Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak NYS czeka na nowe wskazówki ,konieczne są wszystkie,nawet sekundnik jest zmiętolony i cięty z jakiegoś dłuższego,minutowa jest lutowana i to do osi!!a wszystkie były tak skorodowane ze i czyszczenie pomogło do czasu gdy Chronofil nie zobaczył zdjęć :lol: !!

A przy okazji,oświećcie mnie,czy stary zegarek czyścić do połysku i odnawiać czy przywracać mu tylko funkcje pracy i zostawiać z nalotem,bo mam wątpliwości a nie mam Waszego doświadczenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji,oświećcie mnie,czy stary zegarek czyścić do połysku i odnawiać czy przywracać mu tylko funkcje pracy i zostawiać z nalotem,bo mam wątpliwości a nie mam Waszego doświadczenia..

To zależy tylko i wyłącznie od właściciela. Moim zdaniem stalowe i złote można przepolerować, srebrne lepiej pozostawić spatynowane, a chromowane i złocone to lepiej nie ruszać powłoki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie i naukowo :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Elgin chyba wojskowy, choć nie kazdy z czarną tarcza nim jest!!Usiłuję doprowadzić bidaka do porządku ,ale brakuje części koperty i wskazówek.Mechanizm już zrobiony,ładnie cyka,tylko ta nieszczęsna zakręcana ramka do szkiełka!Na deklu nabita jest strzałka,czy jest to jakieś oznaczenie czy radosna twórczość?Spotkałem taką samą na podobnych kieszonkach i gdzieś czytałem że tak oznaczano zegarki wojskowe?

Na giełdach staroci trudno znależć części do amerykanów ale może ktoś z Was ma zbędne kawałki do niego ,chętnie odkupię lub zamienię ,średnica 52mm.

elgin%20wojak%20t.JPG

elgin%20ty%C5%82%20woj.JPG

dekiel%20wojak.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa - znalezienie częśći nie będzie łatwe... Trzeba albo znaleźć totalnego trupa (identycznego), albo element identycznej koperty (co jednak może być trudne do precyzyjnej identyfikacji). Widoczna strzałka to oryginalny fragment startego, o ile dobrze widzę, oznaczenia dekla.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł taki elginek (sorki za jakość, fotki gorszym aparatem póki co...):

 

fr1d.jpg

 

frontiy.jpg

 

Piękny średniej klasy zegarek z początku XX wieku, w cudnej, bogato zdobionej, złoconej kopercie.

 

backjde.jpg

 

Zauważcie piękne wykończenia również brzegów koperty :)

 

diaerd.jpg

 

Ogólnie zegarek zachowany w niezłym stanie, ma naprawiany jeden zawias, dwa wgniecenia i odłamany czubeczek wskazówki minutowej (zaostrzyłem) ale generalnie prezentuje się bardzo dobrze.

 

mvtx.jpg

 

Mechanizm to "zwykła" 17-kamieniówka rozmiary 16, ale w bardziej poszukiwanej wersji z potrójnym mostkiem przekładni chodu. Klasa średnia, 17 kamieni, nieadjustowany, ale za to ze złoconym kołem centralnym i bardzo estetycznymi wykończeniami, czego zdjęcie raczej nei oddaje... Stan całkiem fajny, bez widocznej rdzy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny nabytek!koperta faktycznie pięknie utrzymana mimo że po koronce widać że zegarek był regularnie używany.Mechanizm rzadko goszczący na aukcjach i giełdach,generalnie ciężko znaleźć tak ładnie utrzymanego Elgina....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu genialna koperta Crescent WCCo z gwarancją na 25 lat. grubszych złoceń nie robili po prostu. A mechanizm w zasadzie dość zwyczajny, ale w nieco rzadszej i znacznie ładniej wykończonej wersji :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu genialna koperta Crescent WCCo z gwarancją na 25 lat. grubszych złoceń nie robili po prostu. A mechanizm w zasadzie dość zwyczajny, ale w nieco rzadszej i znacznie ładniej wykończonej wersji :)

 

Nie bądź taki skromny, Pawle - piękny elginek :)

Ten werk jest bardzo ładny. Wiem, bo mam. Niestety, mój póki co nie na chodzie i ogólny stan dużo słabszy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 25lat już dawno minęło!!!ale złocenie rzetelne .

 

Trzeba przyznać, że Amerykanie solidnie złocili koperty. Szczególnie te włąśnie z 25-letnią gwarancją są warte zainteresowania - po drobnej kosmetyce często wygladają jak nowe


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam już trzy grubo zocone "hunterki" z mechanizmem z Elgin :)

 

26630426.jpg

 

Koperty są po prostu boskie!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę toto z przykrością wyedytować, bo koperta niestety, czy może stety, poszła jednak do innego zegarka. Jak się zresztą okazało, i tak była sporo nowsza od Melrose'a (1876-1890). Od Elgina też jest nowsza, ale za to wyszedł ładny łoczyk do noszenia ;)

 

melrose014.jpg

 

 

 

melrose012.jpg

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świetnie wygląda!Faktycznie koperta doskonale pasuje do tego rzadkiego mechanizmu,utrzymana w doskonałym stanie i jeżeli nie jest srebrna to aż dziwne że nie ma przetarć,A czy otwór na kluczyk tez pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście - ten w amerykańskich mechanizmach rozmiaru 18 jest w standardowym miejscu :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zazdroszczę jeszcze bardziej!!!Ale zdobycie takiej koperty , a nawet bardziej pospolitych amerykańskich obecnie graniczy z cudem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee... trzeba tylko kupować w kraju ich pochodzenia :) Trochę kłopotu jest ze złoconymi kopertami, bo te, w których nie ma już mechanizmów częso szły na odzysk. O ładną kluczykową też jest ciut trudniej i, te ładne, są drogie. Za cenę tej można by spokojnie kupić taniego Elginka (np mój Wheelerek 12s był wręcz tańszy), co trochę boli, jak sie kupuje "wydmuszkę" ;). Natomiast koperty niklowe w standardowych rozmiarach są łatwo dostępne :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie wiem, czy wolno tu "reklamę" organizować... oczywiście eBay to podstawa. Jest też kilka dobrych internetowych sklepów z częściami. Np. Daves Watch Parts and Tools jest kapitalnym miejscem do zaopatrywania się w potrzebne części. Jest też kilka innych stron, ale to nie miejsce na to. Zresztą, przebudowałem kolekcję, to muszę i stronkę przebudować - wprowadzę linkownię ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się niczym nie chwaliłem, to się pochwalę :)

Dzisiaj dotarł bardzo sympatyczny maluszek Illinoisa.

Zdjęcia, które zamieszczam pochodzą z aukcji. Nie wierzcie im. W rzeczywistosci zegarek wygląda dużo lepiej, a kiedy zrobię mu drobną kosmetykę to jeszcze wypięknieje :P

 

Od frontu prezentuje sie tak:

 

post-23302-0-15246400-1349298139_thumb.jpg

 

A po zdjęciu ramki z mineralnym szkłem ukazuje się spiralnie giloszowana tarcza w znakomitym stanie. To zdjecie znacznie przekłamuje in minus. W rzeczywistości jest znacznie lepsza i swiatło pięknie figluje na srebrzystym giloszu. Wskazówki tylko trzeba znaleźć. Minutowa za krótka :(

 

post-23302-0-89266600-1349298301_thumb.jpg

 

Ale nie dla tarczy się kupuje te zegarki. Tzn dla tarczy tez, ale najwazniejsze jest w środku.

A w srodku żwawo cyka kaliber 406 z 1923 roku - maluszek w rozmiarze 12, na 19 kamieniach, fabrycznie regulowany w 3 pozycjach. Ot, amerykański standard - szlify na mostkach, szlifowane i polerowane koła naciągu, złocone śrubki i elementy regulacji, kamienie w szatonach przykrecanych ww złoconymi śrubkami... Mieni sie to wszystko i lsni, choć ma 90 lat. No i pięknie cyka w każdej pozycji.

 

post-23302-0-23085200-1349298819_thumb.jpg

 

post-23302-0-10153100-1349298858_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poniżej jeszcze parę ujęć złoconej białym złotem koperty.

S.W.C.Co dawał na złocenie 25 lat gwarancji i chyba nie były to puste słowa - koperta do dzisiaj prezentuje się całkiem nieźle:

post-23302-0-46360100-1349299124_thumb.jpg

post-23302-0-26622300-1349299132_thumb.jpg

post-23302-0-54031100-1349299144_thumb.jpg

post-23302-0-28137900-1349299156_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam go chyba z Allegro - zastanawiałem się, nie powiem :). Piękny. Dość zwykły, ale piękny i w ładnym stanie (czyli trochę jak mój poprzedni Elgin ;) ).


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkało mnie dzisiaj spore szczęście :) W końcu zakończyłem remont starego Nationala z 1868 r. Tak wczesnych Elginków nie widuje się często, wiec mi zależało. Juz go tu wcześniej pokazywałem - po skompletowaniu balansu identycznego z oryginałem wyglądał tak:

 

gmwmvt.jpg

 

niby dobrze, ale dla fana wczesnych Elginów mostek był już na pierwszy by nieoryginalny :( Teraz, dosłownie od godziny, wygląda tak:

 

gmw0.jpg

 

I wierzcie mi, bez zerknięcia na numer nikt nie pozna, ze to nie jest oryginalna część. Jest po prostu identyczny. Brakuje mi jeszcze niebieskiego regulatora, ale do tego też w końcu dojdę :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi jeszcze niebieskiego regulatora, ale do tego też w końcu dojdę :)

 

Pomaluj niebieskim markerem i gitara :lol:

Bardzo ładny jest - kolejna dobra robota, Pawle. Gratuluje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.