Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli używka Cię interesuje.

W takim razie Bandit 1250 i masz wszystko czego szukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal ciężki.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma miast to mt-09.

Zmajomy sprzedaje takiego z '14 roku, kupił mt-10


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal ciężki.

 

Cezar już Ci powiedział - wewnętrznie to Ty już wybrałeś ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużym silnikiem raczej wszystko będzie ciężkie, lekkie to są crossy, ale to i mniejsze pojemności.

Nowym dużym Bandziorem jeździ się jak rowerem, moc katalogowo może i nie powala, ale moment obrotowy robi swoje i idzie jak wściekły. DO miasta taki golas moim zdaniem idealny.

A jak chcesz wariata to rozważ coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-1-150km-mocny-naked-fz1-n-fazer-nie-honda-cb-kawa-z1000-suzuki-gsx-ktm-ID6yRgDR.html

może nie konkretnie ten egzemplarz, ale w budżecie byś się zmieścił i w mieście, jak i poza nim, nie byłoby mocnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MT-09 jest dość lekkie jak na 900ccm (zatankowana do pełna 193kg). MT-07 chyba niecałe 170kg.

Ale chyba ważniejszy jest dobry rozkład masy niż to jak duża ta masa jest.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB1000 nie jeździłem, ale mt-09 dla mnie bajka...lekki, zwinny, pięknie się zbiera, hamuje, składa, szczupły w talii - do miasta ideał.


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 50 na 50 między CB1000R a MT09.

 

Jakiś czas temu czytałem konfrontacje Hondy z Fazerem i odpowiednikiem Kawasaki. Jak na moje preferencje - wygrywa Honda. Więc największym konkurentem CB jak dla mnie jest właśnie MT09.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje wątpliwości rozwiałem :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miasto to bierz duke'a 690 albo 690smc i będziesz mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Rozpatrując Hondę CB1000R jako konkurenta rozważałbym właśnie MT10 chociażby z powodu porządnego czterocylindrowego pieca, a nie jakiegoś wynalazku w którym jest o jeden tłok za dużo lub za mało - do wyboru ;)  Z tym, że MT10 to w obecnej chwili nie ten budżet, ale właśnie piec i wygląd dużo lepszy niż MT 09 jak dla mnie. Gołą MT 09 nie jeździłem, ale trochę miałem okazję potestować Tracera. Z jednej strony nie mogę powiedzieć o nim jakiegoś złego słowa, z drugiej maszyna nie dla mnie. Pozycja niezbyt wygodna, za mocno ugięte kolana, pomimo, że kanapa jest ciut wyżej niż w mojej maszynie. Plastiki średniej jakości, zegary bez szału. Własności jezdne poprawne, praca zawieszenia bardzo dobra, silnik - tu ciężko, żeby jechał, trzeba kręcić i ten dźwięk, tragedia...No ale można zmienić tłumik, niestety, nawet na "Akrapie" za około 4 kPLN dalej jest słabo. Dlatego na chwilę obecną w moim przypadku mam problem na co zmienić. Z drugiej strony obecna maszyna sprawuje się doskonale więc po co zmieniać ;) Myślę czasem o XTZ 1200 SuperTenere, ale póki co kasa się nie zgadza.

W każdym razie w tym przypadku Honda i Yamaha jakościowo stoją na tym samym poziomie więc wybrałbym maszynę na której lepiej mi się siedzi i pewniej się prowadzi, choć motocykl musi się też trochę podobać.

 

I na koniec takie tam z obstawy zawodów Wings For Life w Poznaniu:

 

wfl_002.jpg

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie tracera i nakeda mt-09 to delikatnie mówiąc pomyłka.

A stwierdzenie, że ta trzycylindrówka nie jedzie, to...ale ja już stary jestem, może inne odczucia mam :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona jedzie, ale trzeba wysoko kręcić obrotami, mnie ta zabawa średnio leży, mam skrzywienie z mojej dwucylindrowej rzędówki. Poza tym nic nie porównywałem, bo nie jeździłem golasem, Silnik ten sam, skok zawieszenia ten sam, różnica w wyprzedzeniu główki, hamulce te same, Tracer jest nieco dłuższy, cięższy i tyle. Będę miał możliwość kiedyś to sam chętnie sprawdzę jeden vs drugi, ale obawiam się, że nie będzie jakiejś kosmicznej różnicy.

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dylematów...

Pierwszy przegląd

 

received_1671718679523268.jpg

 

I pierwsze tankowanie :)

 

IMG_20170512_160648483_ZDate_Mark.jpg

 

Na dotarciu, więc nie można kręcić wysoko - i jedzie B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model, widzę. Jaki rabat udało się uzyskać? Niech służy, świetny sprzęt.

 

Z tego co kojarzę, to MT09 świetnie jedzie z dołu, w odniesieniu do swojej pojemności skokowej.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Cezar gratulacje. Quickshifter masz w standardzie? 

 

BTW rozważałeś może Kawasaki Z900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rabatami to jest właśnie problem, podobno za dobrze się sprzedają. Jeden dealer w ogóle nie chciał o tym gadać, poszedłem do drugiego i się udało jakiś grosik ugrać ;)

QS jest w serii, świetna sprawa - do góry działa jak automat :)

Z900 rozważałem, ale raz, że mniejszy jest, a dwa to ja zielonego niechętnie. O kolor mi chodzi...

Edytowane przez Cezar.

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

W kwestii dylematów...

 

Ale oczojebne felgi B)

Niech się dobrze sprawuje i zawsze bezpiecznie dowozi pod wskazane koordynaty.

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezar, czym wcześniej jeździłeś?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-strom 650


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia, różnice, podobieństwa, cechy charakterystyczne?

 

Jak z wibracjami w porównaniu z czterocylindrowymi rzędówkami?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwa ? Żadne...

Różnice ? Wszystko :)

V-strom to turystyk, wygodny, pakowny, z wielkimi możliwościami przemieszczania się na większe odległości.

Natomiast emtek to typowy fun do miasta, na krótkie wypady, szybkie przeloty...

Miałem iść w turystykę, ale skończyło się prozą życia. Dlatego yamaha bardziej wpisuje się w moje potrzeby i stąd pomysł zmian.

A tu z większym bratem, oba na dotarciu.

IMG_20170513_145246632_ZDate_Mark.jpg

 

 

Wibracje jakieś są minimalne, przy wyższych obrotach, ale to się wyreguluje...mam przelatane dopiero 200km.

W porównaniu do v-łki to nie wibruje :)

Na razie zadowolony jestem niezmiernie, co dalej - czas pokaże.


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne motóry ale jakoś serce na ich widok szybciej nie bije. Ja mam plan. Jak się trochę odkuję z kaboną, załatwię sobie garaż. Zorganizuję mini warsztat i kupię Knedla*. Taki z lat 80-tych. A potem bez pośpiechu rozłożę go do ostatniej śrubki. I będę restaurował tak długo jak to tylko potrzebne Obiecuję założyć stosowny wątek na tym forum. Ale poczekajcie...

 

 

* wie każdy kto zna temat. kto nie zna nie zainteresuje się.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.