Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A tam odważnie. Jak się ma profesjonalne narzędzia, to się nie ma co bać  :D

Inne kolory też się nadają ;)

 

gabkakuch_shewxaa.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że to wystarczy.

 

Potrzebny dodatkowo Cape Cod, bo włosie tej twardszej strony gąbki minimalnie zachodzi na polerowane boki ogniw bransolety. Więc trzeba te boki jeszcze przejechać Cape Codem, ale to jeszcze łatwiejsze.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to mówione na forum 25 razy i od stu lat, że włóknina ze zmywaka jest idealna do tego typu zmian, czasem jak ma być delikatniej to warto brać nieco używaną. Nagle wszyscy zdziwieni :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cynk ze Szwajcarii, że po obejrzeniu efektów prac Mirosuawa, marketingowcy Omegi postanowili wydać gąbkę systemową, ze znaczkiem. Cena będzie na szczęście akceptowalna, circa 215-230 euro. Problemem natomiast wydaje się obecnie edycja scen w nowym Bondzie, jako że film już nagrany, a i temat jest dość świeży. Nie za bardzo zatem wiadomo, czy Bond będzie nosił gąbkę na łańcuszku, przy pasie, czy też w kieszeni marynarki.

Ale namieszałeś! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to mówione na forum 25 razy i od stu lat, że włóknina ze zmywaka jest idealna do tego typu zmian, czasem jak ma być delikatniej to warto brać nieco używaną. Nagle wszyscy zdziwieni :D

Bo efekt niesamowity :blink:


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to mówione na forum 25 razy i od stu lat, że włóknina ze zmywaka jest idealna do tego typu zmian, czasem jak ma być delikatniej to warto brać nieco używaną. Nagle wszyscy zdziwieni :D

 

Dokładnie.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też przeczytałem na forum, wcześniej testowałem na matowej bransolecie Rolexa z pozytywnym efektem, a teraz zmatowiłem Omegę. Kupujcie zmywaki kuchenne, bo niedługo ceny poszybują w górę :lol:

Wystarczy dodać logo i napis , edycja limitowana specjalistycznych narzędzi:)

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy metoda ta skuteczna byłaby w odświeżeniu po kilkuletnim użytkowaniu zapięcia bransolety Omegi SMP300.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem w takim razie ze taka gąbką spokojnie mogę odswieżyc swoja stara szczotkowana bransolete ? A ja głupi wysyłałem i płaciłem 150 zeta :(

Mozesz jeszcze napisać jakieś szczegóły ? na sucho czy na mokro ? delikatnie szczotkowales czy trzeba mocniej dosciskac? i mniej wiecej ile minut trzeba szorowac żeby doprowadzic do takiego efektu ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy metoda ta skuteczna byłaby w odświeżeniu po kilkuletnim użytkowaniu zapięcia bransolety Omegi SMP300.

 

Zapięcie jest matowe, więc spokojnie możesz odświeżać. Gorzej z bransoletą, bo ma błyszczące elementy.

 

Rozumiem w takim razie ze taka gąbką spokojnie mogę odswieżyc swoja stara szczotkowana bransolete ? A ja głupi wysyłałem i płaciłem 150 zeta :(

Mozesz jeszcze napisać jakieś szczegóły ? na sucho czy na mokro ? delikatnie szczotkowales czy trzeba mocniej dosciskac? i mniej wiecej ile minut trzeba szorowac żeby doprowadzic do takiego efektu ?

 

pozdro

 

A mogłeś za tę kasę kupić dobre whisky i kulturalnie przy szklaneczce z lodem wziąć się za własnoręczną polerkę ;)

 

Robiłem na sucho nową gąbką. Jak już ktoś napisał, stara, zużyta gąbka będzie delikatniejsza. Tak samo z dociskaniem, dociśniesz mocniej to szybciej zmatowisz, ale ten "szlif" będzie wtedy mniej łagodny. I odwrotnie. Najlepiej wypróbować w praktyce na jakiejś starej bransolecie albo klamrze, jeśli wyjdzie zbyt ostry szlif, to zawsze można złagodzić starą gąbką albo mniejszą siłą docisku. Z moich kilkukrotnych prób wynika, że jest to naprawdę prosta czynność. Ile minut? To zależy. Jeśli polerowany element jest płaski, to robi się to bardzo szybko, nawet 10-15 minut. Jeśli są jakieś zagłębienia, kąty, załamania, itp. to trzeba troszkę więcej czasu poświęcić na te miejsca.

Polecam, sprawdzone :)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ją ostatnio oglądałem. Tarcza - lepsza w modelu regularnym.( dla mnie nie tylko wielkie logo ale i plastikowy lolypop to porażka ) . Zaletą limitki jest szczotkowana bransa ale kolega powyżej udowodnił ,że można ten efekt spokojnie osiągnąć " prostymi i tanimi środkami" . Przy okazji tego materiału - stara 300-tka na tym nato też daje radę.

post-55792-0-69009800-1444574797_thumb.jpg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obiecałem pochwalić się Moonwatchem.  Zdjęcia zrobiłem od razu, ale niestety dopiero dzisiaj miałem okazje zamienić format RAW na jpg. Zdjęcia do najlepszym nie należą, w wolnym czasie postaram się zrobić coś lepszego.

 

 

2_zpsozpk0hhz.jpg

 

1_zpsamsckzyt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie mi coś o tej omedze kuzyn ją wylicytował a teraz się pyta czy  wszystko jest ok niby zupa po obiedzie ale warto się coś dowiedzieć co jest nie tak.

http://allegro.pl/piekna-meska-zlota-omega-lite-zloto-pr-375-box-i5696056931.html

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi się ze wszystko ok.

Złoto slabe,mechanizm i sam zegarek malutkie.

( cal. 620, 625 byly bez sekundnika, dopiero 630 'dostał' ;) ))

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ostatnio fotek nowych egzemplarzy więc postanowiłem pokazac przywrócona do życia Omegę Seamaster.

Projekt ukończony i dziś wygląda tak jak na fotce choć pracy było wiele i z nowych części otrzymała pushery, koronkę ,szkło,tubus i mocowania werku to do tego doszło czyszczenie,smarowane oraz  regulacja i lekkie odświeżenie koperty. Wszystko na oryginalnych częściach Omegi. Jak wam się podoba efekt końcowy?? Model z początku lat 70-tych na cal. 1040 ze wskaźnikiem 24 godzinnym. 

 

 img-1967.jpg

img-1965.jpg

21.jpg

5.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrom pracy i efekt końcowy robi wrażenie. Chylę czoła i gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooc dzięki za szybką odpowiedz

 

Edit mod:

@cook

Proszę;)

Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, warto zainwestować by doczekać się takiego efektu.

@Daniels36

ocenę przedstawił cook, podkreślę tylko, że to 32mm, to jest na dzisiejsze warunki fajny damski zegarek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.