Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Pokażmy swoje WORLDMASTERY!

Recommended Posts

Frantz,

ładne staruszki, 

bowiem"starcze" plamy 

na facjatach dodają im uroku. 

Czy koperta pierwszego jest stalowa?

Jakoś dziwnie mi wygląda, tak płasko.

Może to przez szkiełko?

Nie mniej, fajna zdobycz.

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Tak, mają fajne "starcze kropeczki" :-).

Koperta wydaje mi się, że jest chromowana gdyż ma inny odcień niż stalowy dekiel. Szkiełko akurat tu jest grubsze niż sam zegarek.

oba mają chromowane koperty,

jak na deklu jest napisane 'stainless steel back' to zawsze tylko dekiel jest stalowy, a koperta chromowana.

Jak całość jest stalowa to piszą 'all stainless steel', 'stainless steel', lub nic nie piszą

Ten drugi szczególnie mnie się podobuje! :D

Gratulacje!

Edited by pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Ten Specjal to mój typ do mojej top dziesiątki worldmasterów,Jest to model bardzo żadko spotykany na aukcjach.

Przepiękne oba!

Podziwiam stan zachowania Twoich zegarków.

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Ależ go Panie żeś Pan wypucował! :blink:

Chyba u ciotki w starej Frani :P

zasypanej Persilem przywiezionym

jeszcze za żelaznej kurtyny!  ;)

No i tera sikor jak ta lala. :wub:

Dzięki Leszek :D

koperta styrana, ale w realu nie wygląda aż tak źle. Najgorzej oberwały końcówki górnych uszu, tam wyziera mosiądz. Ale tarcza ma żółtawo-złoty odcień, plus złote wskazówki i indeksy, no i brązowy pasek, więc ten mosiądz ginie w tym wszystkim, tym bardziej że bez lupy niewiele tego widać. Na pewno zostawiam jak jest teraz. Żadnych więcej upiekszeń! ;)

Pozdrawiam!

Lubię stare zegarki :)

Witam,

niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Worldmastera 61660. Egzemplarz jest najprawdopodobniej z lat 70. W momencie gdy go "przejąłem" nie był na chodzie ze względu na pękniętą sprężynę... Po wizycie u zegarmistrza (Pan Marek - Poznań, ul. Gwarna) okazało się, że w środku panuje korozja i to na całego (aż się sypało z niego). W związku z tym zleciłem generalną renowację (wymiana koronki, wałka, uszczelki, z kołem minutowym też było coś źle). Dzisiaj już zegarek jest u mnie i ma się dobrze - oto zdjęcia:

post-87966-0-53113700-1455102187_thumb.jpg

post-87966-0-21501200-1455102208_thumb.jpg

Zegarek wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, widać wprawdzie ząb czasu na tarczy, ale to dodaje mu tylko klimatu retro, który osobiście bardzo lubię:) Fajnie, że przywróciłeś go "do życia" :)

Guest xylog

Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się, że lata 70 oparte były na INCABLOC, ten twój ANTICHOC jest raczej późniejszy. Ale może koledzy mnie poprawią, jeśli nie mam racji.

Edited by xylog

Nie upieram się przy tym, że to lata 70. - po prostu tak zasłyszałem, gdy byłem z nim po raz pierwszy u zegarmistrza. Za robociznę zapłaciłem 80 zł.

Fakt. Jak za raki przekrój czynności, to przyzwoita cena.

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Fajny, oryginalny.

Kolejny konkurent do Worldmasterów ;(

Dzięki, teraz trzeba będzie upolować murzynka :). Czy modele z czarną tarczą są także z datą?

Kupię: ---.

Guest xylog

Oba (srebrny i czarny) modele są: z 17 i 21 kamieni, czyli z FHF 969 i Unitas 6300. Z datą są też i 17 i 21 kamieni w obu wersjach kolorystycznych. 21 z datą są najrzadsze.

Do tego dochodzi wersja 21 Jewes niebieska, w wersji bez i z datą, te są jeszcze rzadsze, kolor dość nietrwały, więc zwykle tarcza w kiepskim stanie.

W tym temacie są też pokazywane srebrne z innym mechanizmem, ale nie pamiętam co to jest. Musisz poszukać.

Oba (srebrny i czarny) modele są: z 17 i 21 kamieni, czyli z FHF 969 i Unitas 6300. Z datą są też i 17 i 21 kamieni w obu wersjach kolorystycznych. 21 z datą są najrzadsze.

Do tego dochodzi wersja 21 Jewes niebieska, w wersji bez i z datą, te są jeszcze rzadsze, kolor dość nietrwały, więc zwykle tarcza w kiepskim stanie.

W tym temacie są też pokazywane srebrne z innym mechanizmem, ale nie pamiętam co to jest. Musisz poszukać.

Te z niebieską tarczą rzeczywiście ładne :), możesz mi powiedzieć dlaczego na moim jest napis TSWISS MADET, a nie SWISS MADE?

Edited by spoxx2006

Kupię: ---.

Te z niebieską tarczą rzeczywiście ładne  :), możesz mi powiedzieć dlaczego na moim jest napis TSWISS MADET, a nie SWISS MADE?

To info o trycie na tarczy lub wskazówkach KLIK

Oto mój Worldmaster  :)

post-82877-0-35857400-1455300031_thumb.jpg

post-82877-0-04840100-1455300042_thumb.jpg

Edited by pływak_wodnik

Guest xylog

Te z niebieską tarczą rzeczywiście ładne :), możesz mi powiedzieć dlaczego na moim jest napis TSWISS MADET, a nie SWISS MADE?

"T" to tryt, wtedy używali go do masy świecącej. Teraz to chyba zakazane, tryt może występować tylko w szklanych rurkach, a nie w masie.

T Swiss Made T

Oznacza, iż do podświetlenia 

zarówno indeksów godzinowych 

jak i wskazówek użyto trytu. 

Pływaku, Twój "asfalcik"  ;)

jest pikny! :)