Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Udaje się wam używać noży do jakiś prac ? , ja mojego victornioxa używam do różnych rzeczy :)

Oczywiście, że tak! Właśnie przymierzam się do nowego zakupu i przy wyborze sugeruję się wyłącznie tym, do czego używam te już posiadane, oraz dodatkowo tym, co piszą koledzy na knives.pl. Jak już kupię, to się pochwalę, choć chyba potrwa to jeszcze trochę. :)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knives.pl znam mam tam konto :)

Ja zlikwidowałem.....konto oczywiście.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem serio.

No akurat Ty nie byłeś grupą docelową dla mojego postu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Postanowiłem nabyć nóż dobrej jakości, za pieniądze adekwatne do jakości. Już nawet upatrzyłem sobie konkretny model - na razie nie zdradzam, jaki,.. jak zanabędę,to się pochwalę.

 

Pomyślałem jednak, że skoro mam zainwestować w dobry nóż, to nie po to, żeby po trzech miesiącach używania stał się równie mierny (nieostry), co inne walające sie po szufladzie. Zatem w pierwszej kolejności postanowiłem nauczyć się ostrzyć nóż.

 

Kupiłem zestaw kamieni do ostrzenia. Dziś odebrałem w paczkomacie i od wczesnego popołudnia do późnego wieczora ćwiczyłem na kuchenniakach. ;) Żona stwierdziła, że do cna mi od...ało, a w ogóle to gdzie te cegły będę niby trzymał?!... Panowie,.. no absolutny brak zrozumienia!...

 

Nic to, za to sobie poostrzyłem... Z trzech noży wykorzystanych do ćwiczeń pierwszy wyszedł dosyć ostry, ale daleko od oczekiwań. Drugi ostry, jak diabli. Test kartki przechodzi gładko, ale to jeszcze nie było to. Za to trzeci!.. ech!... cel osiągnięty! Z radości i braku wiary ogoliłem sobie pół łydki i w znacznej części lewe przedramię, akurat w okolicach zegarkowych. No nic... na jakiś czas zdjęcia nadgarstkowe trzeba będzie odłożyć, bo wstyd takim golasem się pokazywać. ;):D

 

Też ostrzycie swoje noże? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co komu tępy nóż?

No chyba że nóż EDC cokolwiek to jest ;)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tępy,.. ostry... pojęcia względne... To, co do tej pory wydawało mi się "ostre", od dziś stało się "do ostrzenia". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze po wsiach zaczniesz jezdzić i noze i/nozyczki będziesz ostrzył jak sie/'wczujesz'

:-) :-) :-) hihi


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a kto wie!? ;) fajna praca, zgaduję, że z tych bezstresowych. :) A prawdą jest, że czasem człowiek miewa ochotę wszystko pierdutnąć i zająć się... np. ostrzeniem noży i nożyczek?.. ;)

Tylko  że zarobek pewnie marny (na zegarki by nie starczyło), bo ludziska najczęściej nie wiedzą, że nożem kuchennym da radę się ogolić, więc i zapotrzebowanie pewnie małe. ;):D

 

Pamiętam z dzieciństwa, że był taki zawód. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje noże ostrze na kamieniach o gradacji 1000 i 1500

ale ja używam głównie tych dwóch noży :P

2hp81ox.jpg

 

2qx0ugz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Meteoryt" :D -pamiętasz? :D

Jak nie jak tak  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebenza 21 będzie najlepszym, najbardziej uniwersalnym wyborem.

Prosta, praktycznie niezniszczalna.

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebenza to jakiś kult /niewytłumaczalny/  :D  , jest wiele noży wg mnie fajniejszych i z lepszej stali i co ważne za 1/3 ceny sebenzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak  :D

 

A to już 3 lata minęło :P

Sebenza 21 będzie najlepszym, najbardziej uniwersalnym wyborem.

Prosta, praktycznie niezniszczalna.

 

Polecam

350$ za taki "nożyk" ? ;) http://www.knifecenter.com/item/CRKSEB21S/chris-reeve-small-sebenza-21-s35vn-blade-titanium-handles

 

 

wiem,wiem.... :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena obłędna. Jako EDC wolę noże z dziurką zamiast pina do otwierania. Za taką kasę szukałbym czegoś z Axis lockiem, podoba mi się bardzo bone collector. Obecnie mam Spyderco Tenacious i nie widzę potrzeby zmiany na coś innego. Do 200zł jest sporo fajnych EDC.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Spyderco ParaMilitary2.

Pomimo, że mam kilka innych fajnych noży to nie są go w stanie wygonić z kieszeni.

Do EDC idealny jak dla mnie a i cena nie kosmiczna jak Sebenza.

 

Sebenze mam i jej największym minusem jak dla mnie jest waga. Czuć kawał noża w przeciwieństwie do PM2 które jest lekkie bardzo a robotę robi.

 

 

Seiken: a co byś polecił za cenę 1/3 Sebenzy fajniejszego z lepszej stali?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Seiken: a co byś polecił za cenę 1/3 Sebenzy fajniejszego z lepszej stali?

Nie zastanawiałem sie ale jest full noży z b.podobnej stali S30V i z wyższych które kupisz z drugiej reki za ok 30-40% używanej sebenzy.

Sebenze to ludzie mają do "mania" nie do używania , traktują ja  głównie do pokazywania i wzbudzania niewyjasnionej dlsa mnie zazdrości

wg mnie to przeciętny nóż i ani to ładne ani użytkowe

A ty zadałes sobie pytanie w jakim celu ją kupiłeś ?  :lol:

Dla mnie użytkowym nożem na co dzień /EDC to nie po "naszemu" / jest duży gripek i lekki i i stal dobra łatwo naostrzyć i w miarę dobrze trzyma ostrość

od militarki wole manixa ale to tez cieżkie bydle

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem sie ale jest full noży z b.podobnej stali S30V i z wyższych które kupisz z drugiej reki za ok 30-40% używanej sebenzy.

Sebenze to ludzie mają do "mania" nie do używania , traktują ja  głównie do pokazywania i wzbudzania niewyjasnionej dlsa mnie zazdrości

wg mnie to przeciętny nóż i ani to ładne ani użytkowe

A ty zadałes sobie pytanie w jakim celu ją kupiłeś ?  :lol:

Dla mnie użytkowym nożem na co dzień /EDC to nie po "naszemu" / jest duży gripek i lekki i i stal dobra łatwo naostrzyć i w miarę dobrze trzyma ostrość

od militarki wole manixa ale to tez cieżkie bydle

 

Chyba nikt nie mówił o kupowaniu używanych noży.

Dalej jestem ciekawy konkretnych propozycji a nie ogólnego mówienia, że się da.

Tak z czystej ciekawości bez podtekstów.

 

A co do Seby to ja swoją kupiłem po prostu o tak ponieważ była w dobrej cenie i ją odsprzedam ponieważ również nie rozumiem kultu Sebenzy : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo szukać  Spyderco military , paramilitary , voijombo , sage 3 ,chaparral kilka modeli Zero Tolerance np 0350 KW ,0350 SW 0350TS itp Benchmade Hunt North Fork , New Osborne , Volli  ,Enzo PK70  i jeszcze wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić taki nóż . http://olx.pl/oferta/noz-wz-92-kolekcjonerski-okaz-wojskowego-noza-wp-CID767-ID9GJ2p.html#8eedb4a836. Jakby mi ktoś z fachowców doradził czy jest wszystko ok. z tym nożem .bo jestem w trakcie negocjacji a nie chcę zrobić sobie przepału. Dzięki i pozdrawiam Mirek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie stal lichutka jak napisał Cook funkcjonalność żadna

chyba ,że potrzebujesz otwieracz do konserw tylko na kiego za cenę wyssaną z d*py

Na forumowym bazarku masz Ka-bara  znacznie lepszy i b.użyteczny nożyk 

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.