Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Recommended Posts

Albo nasz buk. Twarde to ja diabli w każdym razie.

To wygląda na drewno egzotyczne .

Barlinek słynie z deski podłogowej,przywożą z czarnego lądu takie i podobne ,twarde jak.... tak jak napisałeś .Gwożdzia nie wbijesz w deskę !

Taki oto...budzik. Obudowa nie pochodzi z fabryk Beckera, ale zapewne z epoki. 40 cm.

attachicon.gif20190104_193444.jpg

attachicon.gif20190104_194943.jpg

attachicon.gif20190104_194913.jpgattachicon.gif20190104_195114.jpg

A w jaki sposób ustawiasz wskazówkę włączania budzenia? Chodzi mi o dostęp do niej. 

Edited by dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Są drzwiczki (a w nich wypukłe szkiełko!), zamykane na haczyk.

Pozdrawiam

Piotr

Aaaaa, czyli górna część frontu jest otwierana tak jak w tradycyjnym zegarze. 

Bardzo ładny i ciekawy egzemplarz, gratuluje!!

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Odwiedzając sklepy z antykami, ale wystarczy zapytać "wujka" Google i wpisać - Lenzkirch miniature longcase clock i chyba coś tam się znajdzie.

Dam namiary jak znowu na takiego trafię  :)

Rzeczywiście. Znalazłem tylko zdjęcie, temat już nieaktualny, opisany jako Lenzkirch.

post-6402-0-32729400-1546812987_thumb.jpg

I aukcja z eBay. Ciekawe.Czy oryginalnie był to produkt Lenzkircha, czy był jakiś producent (szwarcwald?) tych skrzyneczek, który wkładał tam różne werki...

post-6402-0-74219700-1546813561_thumb.jpgpost-6402-0-55881400-1546813573_thumb.jpgpost-6402-0-17089500-1546813636_thumb.jpg

post-6402-0-78643400-1546814184_thumb.jpg

Edited by tarant

Pozdrawiam

Piotr

Tak to wygląda z Beckerkiem. Górną listewkę montowano dwa razy. Front budzika docięto. Składak?

post-6402-0-42149700-1546815359_thumb.jpgpost-6402-0-85703800-1546815373_thumb.jpgpost-6402-0-74323900-1546815385_thumb.jpgpost-6402-0-55964200-1546815398_thumb.jpg

Pozdrawiam

Piotr

Pan se zrobił obudowę, bo chciał mieć coś ładnego w domu...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Krzysiu, ale to masówka była. W mojej jest budzik GB, ale jest też z wyraźnie lepiej dopasowanym Lenzkirchem. Sądzę, ze to rzeźbienie na "drzwiczkach" i podstawie to wycisk. Amerykanie to opracowali do perfekcji i robili tak swoje gingerbready i podobne w dębie i innych twardawych drewnach.

Edited by tarant

Pozdrawiam

Piotr

To na CNC wystrugane ... ;)  :D  :D  :D

:rolleyes:

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

W ogóle kształt obudów tych rzeczonych budzików jest jakby czegoś początkiem... Dopasować można go tu i tam... Taki niedokończony jest... mam wrażenie. One chyba z założenia miały być pasowane w jakieś obudowy.

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Zegar w takiej skrzynce nie jest niczym rzadkim w UK . Osobiście miałem dwa w rękach ale dość regularnie pojawiają się to tu,to tam... Dla mnie to Lenzkirch, bo tylko takie tam mechanizmy widziałem ale całkiem możliwe jak powiedział Piotr to czyjś pomysł na rynek UK gdzie zegary podłogowe są chyba bardziej popularne niż inne, a każde małe " town" miało swojego zegarmistrza ( jak nie więcej) który takowe produkował. A taka miniatura mogła być próbą trafienia w gusta wielbicieli zegarów stojących. Kto wie może był to pomysł samych włodarzy marki Lenzkirch .Tak na marginesie ta a'la kurpiowska snycerka/prasowanka nie jest wcale obca we wzornictwie tutejszych "grandfather clock" lub jak kto woli " longkejsów" :D. Pozdrawiam

Krzysiek

Zegar w takiej skrzynce nie jest niczym rzadkim w UK . Osobiście miałem dwa w rękach ale dość regularnie pojawiają się to tu,to tam... Dla mnie to Lenzkirch, bo tylko takie tam mechanizmy widziałem ale całkiem możliwe jak powiedział Piotr to czyjś pomysł na rynek UK gdzie zegary podłogowe są chyba bardziej popularne niż inne, a każde małe " town" miało swojego zegarmistrza ( jak nie więcej) który takowe produkował. A taka miniatura mogła być próbą trafienia w gusta wielbicieli zegarów stojących. Kto wie może był to pomysł samych włodarzy marki Lenzkirch .Tak na marginesie ta a'la kurpiowska snycerka/prasowanka nie jest wcale obca we wzornictwie tutejszych "grandfather clock" lub jak kto woli " longkejsów" :D. Pozdrawiam

Krzysiek

masz szczescie, bo mi sie nie trafil jeszcze :(

Zdjęcia tego zamieszczonego pochodzą z licytacji na ebay.co.uk, z Brighton.

To jakieś 100 mil od Ciebie :)

Pozdrawiam

Piotr

Czesc,

200 lat - jak ten czas leci :) 

Zawsze dobrze jest miec dobry powod ....hm!

Dobry powód to Dzień Odlewnika, imieniny Anastazego, albo inne takie  :D. A tu mamy bardzo dobry powód! 

Cześć kolego miły, dobrze Cię widzieć! Jak tu nie wierzyć w magię- wczoraj myślałem o Tobie przy okazji kolejnego Rescha z opisem na tarczy. 

Pozdrowionka

A dzisiaj czytałem ostatni numer "Przeglądu Odlewniczego"... magia Panie czy urodziny?

Urodziny  :wacko:. I cóż Ty zrobisz, bardzo przyjemnie... O jeden krok bliżej.