiam się na stronie użytkowej. Stal ma być łatwa do ostrzenia zachowując jakiś czas ostrość, a kształt ostrza ma spełniać funkcje użytkowe, chwyt wygodny, pokrowiec bezpieczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyjcie się tym dwóm nożom .chodzi mi o napisy na ostrzu.ja mam ten z numerem noża na ostrzu a drugi nie ma numeru na ostrzu.więc chciałem zapytać czy mogą być np.różne opcje tego noża ale orginalnego? w nożach to tak nie siedzę więc chciałbym mieć pewność 100% że mam orginał a nie 99% :)

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie zabijaj romantyzmu ;)

 

 

Mirek, czy ten numer sprawi że Twój nóż będzie bardziej sprawny? Chcesz dobry nóż, czy nóż oryginalny? Ja osobiście rozliczałbym nóż z wypełniania swoich zadań. Rozumiem że nie chcesz dać nabić się w butelkę. Sprawdź nóż w terenie, sprawdź jak działa i baw się. 

Edytowane przez krywoj75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie zabijaj romantyzmu ;)

 

 

Mirek, czy ten numer sprawi że Twój nóż będzie bardziej sprawny? Chcesz dobry nóż, czy nóż oryginalny? Ja osobiście rozliczałbym nóż z wypełniania swoich zadań. Rozumiem że nie chcesz dać nabić się w butelkę. Sprawdź nóż w terenie, sprawdź jak działa i baw się. 

 

No to dodam, że nasz Junior Mod jest artystą w swojej branży - wiem, bo często bywam w forumowej kuchni i zdążyłem nabrać takiego przekonania. Czyli nie pomyliłeś się za bardzo w Twoich domysłach. :)

 

A żeby w temacie było, nie dziwię się Koledze, że docieka, czy aby oryginał, a nie podróbka, bo za tym numerkiem może iść jakość materiałów i wykonania. mirek 1969, nie wiem, czy oryginalny, ale wygląda na kawał fajnego noża. Za zrobisz zdjęcie "nadgarstkowe"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęć dużo tego noża w necie a ja  bym tylko popsuł klimat moimi zdjęciami.a też nie za bardzo mam czym robić te zdjęcia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.