Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny, ale.... co za busola!!! Z moim nadgarstkiem mogę zapomnieć :(


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny,ale już gdzieś widziałem ten czerwony napis ;)

Trochę słabo...

 

Za to wymiary zabójcze.

Edytowane przez krysza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze broniłem Stenka z tymi diverkami bo każdy takie robi.... ale no to już mi podchodzi pod alphe i parnisa.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Marine zrobią i komplet będzie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze broniłem Stenka z tymi diverkami bo każdy takie robi.... ale no to już mi podchodzi pod alphe i parnisa....

Nie trafia do mnie Twoja argumentacja.... to ze każdy kopiuje / inspiruje się wzornictwem suba w jakiś sposób legitymuje taka produkcje?

Albo akceptujesz homary albo nie.

 

Oczywiście nie mówimy o przypadkach kiedy naruszone zostają zastrzeżenia patentowe.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jest super! Nigdy mnie nie będzie stać na Paul Newman Daytona, a tak chociaż namiastkę można sobie sprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na pierwsze fotki nadgarstkowe tej "Daytony" ;) bo 18mm wysokości to trochę już jest...

Swoja drogą - taki pomysł z umieszczeniem napisu SWISS MADE plus czerwona farba jest dość szatański. :) Brawo Steinhart.

Jednak zegarek jakoś nie wzbudza we mnie chęci posiadania, o wiele bardziej podoba mi się Ocean 1 Dual Time.

Cena też nie zachęca.

Ale obiektywnie - sądzę, że dużo chętnych się znajdzie i może to być kolejny bestseller tej firmy.

Ja raczej na moim Vintage Military przygodę ze Steinhartem zakończę. Przy okazji: VM ma się wciąż doskonale, bardzo go lubię często do niego wracam.  Poza kłopotami z odpryskującym lakierem z tarczy (szybciutka wymiana tarczy u producenta, bardzo grzeczny mail z przeprosinami choć żadnych pretensji nie miałem) nie sprawia od lat absolutnie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dokładam się do opinii że chyba nie tędy droga. Osobiście mi się nie podoba ten nowy, z oferty jedyny którego kiedyś tam nabędę na 100% to Ocean 1 Vintage Red ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało kasy biorą projektanci w stenku :P No ja akurat  tego modelu "nie kupuje" już mi się nawet nie chce dyskutować. Ciekawe jaka marka będzie po Rolku :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko wtórnie... ale widać taki system pasuje ;)  Dobrze przynajmniej, że "inspiracje" czerpane z zasłużonych/godnych wzorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Szukam pilota , zastanawiam sie nad Baltic Sea Ew, nav B uhr 44 . Jasne dwa inne mechanizmy , alee dwa piloty . Ma ktoś w okolicach Katowic . Nadgarstek 17,5.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bman76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na próbę taki pasek, Stenek stanowczo oświadczył, że już go nie odda:

 

MfHnJ6z.jpg

 

WZUozTC.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teston ta guma to Obris?

Jak założyłem do O1 taką gumę od DB to nie wyglądało to tak fajnie - z tym że DB bardziej plastyczny jest i może dlatego...

Na Twoim nadgarstku wygląda to świetnie...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze broniłem Stenka z tymi diverkami bo każdy takie robi.... ale no to już mi podchodzi pod alphe i parnisa.... 

Tylko Alpha wyjdzie sporo taniej :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i za jednego Stenka całkiem sporo można ich kupić i dobierać bezel i kolor tarczy do stroju i humoru. ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. I 15,5 mm wysokości. Co dla wielu osób może być zaletą, gdyż nie jest klockiem ;).  18 mm przy średnicy 42 mm to IMO całkiem sporawy grubasek. Ale, co kto lubi.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby któryś z fanów Steinharta był zainteresowany to sprzedam swojego Aquariusa.... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nowe chrono... Nie tedy droga.

Fajne projekty marine czy pilotów - to jest to co w stenku mi się podobało. Ale to juz lekka przesada.

Ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo...

 

Za to wymiary zabójcze.

 

Dlaczego "słabo"??

Wymiary mnie nie przeszkadzają - "oryginał" wygląda na moim nadgarstku jakbym dziecku zabrał, koperty O1 mimo 42mm całkiem nieźle wyglądają na większych nadgarstkach - nie ma wstydu

 

Zawsze broniłem Stenka z tymi diverkami bo każdy takie robi.... ale no to już mi podchodzi pod alphe i parnisa.... 

 

Albo ktoś dopuszcza homage, albo nie - alpha jest mała jak "wzorzec" z jakością też różnie bywa... - Parnis to loteria ma Parnisa który spokojnie może konkurować wykonaniem ze sporo droższymi zegarkami, ale widziałem też takie które "aż cud że działają" - a tutaj masz jakąś gwarancję powtarzalności i serwis w razie "jakby co". Jeśli nie akceptujesz takiej polityki "podobieństwa" to przecież przymusu zakupu nie ma.

Poza tym to nie jest podobieństwo 1:1


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "słabo"??

Wymiary mnie nie przeszkadzają - "oryginał" wygląda na moim nadgarstku jakbym dziecku zabrał, koperty O1 mimo 42mm całkiem nieźle wyglądają na większych nadgarstkach - nie ma wstydu

 

 

Albo ktoś dopuszcza homage, albo nie - alpha jest mała jak "wzorzec" z jakością też różnie bywa... - Parnis to loteria ma Parnisa który spokojnie może konkurować wykonaniem ze sporo droższymi zegarkami, ale widziałem też takie które "aż cud że działają" - a tutaj masz jakąś gwarancję powtarzalności i serwis w razie "jakby co". Jeśli nie akceptujesz takiej polityki "podobieństwa" to przecież przymusu zakupu nie ma.

Poza tym to nie jest podobieństwo 1:1

Po prostu szkoda że jakieś inne marki poza chińsko-podobnymi (które z tego słyną i każdy jest do tego przyzwyczajony) w aż tak wulgarny sposób inspirują się znanym projektem innej marki. Stenek ma swoje unikalne i oryginalne projekty. Szkoda  ze tym razem poszli w totalną inspirację rolkiem. Może i nie jest to 1:1 ale można było dodać coś unikalnego od siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.