Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

Speedy Tuesday od Fratellowatches, tym razem skupiają się na wersji Reduced: http://www.fratellowatches.com/speedy-tuesday-the-rise-of-the-speedmaster-reduced/

 

raphael: Żeby nie było, życzę żebyś był zadowolony z serwisu, zdaj relację jak zegarek wróci, ale obawiam się że z miesiąc/dwa poczekasz jeżeli będą zamawiać części ze Szwajcarii...

Żeby nie było. Nie mam do nikogo urazy. Pytałem, nie wiedziałem, za bardzo panikowałem. Może dla niektórych moje pytania były naiwne a dla niektórych poważne. Tak czy siak wszyscy mieliśmy ubaw po przeczytaniu niektórych postów. Jak zegar wróci to napisze co i jak. Bez obawy jak wskazówki nie będą centrować i 1 mikron to nie będzie afery ale jak 15 po 12 dopiero godzinowa będzie centrować to napewno napiszę że chłopaki z serwisu nie postarali się.

 

A co do zapięc to w mojej PO krawędzie też kaleczą pierwsze ogniwa i to nawet bardzo. Jeśli ogniwo chowa się pod zapięcie to zawsze na pierwszym linku będziemy mieć ślady

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już tego czytać. Proszę skończ. Dedykuje Ci zdjęcie mojego zapięcia w PO: post-64462-1458046682,0071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już tego czytać. Proszę skończ. Dedykuje Ci zdjęcie mojego zapięcia w PO.

forum jest dla wszystkich, nawet tych wrazliwych :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Jest bardziej zaoblone, brzegi nowego potrafią kaleczyć ogniwa bransolety, zwłaszcza część tylna - w starszym ta konstrukcja jest inna i nie opiera się o bransę. Ogólnie nowe jest jakby bardziej "blaszane", chociaż nie wiem jak wygląda starsze jako fabrycznie nowe. Estetycznie też stare podoba mi się bardziej ale to już kwestia gustu.

A co do zapięc to w mojej PO krawędzie też kaleczą pierwsze ogniwa i to nawet bardzo. Jeśli ogniwo chowa się pod zapięcie to zawsze na pierwszym linku będziemy mieć ślady.

 

I o tym mówię. Czytajcie posty ze zrozumieniem. A nie wyciagajcie jedno zdanie !

 

Wiec jeszcze raz jak 5 letniemu dziecku wytłumaczę NOWE ZAPIĘCIA MOGĄ POZOSTAWIAĆ ŚLADY NA LINKU ALE POPRZEDNIE ZAPIĘCIA NP W PO TEZ ZACHODZĄ NA OGNIWA I TEZ ZOSTAWIAJĄ ŚLADY. WIEC NIE WIDZĘ PROBLEMU TECHNICZNEGO W WYMIANIE W PO ZAPIĘCIA Z MIKRO REGULACJĄ

 

Natomiast w SMP mamy inną sytuacje. O ile od strony mikro regulacji jest ok to z drugiej strony bransolety nowe zapięcie będzie zachodzić na całą powierzchnie ogniwa i może pozostawiać jakieś ślady

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum jest dla wszystkich, nawet tych wrazliwych :D

Racja. To po prostu ja się wypisuje :) Pozdrawiam milo było poznać wszystkich fanów Omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zapięc to w mojej PO krawędzie też kaleczą pierwsze ogniwa i to nawet bardzo. Jeśli ogniwo chowa się pod zapięcie to zawsze na pierwszym linku będziemy mieć ślady.

 

I o tym mówię. Czytajcie posty ze zrozumieniem. A nie wyciagajcie jedno zdanie !

 

Wiec jeszcze raz jak 5 letniemu dziecku wytłumaczę NOWE ZAPIĘCIA MOGĄ POZOSTAWIAĆ ŚLADY NA LINKU ALE POPRZEDNIE ZAPIĘCIA NP W PO TEZ ZACHODZĄ NA OGNIWA I TEZ ZOSTAWIAJĄ ŚLADY. WIEC NIE WIDZĘ PROBLEMU TECHNICZNEGO W WYMIANIE W PO ZAPIĘCIA Z MIKRO REGULACJĄ

 

Natomiast w SMP mamy inną sytuacje. O ile od strony mikro regulacji jest ok to z drugiej strony bransolety nowe zapięcie będzie zachodzić na całą powierzchnie ogniwa i może pozostawiać jakieś ślady

 

Rafał weź już nic nie pisz :D

 

Płaczesz nad tą Omegą jak dziecko nad patyczkiem po lizaku. Co jeden post to większa masakra.

Ja też mam dość pedantyczne podejście do zegarków ale leczę się z tego. I z czasem coraz mniej bolą mnie ryski i obicia. Jedyne czego nie mogę przeżyć to rysy na szkle ale odpukać - mój AR jest czysty. Napisze to kolejny raz - kupuj zegarki w salonach lub osobiście a nie u pośredników wysyłkowo. Unikniesz części rzeczy o które możesz później mieć pretensje do zegarka. 

 

Co do zapięcia to zarówno w starej PO i w starej smp300m zapięcie było dłuższe, przez co języczek przedłużający bransoletę po rozpięciu chował się w samym zapięciu i licował się z nim. Nowe zapięcia są krótsze od strony zewnętrznej ale języczek pozostał tak samo długi przez co nie chowa się już w tę część zewnętrzną i patrząc z boku wystaje na bransoletę. Obok zapięcia pojawiły się też dwa nowe ogniwa (przynajmniej w SMP)  co niweluje stratę na długości samego zapięcia. I rzeczywiście nowe zapięcie zachodzi na te właśnie ogniwa a wcześniejsze licowało się z bransoletą i niczego nie rysowało. Wydaje mi się, że chodziło o to, że osoby o mniejszych nadgarstkach mogły narzekać na dość długie samo zapięcie. Teraz jest jakby bardziej przyjazne takim klientom i z pewnością lepiej układa się na ręku choć starsze było wg mnie lepsze. Co do grubości matriałów itp to różnic nie zauważyłem. Oba są jednakowo solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No i o tym piszę. O licowaniu poprzednie zapięcie vs nowe. A nie o tym ze przeszkadzają mi jakieś rysy na ogniwie. Rozmowa dotyczyła właśnie tego "języczka" w starym zapięciu vs innego wykończenia w nowym. A koledzy wyskakują z jakimiś postami "od czapy" ze swoim porysowanych zapięciem. Jak to się ma do tematu czy warto wstawić nowe zapięcie do SMP ? I dlatego tworzy się masakra.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale juz sprzedałem :) teraz będę rysował Submarinera ta już dość miała rys nie było widać nowych nawet. Jeszcze jak na złość bezel centrowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A dla tych co chcieli by wysłać zegarek do serwisu w Szwajcarii. Omega nie robi żadnego problemu :) tak, że można zdecydować SGP czy Bienne

 

OMEGA SA
Customer Service
Rue Jakob Staempfli 96
2500 Bienne 4
Switzerland
Phone: ++41 32 343 9561
Fax: ++41 32 343 9855

The parcel should be sent by registered and insured mail, together with a "customs exemption certificate" in order to avoid difficulties upon the re-importation to your country. Please make sure that your parcel is clearly marked "watch for repair/customs clearing by receiver in Biel, Switzerland".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u Ciebie rozjazd jest o kilkanaście minut, musiałbyś wycentrować godzinę na 12 to by było widać dokładnie. Tolerancja jest +/-2min.

Może rzeczywiście nie tak to sfotografowałem, ale wskazówka godzinowa późni się o 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Nie mogę już tego czytać. Proszę skończ. Dedykuje Ci zdjęcie mojego zapięcia w PO: attachicon.gif20160209_135423.jpg

 

:D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że tak.

 

 

Pytania tego typu zadajemy e innym temacie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że tak.

 

 

Pytania tego typu zadajemy e innym temacie.

bardzo dziękuję:), i przepraszam , że wypaliłem z tym pytaniem w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba tylko w Polsce

Trzech krzyży...

 

 

iOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie niezłe te nowe modele, dobrze by było aby nie puchły rozmiarowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi się podoba. Chcę :D

ale rozmiar juz 43.5mm :( co oni w tym dziale marketingu maja za ekspertow to ja nie wiem.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dobry ruch, 42mm dla niektórych wygląda na za małą a 45.5mm wiadomo. Zobaczymy jak będą szczegóły.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z rip. Świetne posuniecie. Na rozmiar 42mm wszyscy narzekali, ze ma zepsute proporcje. 45mm jest natomiast za wielki, wiec zrobili cos po srodku. Dla mnie moze byc swietnie, czekam na real foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na karbowany dekiel, zgaduję że będzie jeszcze grubsza.

Taki trochę bajer na wakacje, ale nie do noszenia na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie podoba mi sie (nawet bardzo) nowa po i speedmaster biało granatowy. Tylko troche słabo ze rozmiar to juz nie 42:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.