Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie byłem zwolennikiem takich scyzoryków, ponieważ łączą one wady zarówno noża jak i scyzoryka, nie oferując ich zalet. Urządzenie jest większe od typowego scyzoryka, przez co mniej wygodne do przenoszenia, bardziej wypycha kieszeń i jest cięższe. W dodatku przy tej samej wadze ma mniej narzędzi niż analogiczny scyzoryk. Za to ostrze główne jest krótsze niż w przypadku standardowego noża, rękojeść mniej wygodna i gorsze wyważenie całości. 

 

Ja używam następujących noży/narzędzi:

- Victorinox Huntsman, to już chyba maksymalna akceptowalna wielkość scyzoryka. Wcześniej miałem Spartana (zgubiłem) i był sporo wygodniejszy do codziennego noszenia. Nie ruszam się bez niego z domu.

- Leatherman Surge - mini warsztat na okazje jak biwak, ognisko czy ogólnie dłuższe wyjazdy z domu na łono natury gdzie drobne narzędzia się przydają, a nie ma sensu zabierać skrzynki warsztatowej.

- Spyderco Military - nóż składany, używany w domu do wszystkiego do czego używa się noża.

Myślę jeszcze nad zakupem jakiegoś większego noża nieskładanego, jakiegoś modelu survivalowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jest ok, z tym, że ja nie brałbym scyzoryka z ząbkowanym ostrzem.

Niemniej jak pisał kolega wyżej, wszystko zależy od przeznaczenia. Sam mam kilka Victorinoxów i kolejne kilka folderów i innych noży, ale najczęściej noszę model Spartan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

cyt.:  "Nigdy nie byłem zwolennikiem takich scyzoryków, ponieważ łączą one wady zarówno noża jak i scyzoryka, nie oferując ich zalet."

 

Polemizowałbym. Mniejsze scyzoryki raczej nie mają blokady, a to największa zaleta składanego ostrza.

Paluszki nie odrastają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ząbkowane ostrze to zły pomysł? Miałem w ręku ten model i jest ostry jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Bo trudniej naostrzyć, w przeciwieństwie do gładkiego.

A ostry wiecznie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Ekspertem nie jestem, ale jakoś nigdy ząbkowane mnie nie przekonywały.

Proste można naostrzyć czymkolwiek bez specjalnych bajerów.

A łatwość obsługi to podstawa, przynajmniej dla takiego laika jak ja :) ...

Edytowane przez henio.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ostrzałka do ząbkowanych nożyków.

 

i-victorinox-ostrzalka-do-nozy-7-8714.jp

 

To co, mówicie, że Vicek może być? A jeśli nie, jaką alternatywę byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e84o69.jpg

 

2cei6wj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trudniej naostrzyć, w przeciwieństwie do gładkiego.

A ostry wiecznie nie będzie.

 

Dokładnie tak, a poza tym jednak moim zdaniem takie ostrze w scyzoryku jest mniej funkcjonalne. Co innego w folderze, ale i tam wolałbym raczej combo niż całe ząbkowane.

 

 

...

 

 

 

To co, mówicie, że Vicek może być? A jeśli nie, jaką alternatywę byście polecili?

 

Moim zdaniem, jeśli ma być scyzoryk, to tylko Victorinox, a jeżeli nóż, to właśnie otwierasz interesującą dyskusję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli ma być scyzoryk, to tylko Victorinox, a jeżeli nóż, to właśnie otwierasz interesującą dyskusję ;)

Victorinox waiter w rossmann można jeszcze gdzieś dostać za 24,99 :) wystarcza do podstawowych czynności urlopowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze uzasadnić dlaczego przejawiam chęć kupna tego, a nie innego Victorinoxa.

Scyzoryk z mnóstwem funkcji nie jest mi szczególnie do niczego potrzebny. Mimo to, nosiłem zawsze przy sobie Victorinox Ecoline (tak chyba się nazywa ów model). I taki egzemplarz świetnie spełnia swoje zadanie. Konserwę się nim otworzy, piwo rówmież a i wino, gdy korkociąg przepadnie bez śladu. Zawsze jednak brakowało mi w nim ciut dłuższego ostrza. W modelu, którego zdjęcie wrzuciłem na poprzednej stronie, są te same funkcje tyle, że dodatkowo ciekawsze ostrze. Ma ono blokadę i "pętelkę", która pozwala na szybsze i prostrze korzystanie ze scyzoryka.

Czego w takim razie mógłbym chcieć więcej?

Mam kupić gruby scyzoryk oraz normalny nóż i nosić to wszystko razem po kieszeniach, aby cieszyć się z ich pełnych możliwości? Tylko, po co?

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sugerujesz, aby nie brać ząbkowanego ostrza. Dlaczego, przecież da się je naostrzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Victorinoxa Tourist i wcieło mi ostatnimi czasy wykałaczke a to byłchyba mój ulubiony element ;P

<rozpacza<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sugerujesz, aby nie brać ząbkowanego ostrza. Dlaczego, przecież da się je naostrzyć?

 

To oczywiście tylko moje zdanie i absolutnie nie należy się nim sugerować, ale nie mam do niego przekonania i wydaje mi się mniej praktyczne (generalnie cięcie uzyskuje się jedynie w ruchu posuwistym, a przy ostrzu gładkim zarówno tak, jak też poprzez nacisk). Ponadto nie chciałbym kupować specjalnej ostrzałki tylko do jednego typu noża, a przy tym nie jestem pewien, czy potrafiłbym je odpowiednio naostrzyć.

 

ja mam Victorinoxa Tourist i wcieło mi ostatnimi czasy wykałaczke a to byłchyba mój ulubiony element ;P

<rozpacza<

 

 

Można ją dokupić oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polece Leathermana Wingmana. Używam od lat, bardzo sobie chwalę. Skoro chcesz mieć trochę narzędzi ze sobą, możesz wybrać z gładkim i ząbkowanym ostrzem, chociaż też przychylam się do opinii, że ostrze bez ząbków jest wygodniejszy w użyciu i utrzymaniu. Dla mnie największym plusem jest fakt, że Wingman ma blokadę ostrza, nożyczki i kombinerki, stal łatwa w ostrzeniu, małe rozmiary - idealne ETC. Chociaż nóż to nóż i skoro nie potrzebujesz dodatków to wolałbym zainwestować jednak w nóż z lepszej stali, którym będzie operować się wygodniej niż scyzorykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o to się pytają  :D

Jeszcze pachnie fabrycznym smarem i skrzynią w której przez wiele lat  przeleżał,

a po magnezie pozostało tylko wspomnienie i trochę pyłu.

Z okazji jego nabycia wycigając z szuflad stare pamiątki zestaw EDC podobny wiekowo sobie skompletowałem  :)

 

15879792.jpg?1439388083

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/4417-n%C3%B3%C5%BC/page-122?do=findComment&comment=1349815

 

 

Pamiętaj że po rozlożeniu narzedzia i zablokowaniu go na ramieniu "Z" na koniec pracy-przed złożeniem przestaw blokadę na "O" bo szla....się zepsuje :P

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

ja mam Victorinoxa Tourist i wcieło mi ostatnimi czasy wykałaczke a to byłchyba mój ulubiony element ;P

<rozpacza<

Kosz takiej wykałaczki to 1zł, są na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.
Pierwsze koty za płoty. Następnym razem będzie lepiej. Ale i tak mi sie podoba, bo jest unikat:

 

 

20150816_154353.jpg 

 

20150816_154415.jpg 

 

20150816_154540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

rękojeść drążona a ostrze napawane? 

 

Trawione wszystko.

To jest Sanrenmu 710 po lekki tuningu 

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.