Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

@13lesiu

coś więcej o tym modelu, przybliżone lata , mechanizm? Wydaje mi się, że to końcówka lat osiemdziesiątych i początek dziesiątych, ale może się mylę. Być może, że to pierwsze "cyrkle". 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pokaż co ma w środku. Ja też obstawiam przełom 80/90


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest w bardzo dobrym stanie a więcej konkretnych wiadomości mam nadzieję.że podacie wy koledzy :)

post-41915-0-56445700-1388333724_thumb.jpg

post-41915-0-58654600-1388333866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm FHF ten sam co w klasycznych nieco starszych, no wiadomo design już nieco młodszy ale najważniejsze, że cieszy bo ładny faktycznie jest ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto podarek od mojej ciotki z londynu :) Zegarek po wujku nie noszony od 10 lat przeleżał w tej formie i jest jak widać. Mechanicznie wydaje się nienaganny przyda mu się tylko smarowanie ale wizualnie do poprawienia szkło, koronka i wskazówka minutowa ponieważ zakończenie od sekundnika wytarło na niej swój ruch no i kolor czerwony do naniesienia. Ktoś powie coś więcej o tym modelu? Jakieś ciekawostki lub spostrzeżenia, może ktoś na codzień taki nosi?

post-45739-0-48379900-1388345550_thumb.jpg

post-45739-0-37084600-1388345573_thumb.jpg

post-45739-0-52422400-1388345588_thumb.jpg

Edytowane przez huba_buba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z okresu lat 50-tych , mechanizm Eta 1100 na 21 kamieniach ,niestety poddany całkowitej renowacji,czyli odnowiony ,to dobrze i nie dobrze.Dobrze bo jest ładny i wypucowany ,nie dobrze bo jak każdy zegarek po renowacji ma jakieś tam niedociągnięcia .krzywo naniesiona czcionka, napisy nieco zbyt mocno krwiste, koronka wygląda na nieoryginalną i pewnie po dokładniejszych fotka można by jeszcze znaleźć kilka aniołków ale nie o to chodzi. Zegarek to pamiątka rodzinna i pewnie wymagał renowacji z racji wieku i prawdopodobnie intensywnego użytkowania. Więc cisz się bo to bardzo fajny zegarek i jak będziesz dbał a chromowanie koperty nie zostało zrobione tanim kosztem to pewnie długo posłuży ;) Gratulacje sam bym przygarnął taki prezencik <_<


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Droban korekta, to ETA 1113. Poza tym ciekawe, że zegarek leżał 10 lat, a jest po renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może przed śmiercią coś robił przy nim ale dopiero teraz wpadł w moje ręce. Mnie też wygląda to na odnawianą tym bardziej że tarcza jest jedynie lekko pożółkła co nadaje mu bardzo ładnego nie nowego wyglądu, bez większych niedoskonałości czy plam. Bardziej jestem ciekaw czy mechanicznie będzie ok. Wujek był zegarmistrzem ale nie był to jego zawód z którego żył. Dlatego sądzę że mechanicznie jest w porządku a odnawianie robił jak na tamte czasy najlepiej jak mógł. To pamiątka. Bardziej chodzi mi o to że nie wiem za bardzo jakie opienie mają te mechanizmy jak w tym modelu. Rezerwę chodu ma dużą to już sprawdziłem. Teraz nie forsuję mechanizmu dopuki nie obejrzy go Pan Henryk i nie nasmaruje.

Edytowane przez huba_buba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@huba-buba

Wiem, że to nie forum języka polskiego, ale proszę popraw błędy ortograficzne...bo w oczy kłują

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@huba-buba Wiem, że to nie forum języka polskiego, ale proszę popraw błędy ortograficzne...bo w oczy kłują

skoro to nie forum j. polskiego to jest to post nie w temacie i proszę moderatora o jego usunięcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku dzięki za poprawkę faktycznie 1113. Co do samych mechanizmów opinia jest dobra ,są to przyzwoite mechanizmy i jak dobrze się dba to potrafią pracować bardzo długo bez problemów. Oczywiście przeglądy muszą być cykliczne .


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć do zacnego grona posiadaczy Worldmasterów z nowym nabytkiem. W pięknym stanie, na Unitasie 6300. Z lat... no właśnie, może ktoś potrafi bliżej określić.

post-29235-1388493075,6833_thumb.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny okaz, aż szkoda go na nadgarstek... ;) , ale bez zdjęć  werku się nie liczy.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk? To chyba ten będzie. Zdjęcie zapożyczone, mam nadzieję, że fotograf się nie pogniewa  ;)

 

SAM_5516.JPG

 

Jeszcze cyferblat (zdjęcie już własne).

 

ruxx.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest przykład tarczy "warszawskiej"?

 

2528ccb65be20db8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirosuaw

Bardzo ładny, gratuluje. Aż szkoda go nosić, ale pokusa wielka :)

 

@pytam

Jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie tu nie było - to może wpierw najlepsze życzenia samych ciekawych nabytków w tym Nowym Roku

 

Grig1970  - przepiękny Original  na incabloc - pierścień dociskowy plastikowy czy mosiężny?

 

Ten Mirosuawa - idealna tarcza

 

Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę moim nowym nabytkiem. Zdjęcie werku autorstwa sprzedającego, mam nadzieję że mogę pożyczyć :)

atl%2520004m.jpg

atl_werk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję w pięknym stanie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.