Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego go dostałem. Ja nic przy nim oprócz tych rzeczy o których wspominałem nie robiłem. Nie wykluczam, że ktoś kiedyś mógł przy nim już majstrować jednak niestey nie mam od kogo już się dowiedzieć. Wujek- były właściciel juz nie żyje. 

 

 

Pytanie o chromowanie to nie był zarzut a jedynie próba ustalenia co stało się z tak fajną tarczą. Sądzę, iż osoba, która dokonała chromowania koperty zapewne również starała się oczyścić tarczę środkiem, który prawdopodobnie wywołał pożądany efekt, ale finalnie spowodował łatwiejsze dalsze przyleganie brudu poprzez brak impregnacji po myciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas - oceniając zdjęcie trudno mówić o pewności, ale tu taką niemalże mam - zarówno krawędzie jak i płaszczyzny koperty są nieco owalne, ponadto jeśli te owale byłyby naturalne czyli wytarte to, z uwagi, że nie jest to koperta stalowa, widzielibyśmy przetarcia chromu i mosiądz wyglądający spod niego. Oczywiście fotografia może być złudna, gdyż podczas jej konwersji może dojść do wypaczenia prezentowanych kształtów, ale to chyba nie ten przypadek. A tak na marginesie to ta koperta prezentuje się całkiem przyzwoicie i to jedyny element renowacji, który mógłbym ścierpieć, gdyby oczywiście decyzja należała do mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem i ja swojego a właściwie odziedziczonego po Dziadku Worldmastera, koperta poszła do chromowania, mechanizm do czyszczenia i przeglądu, szkło do wymiany na nowe, nie mogę doczekać się efektu końcowego, w kolejce czeka jeszcze egzemplarz z czarną tarczą...

 

mtmmmx.jpg

 

2rdj9sh.jpg

 

2ccta1k.jpg

 

jajmup.jpg

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może fotkę werku? Bo mam ci ja takiego "orgynała"  ;) tylko z bebechami wielkości pestki od dyni, co prawda wyrośniętej :D  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest pokazany wyżej przez xyloga Unitas lub AS1188 lub AS1604. Zegarmistrz otwierał przy mnie zegarek, ale było to zanim przeczytałem info z e strony helwecja, więc nie zwróciłem uwagi na szczegóły. Przy odbiorze zrobię zdjęcie, tak żeby rozpoznać mechanizm jednznacznie, pamiętam jedynie że ma intensywny "miedziany" kolor.

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pokaże trzeciego, bo jjeszcze jednego mu brakuje. Cfaniaczek jeden.

No i gdzie ten trzeci ? :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest pokazany wyżej przez xyloga Unitas lub AS1188 lub AS1604. Zegarmistrz otwierał przy mnie zegarek, ale było to zanim przeczytałem info z e strony helwecja, więc nie zwróciłem uwagi na szczegóły. Przy odbiorze zrobię zdjęcie, tak żeby rozpoznać mechanizm jednznacznie, pamiętam jedynie że ma intensywny "miedziany" kolor.

 

Bardzo bym się zdziwił gdyby w środku było coś innego niż Unitas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,sneer, gdzie !?!?!

Ja nie mam ale Jacek pewnie ma i znając życie to kilka egzemplarzy :D

 

Jeszcze sie tez chyba nie chwalił swoim najnowszym chrono w stali...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jakbyć Piter dokładnie przeczytał mój post, to zauważyłbyś, że tam stoi "pokaże" a nie "pokażę".

Więc to ty miałeś pokazywać trzeciego, nie ja. Wszak ty już dwa pokazałeś, trzeciego też ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że on je cały czas liczy i nie znalazł chwili na prezentację ;)

 no i bez 2 zdań liczy:)

 

Jacek..nie daj sie prosic...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu (21 kamieni) były Unitasy 6300,

Takie

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Unitas_6300N

 

W modelach z 17 kamieniami FHF 96, z charakterystycznym czarnym, plastikowym pierścieniem.

To w mym "brykiecie" jest chyba FHF aczkolwiek muszę przy okazji porównać. Oczywista z plasticzkiem a jakże, tylko na tarczy nie ma wzmianki o ilości "kocich łbów"  :D  w środku i to mnie smuci :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie ma, bo na 17-to kamieniowych nie było o tym napisane. Tylko na 21 Jewels było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To jak się dorobię dobrego fotopstryka to nie omieszkam delikwenta zaprezencić.  :)

Na  unitasie mam supera de luxe i jemu też należało by trzasnąć "wzdęcia"  ;)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, ze bardziej „siedzę” w ruskich zegarkach, to posiadam jednego Worldmastera, który jest rodzinną pamiątką :)

 

rhyp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

W środku oczywiście Unitas 6300N, w 100% sprawny. Wyprzedzę zarzuty Kolegów o nieoryginalność koperty: w oryginale zegarek ten pozsiadał starszą odmianę („cieńszą” – o mniej masywnych uszach). Na skutek wieloletniego noszenia ta koperta wytarła się do tego stopnia, że jeden z teleskopów praktycznie nie miał się na czym trzymać. Jedynym ratunkiem był „przeszczep” innej koperty – akurat trafiła się bardziej popularna – nowszego typu. Największą natomiast dla mnie zagadką jest sekundnik – otóż zegarek otrzymałem z takim sekundnikiem jak widać na zdjęciu. Jestem na 90% pewien, że jest on nieoryginalny – przypuszczam, że powinien być z grotem. Z drugiej jednak strony pomimo usilnych przeszukiwań zasobów Internetu nie znalazłem drugiego Worldmastera a taką akurat tarczą, więc nie mam całkowitej pewności.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jak koperta, ale oryginalna stożkowa koronka w tak intensywnie używanym zegarku to rzadkość. Sekundnik faktycznie powinien być z grotem. Niebieska tarcza z tym typem indeksów to na pewno nietypowe zjawisko. Zastanawiają mnie te niebieskie kwadraty na indeksach 3.6.9.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - zapomniałem jeszcze o koronce - oczywiście była wymieniana przy okazji wymiany koperty. Oryginalna koronka była praktycznie pozbawiona powłoki galwanicznej.

Co do tarczy - u mnie nie przechodziła ona żadnych zabiegów odnawiających, wcześniej też raczej nie (bo po prostu nie było wówczas mody na odnawianie tarcz), więc te niebieskie kwadraty to raczej oryginał. Oprócz tych kwadratów nietypowy może być tez sam kształt tych indeksów. W podobnych egzemplarzach "3", "6", "9" i "12" są raczej takie same jak pozostałe, a nie okrągłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zrobił zdjęcia tarczy, bez szkiełka, byłoby łatwiej przyjrzeć się jej dokładnie.  Pierwszy raz widzę taka tarczę, bardzo rzadki egzemplarz. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pierwsze widzę taką tarczę, jednak te malowane indeksy są dziwne. Nie wierzę, że są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, iż to niegdysiejsza próba poprawy urody - wbrew temu co się uważa renowacje i "renowacje" wykonuje się od dawna, dziś zjawisko to uległo nasileniu ze wskazaniem raczej na "renowacje".

Chętnie zobaczyłbym dobrej jakości zdjęcie tej tarczy bez koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, iż to niegdysiejsza próba poprawy urody - wbrew temu co się uważa renowacje i "renowacje" wykonuje się od dawna, dziś zjawisko to uległo nasileniu ze wskazaniem raczej na "renowacje".

Chętnie zobaczyłbym dobrej jakości zdjęcie tej tarczy bez koperty.

 

W sumie nie znam całej historii tego Worldmastera; może faktycznie tarcza przeszła jakieś "upiększenie". Wielce prawdopodobne, ze w zegarku coś było "grzebane", bo przemawia za tym chociażby nieoryginalny sekundnik.

Wrzucam zdjęcie tarczy po wyjęciu werku z koperty oraz zbliżenie na nietypowy indeks (zdjęcia kiepskie - ale póki co mam słaby aparat i lepszej jakości nie wycisnę ;) )

 

7uen.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

3p7k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoł niebieskiej tarczy z takimi poziomymi indeksami jeszcze nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I ja nie widziałem takiego cuda.

Taki indeks przypomina mi Atlantika z serii 3001 chyba.

Muszę poszukać, wieczorkiem wkleję fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.