Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

Nóż

Recommended Posts

Powitoł 
Aha, Ania

klasa, ja ostatnio w naszym żarówkę wymieniałem, ale lustro mam nieco skorodowane od dołu co troszku wpływa na jakość obrazu.
Bajek mamy całą masę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powitoł 
Aha, Ania

klasa, ja ostatnio w naszym żarówkę wymieniałem, ale lustro mam nieco skorodowane od dołu co troszku wpływa na jakość obrazu.
Bajek mamy całą masę

Powitoł

U mnie znowu obiektyw gdzieś wyparował.

Całość lata przesiedziała rozebrana ale w komplecie w pudełku, a jak się za nią wziąłem to kamień w wodę.

Kilka bajek pociąłem i oprawiłem w ramki do slajdów. Działa, ale nie ma uroku kręcenia pokrętłem do zmiany klatki :)

A z wieczora Chińczyk i klejenie plastików do moto ;)

https://i.imgur.com/hfuDEMt.jpg

Edited by porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

CPM 3V - na filmikach pokazują, że ta stal jest w stanie ciąć szkło co z M4 nie udaje się - nie wiem, nie miałem.

CPM 3V - na filmikach pokazują, że ta stal jest w stanie ciąć szkło co z M4 nie udaje się - nie wiem, nie miałem.

miałem 3v z benchmade w fixie - mało reprezentatywny przykład, bo nisko hartowane więc się nie wypowiem. Natomiast M4 miałem od BRK, spyderco (kilka), benchmade i jednego customa - coś spanialego, agresja tej stali jest boska, ostrzenie łatwe jak smarowanie bułek miękkim masłem. Tylko jedno "ale" - patyna wychodzi momentalnie. Jak ktoś nie przepada to lipka.. myślę że na folder M4 jest super

2 godziny temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł 

Aha, Ania ;)

2 godziny temu, Nuter napisał(-a):

Bajek mamy całą masę emoji851.png

Temat nie nożowy, ale nostalgia mi się uruchomiła, bo jak znalazłem kilkanaście lat temu na strychu i okazało się, że działa, to była zabawa z dzieciakami na całego. Worek bajek przerobiliśmy 😁

41 minut temu, Nuter napisał(-a):

miałem 3v z benchmade w fixie - mało reprezentatywny przykład, bo nisko hartowane więc się nie wypowiem. Natomiast M4 miałem od BRK, spyderco (kilka), benchmade i jednego customa - coś spanialego, agresja tej stali jest boska, ostrzenie łatwe jak smarowanie bułek miękkim masłem. Tylko jedno "ale" - patyna wychodzi momentalnie. Jak ktoś nie przepada to lipka.. myślę że na folder M4 jest super

Chyba dochodzimy do momentu, gdzie jeden napisze,  że stal s30v jest spoko a drugi, że do bani, bo tak samo oznakowana stal różni się między producentami a nawet między partiami u tego samego producenta. Trzeba by mieć przyrząd do pomiaru HRC

Chyba dochodzimy do momentu, gdzie jeden napisze,  że stal s30v jest spoko a drugi, że do bani, bo tak samo oznakowana stal różni się między producentami a nawet między partiami u tego samego producenta. Trzeba by mieć przyrząd do pomiaru HRC

no to niestety prawda, piszę tylko z doświadczenia - np. cruwear w fixie od jednego z naszych szanowanych twórców był strasznie rozczarowujący, a spyderco świetnie to hartuje.
Shiro doskonale hartuje wszystko. Pajonki w mojej ocenie też. Chińscy producenci noży (nawet ci znani) często robią zbyt nisko i efekty rozczarowują. Bardzo polecam kanał Cedric and Ada. On testuje mnóstwo noży i jest fajny arkusz w Google docs gdzie zapisuje wyniki. Można zobaczyć jak ta sama stal różnie sprawdza się zależnie od producenta.

Popatrz, popatrz wbił się nawet w spróchiały pień 😵

Pozdrawiam Mirek

35 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Popatrz, popatrz wbił się nawet w spróchiały pień 😵

No co ty, on porąbał to drzewo 🤣

Ładne masz zbiory Loco.Ja takich nigdy nie będę miał.U mnie po przemyśleniach max 8 nożyków siądzie.I potem rotuje.Np. wczoraj sprzedałem już jednego Combata.Sebenza też leci jutro na sprzedaż bo wolę jednak z micarta.Wkurza mnie ten chropowaty tytan.Takie 4 sety(mniejszy większy) będą dla mnie optymalne.

Ja to jestem cienki bolek. Burns to dopiero ma zasoby😁

Edited by loco50

@Genovese_ a gdzie masz tego niebieskiego MT ( nie mówię o seledynowym, chodzi o niebieski powycierany). 
Miałeś mi go sprzedać jak Tobie się znudzi :rolleyes:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

1 minutę temu, Genovese_ napisał(-a):

nie jest na sprzedaż

Dobra, dobra 😎

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Właśnie ostatnio kolega z innego forum stwierdził ,że model Spyderco Native Salt ma ponoć takie ładne kliknięcie backloca.Masz ten model ?

Nie, nie mam. To wszystkie moje pajączki. Był jeszcze amalgam ale odjechał. 

Edited by loco50

15 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Nie, nie mam. To wszystkie moje pajączki. Był jeszcze amalgam ale odjechał. 

Ostatni zakup z Niemiec został potraktowany taką pier**lą. Miło z ich strony, ale nie we wszystkich zagranicznych sklepach tak jest. Gdyby na płatność paypal nie wiem czy bym tam kupił bo strona zdjęć nie ładuje, brak obsługi wielu języków a z tym ze strony tlumacz sobie nawet nie radził - pod tym względem kiepsko.

P_20211027_114955.jpg