Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, loco50 napisał(-a):

 .... przy łożysku ma niedoróbki (fotka) . Druga strona ok. Może to u mnie zwyczajowo tak wyszlo (bo co ja kupię to zawsze jest mniej lub bardziej sp..... e😁). 

Przy nożu użytkowym nikt nie zwraca uwagi na takie drobiazgi. :huh:

Przy nożu kolekcjonerskim .... tak, ale do czasu aż dojdą nowe egzemplarze :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Mam noży więcej niż liczba moich kieszeni pomnożona przez liczbę moich rąk.

Każdy jest używany, bo czemu by nie.

Kolekcjonuję noże użytkowe.

I system oceny wykonani noża się wykrzacza :] :D

 

Nie mówię, że to powyższe dyskwalifikuje nóż, ale to ewidentny babol producenta i nie ma znaczenia czy nóż użytkowy czy półkownik.

A ZeTka smaczna :) Czekam aż zrobią wersję full tytan bo te okładki to dla mnie niepotrzebna komplikacja.

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babol, babol. Karbonik im pękł przy wierceniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Babol, babol. Karbonik im pękł przy wierceniu. 

Oddaj go zuruck!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się waham😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahać to Ty się możesz po flaszce whisky. Tu nie ma co się zastanawiać.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę a przy okazji zapytam.

Wybrałem sobie w prezencie nóż do noszenia na co dzień - często tu wzmiankowany Ka-bar Dozier. Na samym końcu decyzja była między nim a Ontario Rat 2 ale przeważyła kolorystyka zgodna z gustami ofiarodawczyni (Rat byłby bardziej klasyczny bo czarny ze srebrnym ostrzem, mi się podobały oba). Z całej listy noży jakie rozważałem tylko te dwa miałem szansę pomacać. co zawęziło wybór.

Nie używałem go na razie długo ani bardzo intensywnie ale z wyboru jestem zadowolony. Kolory fajne (choć czarna farba z ostrza pewnie zejdzie niedługo), jest całkiem lekki więc nie ciąży w kieszeni, rękojeść komfortowo duża (nie mam wielkich dłoni) i jak na to do czego będzie realnie używany to wystarczająco wytrzymały.

Z minusów to po noszeniu go przez miesiąc klips wolałbym jednak typu deep carry. Tu wystaje z kieszeni około 2 cm rękojeści co pomaga w wyciąganiu ale w normalnych ciuchach lepiej by się nosiło schowany całkowicie. W prozaicznych, codziennych zastosowaniach typu krojenie bułki ostrze mogło by być jednak ciut dłuższe. Tu mamy 8 cm a krawędzi tnącej 7,5 cm przy czym zamknięty nóż ma 11 cm i tego wymiaru już bym nie chciał zwiększać więc akceptuję kompromis. W Opinelu 6 mam 7,5 cm ostrza i KT a po złożeniu ciut powyżej 9,5 cm więc tam proporcje są korzystniejsze ale też ostrze jest niższe. Nóż fabrycznie nie był też jakoś spektakularnie ostry - nie golił ani jakoś ładnie nie ciął kartki, do tego bliżej rękojeści jest mniej ostry.

 

I tu pytanie. Jaki w miarę budżetowy sprzęt do ostrzenia byście polecili? Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w ostrzeniu - kuchenniaki ostrzę na ostrzałce fiskarsa z ikei plus dwa lepsze zanoszę czasem do znajomego więc trzeba przyjąć, że musiało by to być narzędzie mocno wspomagające utrzymanie kąta czy prowadzenie noża. Nie mam żadnych noży z wymagającej stali więc w tym aspekcie nie mam wielkich wymagań co do materiału ściernego. Chciałbym móc na tym naostrzyć wszystko począwszy od Opinela 4 po nóż szefa kuchni.

ka-bar dozier IMG_20210822_112456.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień wodny. Ja mam chyba Taidea, ale jest tego w ch... Używam 400 na grubo i 1000 do dopieszczenia. Mam też jakiś drobniejszy ale nie pamiętam jaki bo nie używałem. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Kamień 

Do kamienia trzeba mieć doświadczenie w prowadzeniu noża z ręki, a tego Kolega nie posiada. Chyba najrozsądniejsze są ostrzałki takie ze sterczącymi pod kątem prętami, tam kąty są już ustawione a sama ostrzałka niezbyt skomplikowana. 

Na przykład: https://sharg.pl/product-pol-112293-Ostrzalka-Spyderco-Gauntlet-Select-Sharpening-System-603F.html

W tym sklepie użytkownicy zalogowani na knives.pl mają 10 % rabatu po podaniu kodu (jest podany w wątku Sharg)

A co do noża to się nie martw ... będą następne, choroba się rozwija. :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kamień jawi mi się jako bardzo prosty ale tylko w zakresie konstrukcji 😉 Docelowo pewnie sobie sprawię, choćby po to żeby sprawdzić jak się tego używa ale teraz wolałbym coś łatwiejszego.

Z tego co rozeznawałem to są systemy typu Lansky Turn Box / Spyderco Tri-angle czyli z prętami pod kątem, urządzenia typu Lansky System / Ganzo Touch Pro gdzie kamień porusza się na prowadnicy, ostrzałki ze szczeliną w której są ustawione w V kamienie, pręty ostrzące (kojarzące się z kuchnią) no i płaskie kamienie. Szlifierki taśmowe itp. pomijam. Ale co z tego wybrać jako dające najlepszy stosunek skuteczności i prostoty użycia do ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, M-kwadrat napisał(-a):

No właśnie kamień jawi mi się jako bardzo prosty ale tylko w zakresie konstrukcji 😉 Docelowo pewnie sobie sprawię, choćby po to żeby sprawdzić jak się tego używa ale teraz wolałbym coś łatwiejszego.

Z tego co rozeznawałem to są systemy typu Lansky Turn Box / Spyderco Tri-angle czyli z prętami pod kątem, urządzenia typu Lansky System / Ganzo Touch Pro gdzie kamień porusza się na prowadnicy, ostrzałki ze szczeliną w której są ustawione w V kamienie, pręty ostrzące (kojarzące się z kuchnią) no i płaskie kamienie. Szlifierki taśmowe itp. pomijam. Ale co z tego wybrać jako dające najlepszy stosunek skuteczności i prostoty użycia do ceny?

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. To nie rakieta kosmiczna. Wziąć jakiś stary nożyk i głaskać. Nabierać szybko wprawy, to nie gra na harfie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, M-kwadrat napisał(-a):

No właśnie kamień jawi mi się jako bardzo prosty ale tylko w zakresie konstrukcji 😉 Docelowo pewnie sobie sprawię, choćby po to żeby sprawdzić jak się tego używa ale teraz wolałbym coś łatwiejszego.

Z tego co rozeznawałem to są systemy typu Lansky Turn Box / Spyderco Tri-angle czyli z prętami pod kątem, urządzenia typu Lansky System / Ganzo Touch Pro gdzie kamień porusza się na prowadnicy, ostrzałki ze szczeliną w której są ustawione w V kamienie, pręty ostrzące (kojarzące się z kuchnią) no i płaskie kamienie. Szlifierki taśmowe itp. pomijam. Ale co z tego wybrać jako dające najlepszy stosunek skuteczności i prostoty użycia do ceny?

Ja zakupiłem Spyderco-Tri-Angle i ostrzę nią wszystkie znajdujące się w domu noże i nożyczki. Takiego pająka obrabiam w minutę, duży nóż kuchenny z większym ostrzem do 2 minut.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu ale jak o mnie chodzi to po przejściu dużej ilości ostrzałek m.in. triangle, różne taide'y, kamienie, lansky/chińczyki systemowe polecam Worksharp Benchstone (zadziała kod z knives w kolbie). Nie muszę nic rozkładać jak przy prętach, jest opcja ostrzenia z odblokowanym kamieniem, który przy końcu ostrzenia przechyla się co powoduje, że nie robię żadnych ewolucji tylko cały czas trzymam nóż pod jednym kątem. Do tego ma prowadnice 20 stopni więc naprawdę łatwo się nauczyć na niej ostrzyć. Uzyskałem na niej lepszy poziom ostrości niż fabrycznie (kończę na 600 bez ceramiki potem strop). Płytki diamentowe w razie zajechania można sobie zamówić i wymienić. Jedyna wada, że przydałaby się jeszcze niższa gradacja diamentów pod przeprofilowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chwila prawdy. Pajączek to zamiana za mikrusa Dragonfly,który ginął w mojej łapie drwala😁

 

 

DSC_0100.JPG

DSC_0101.JPG

DSC_0102.JPG

DSC_0103.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Chwila prawdy. Pajączek to zamiana za mikrusa Dragonfly,który ginął w mojej łapie drwala
 
 
DSC_0100.thumb.JPG.046839daf955012a19484272cbcdaa6b.JPG
DSC_0101.thumb.JPG.5bc1e9e70a32cbacbbc52b4d4c91e888.JPG
DSC_0102.thumb.JPG.07c6fe0abdba11a4e25009aba8a33f89.JPG
DSC_0103.thumb.JPG.b6f1df274579674e9995732575709793.JPG
I jak wrażenia? Przyznam się, że u mnie zakupiony kiedyś a potem leżakowany (2 razy w kieszeni). Ostatecznie po fascynacji pająkami przesiadłem się na motylki ale nie potrafię się stretcha pozbyć.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jego niespajderkowska 😁 klinga. I na razie nic więcej bo dopiero z pudełka go wyjąłem. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereo. 

To poproszę okazać zawartość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał(-a):

 

A co ja gorszy ?

 

Zaraz koledzy zaczną się licytować który ma większego .... noża ofkors :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.