Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zegarek jest całkiem OK. Największym problemem może okazać się uwalona śrubka, do tego najpewniej zapieczona. choć jest tak duza, ze zegarmistrz powinien sobie poradzić... Balans - po odgięciu włosa (myślałem, że jest poważniej uszkodzony, ale okazał sie tylko wygięty przy mocowaniu) wymaga tylko wstawienia górnego czopa. Poza tym jest w porządku - zegarek jak leży całkiem poziomo, to nawet potrafi chwilę na jednym czopie cykać :) Także dramatu na pewno zadnego nie ma :)

Tylko nie chcę wysyłać - kupię ośkę do Hampdena 16s i się zrobi na miejscu ;)

 

BTW - czytsałem u marka Gordona, że te z przyciskiem to późny rok 1930 lub wczesny 1931 :) Także bardzo, bardzo wczesna produkcja :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt wisi na "znanym portalu". Nie ukrywam, że mam chęć na niego, ale cena może być niezła :(

 

post-23302-0-28565400-1340145891_thumb.jpg

post-23302-0-85228300-1340145911_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da... widziałem, ale wolałem nie komentować... szkoda nerwów ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja też widziałem.

 

Majtki spadają , a ta mikroregulacja żywcem jak od Agassisa .

 

Niezły patent :blink:.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i to w promocyjnej cenie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichutko w amerykańskich... Nikt nic nie kupuje?

No to ja się pochwalę kolejnym Hamiltonem.

Egzemplarz z lat 40-tych w pozłacanej kopercie średnicy 52mm z 992B w środku.

W wieku emerytalnym, ale daj nam Boże wszystkim być w takiej formie na emeryturze :)

Na fotkach przed kosmetyką - jak go wyszoruję to wrzucę jeszcze jakis obrazek, bo zegarek mi się podoba

 

post-23302-0-49293600-1342041250_thumb.jpg

 

post-23302-0-05881200-1342041269_thumb.jpg

 

Poniżej dane werku:

 

 

Grade: 992B

  • Movement Serial Number: C199708 question.png
  • Estimated Production Year: 1947 question.png
  • Run Quantity: 24800 question.png
  • Size: 16s question.png
  • Jewels: 21j question.png
  • Movement Configuration: Openface question.png
  • Movement Finish: Nickel question.png
  • Model: 5 question.png
  • Movement Setting: Lever question.png
  • Plate: Unknown Plate question.png
  • Adjusted: Yes question.png
  • Adjusted to Positions: 6 question.png
  • Railroad Grade: Yes

 

Mechanizm produkowany w latach 1940-1969 w ogólnej liczbie 940800 sztuk. Najwiecej egzemplarzy wyprodukowano w latach 1940-1953. W późniejszych latach 50-tych i 60-tych produkcja znacznie spadła, aż do zakończenia w 1969

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichutko, bo ja gromadzę siły i środki, i jak już przywalę to porządnie ;) A oprócz nas wielu fanów zegarków z USA na forum nie ma :( Fajny teh Hamilton - świetne zegarki :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichutko, bo ja gromadzę siły i środki, i jak już przywalę to porządnie ;) A oprócz nas wielu fanów zegarków z USA na forum nie ma :( Fajny teh Hamilton - świetne zegarki :)

 

A to i lepiej - mniejsza konkurencja przy zakupach ;)

Pochwal się, co masz na oku?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee tam, nic konkretnego. tak przeglądam aukcje i szukam czegoś, co mnie "kupi" ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu perypetiach z cłami, złym kodem pocztowym, złym numerem telefony, doszedł :)

 

Nie kieszonkowy, ale amerykański, wiec chyba przejdzie :)

 

elginswg00.jpg

 

elginswg01.jpg

 

elginswg02.jpg

 

dsc06134p.jpg

 

dsc06132x.jpg

 

dsc06133x.jpg

 

dsc06135ub.jpg

 

elginswg03.jpg

 

Taki Lord Elgin z lat '50. Garniturowy zegarek z prawdziwego zdarzenia, a rozmiar ma... jak na tamte czasy duży - spokojnie do noszenia :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil Hamilton wyczyszczony?

 

Jasne :) Faktycznie obiecałem fotki - cyknę przy okazji.

 

Pawle, rzeczywiscie na kieszonke nie wygląda, ale ma klimat! Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza amerykańska kieszonka,kupiona ze wględu na piękną odpustowo-myśliwską kopertę zachowaną w doskonałym stanie,trudno oddać to na zdjęciach ale wygląda naprawdę świetnie,a mechanizm naprawiony i na dokładnym chodzie.Na pewno nie jest to wielki cymes ale mnie cieszy!!!

elgin3.JPG

elgin2.JPG

elgin1.JPG

elgin%20koperta1.JPG

elgin%20koperta.JPG

elgin%20kop%203.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepna kieszonka z tych chyba najprostszych,ale solidna i na dobrym chodzie

Resize%20of%20DSCF2046.JPG

Resize%20of%20DSCF2043.JPG[/img]

Resize%20of%20DSCF2039.JPG

Resize%20of%20DSCF2038.JPG

Resize%20of%20DSCF2037.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem zdjęcia!!! ;)

To oczywiście też amerykan ale naręczny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście zdjęcia kieszonki,wybaczcie ciągle się uczę :rolleyes:Resize%20of%20DSCF2021.JPG

Resize%20of%20DSCF2022.JPG

Resize%20of%20DSCF2024.JPG

Resize%20of%20DSCF2027.JPG

Resize%20of%20DSCF2029.JPG

Resize%20of%20DSCF2031.JPG

Resize%20of%20DSCF2032.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elginek śliczny i całkiem dobzre zachowany, tylko... pokaż tarczę ;) !!! Standard ma śliczną kopertę, mechanizm... cóż... New York Standard - nic wielkiego, ale tez nei jakieś bardziewie, choć niższej klasy - to na pewno. Bulova jak bulova - małe toto, niemodne, do tego na niemodnej już także rozciągiwej bransolecie... ale do kolekcji fajna zabaweczka na całkiem dobrym mechanizmie do tego :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie dałem tarczy ,już się poprawiam.Bulowa faktycznie niemodna i jak na dzisiejsze standarty zegarka meęskiego ,mała 22mmx37mm ale w naturze wygląda bardzo oryginalnie i córka często mi ją podprowadza..Model Akademy Awards

 

tarcza%20elgin.JPG

koperta%20jerlen.JPG

koperta%20ty%C5%82.JPG

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta jest odpustowa??? Moze jestem wieśmakiem totalnym zatem, ale dla mnie to je ono ;). Piękny zegarek, z dobym, średniej klasy mechanizmem, do tego w ładnym stanie - coś pięknego! I ta tarcza w stylu "montgomery" (prawdziwa montgomery musi mieć szóstkę) - piękny jest. Niepokoi mnie tylko, że oś sekundnika nie jest centralnie w otworze tarczy - tarcza może mieć ułamaną nóżkę... trzeba sprawdzić, to się da naprawić, choć w Polsce mało kto to robi (jak napisałem na forum NAWCC, że naprawa nóżki to u nas problem, to się nadziwić nie mogli ;) )

 

A córce kup piękny brązowy paseczek i niech ma śliczny zegarek - na ładnym pasku, czy bardziej stylowej złoconej bransoletce będzie wyglądał bosko :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi z Kanady książkę"Complete price guide to watches" oczywiście nie służy mi ona w wycenie zegarków :lol: ale dokładnie opisuje chyba wszystkie modele zegarków na rynku amerykańskim i wydawało mi sie że majbardziej zbliżonym modelem elgina byłby Antique bow ,ale oczywiście opieranie się na takim poradniku dla amatorów w porównaniu do doświadczenia jakie masz było by nieporozumieniem!!Zegarek był na przeglądzie i konserwacji u dobrego zegarmistrza który dorabia mi czasem dziwne elementy zegarków i stoperów i specjalnie sprawdził niecentryczność sekundnika ale wszystko jest OK tylko jest krzywe i tyle ;)

Natomiast Bulowa dostanie oczywiście nowy pasek o ile córka wyrazi ochotę na zmianę(sama uwielbia zegarki i to ona mnie zaraziła,samych modeli Bulowy ma kilka)obecna bransoleta to oryginalny Speidel,bardzo miękki i świetnie wykonany z tego samego okresu co zegarek i trochę szkoda było by go wyrzucić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "modelami" zegarków z tego okresu to trzeba uważać, bo do początku XX wieku włącznie często kupowano osobno mechanizm z tarczą, a osobno kopertę, wiec ciężko tu mówić o konkretnych modelach :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mechanik, gratuluję nabytków :)

Elgin jest baaardzo ładny - takie koperty to sam miód w amerykańcach i nie można na nie patrzeć przez pryzmat dzisiejszej estetyki.

NYS tez niczego sobie, tylko znajdź mu jakieś sensowne wskazówki, bo te bardzo psują obrazek. A koperta piękna :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.