Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2024 o 13:53, Bugs napisał(-a):

Ja bym mechanizmu 2254 nie stawiał niżej niż 5-cyfrowych Rolexów, może nie jest to in-house ale jest znany, pewny, dopracowany i dopieszczony przez Omegę, dokładny i chyba niezawodny a tak samo niewidoczny. Mam/miałem takie trzy.

Dla mnie jedyny minus 2254 w porównaniu do 16610 to brak regulacji zapięcia - ogólnie bransa i klamra są znacznie lepsze niż w Rolku ale tego brakuje, teoretycznie można założyć bransoletę od pierwszej SMPc z nowszym regulowanym zapięciem ale to już nie będzie to samo.

Wygląd, wymiary to już kwestia osobista. 16610LV bym przytulił ale za jego cenę mam zadbane kompletne 2254, 2230 i SMPc i jeszcze sporo zostaje.

 


2254 mniej więcej jest na tym samym poziomie chyba co pięciocyfrowe Rolki, w jednym lepszy ten element w drugim inny. To co przemawiałoby za Subem to wygoda, ale Blake jest dobry pod tym względem też, jak trafisz ok z bransoletą. Może jakby mi się trafił 14060M w dobrym stanie z pewnego źródła to bym zamienił, bo szukać mi się nie chce.  Z drugiej wolę Omegę jako markę. Oba zegarki są świetne, ostatnia generacja prawdziwych toolwatchy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tbn napisał(-a):


 Oba zegarki są świetne, ostatnia generacja prawdziwych toolwatchy. 

W Rolexie zostały jeszcze Explorery bez PCL i ceramiki, dla mnie to takie ostatnie toolwatche u nich, w Omedze już chyba wszystko jest biżuteryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Ex II zakładam bo Explorer już jest two tone. Ostatni porządny model, ale z pięciocyfrowymi zamknęła się pewna epoka, kiedy zegarek miał jeszcze funkcję głównie użytkową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Masz na myśli Ex II zakładam bo Explorer już jest two tone. Ostatni porządny model, ale z pięciocyfrowymi zamknęła się pewna epoka, kiedy zegarek miał jeszcze funkcję głównie użytkową. 

Tak, głównie ExII ale ExI na szczęście jest jeszcze dostępny w normalnej wersji.

Nieświęcącego GMT już nie kupisz, lada chwila i jeszcze Sub dostanie PCL.

Omega w złą stronę poszła - odblaski, szerokie ciężkie bransolety, pierdylion wersji każdego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem datę w zegarku mojej żony. To już prawdziwa błyskotka na rękę.

d3915afea93096b3a2cda386596a7cb0.jpg37f8ee93c916f30bc7e87bbf52dcd994.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Tak, głównie ExII ale ExI na szczęście jest jeszcze dostępny w normalnej wersji.

Nieświęcącego GMT już nie kupisz, lada chwila i jeszcze Sub dostanie PCL.

Omega w złą stronę poszła - odblaski, szerokie ciężkie bransolety, pierdylion wersji każdego modelu


Fakt, w sumie tylko seria Speedmaster ma jeszcze mniej krzykliwe i jednocześnie „klasyczne” modele. Ciesze się, że Moon pozostał niezmieniony od 60 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):


 Ciesze się, że Moon pozostał niezmieniony od 60 lat. 

Co z tego skoro cena wystrzeliła w rejon całkowitego absurdu. 

Jak kiedyś myślałem "maybe" tak teraz "never ever, za tyle to nie 😉"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ustawiłem datę w zegarku mojej żony. To już prawdziwa błyskotka na rękę.

d3915afea93096b3a2cda386596a7cb0.jpg37f8ee93c916f30bc7e87bbf52dcd994.jpg

Nosi ją


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Nosi ją

Bardzo rzadko. Woli to coś od Samsunga, przez które może gadać jadąc na rowerze. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Bardzo rzadko. Woli to coś od Samsunga, przez które może gadać jadąc na rowerze. 

To dobrze. Bo nie zniszczy. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Woli to coś od Samsunga, przez które może gadać jadąc na rowerze. 

 

3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

nie zniszczy

 

Najwyraźniej "Pani Małżonka Mariowa" ma normalne (czyli zdrowe) podejście do zegarków i - co dużo ważniejsze - dzielnie nie daje się zdominować pasji męża. 

 

Moja pragmatycznie dostrzegła "lookanie" facetów na nadgarstek np. niedawno podczas jakiegoś spotkania z kupcem - on miał suba/gmt - a o "żurawiu" Kaspera Rorsteda na JLC już pisałem ;-). Dla mnie trochę skucha - raz na kilka tygodni muszę przestawiać i nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czyta o zegarkach, wciąga się w temat, ale raczej jako typowy teoretyk. Ostatnio oglądała wywiad z gościem z Royal Watch..."Zegarki w cenie mieszkania" i dosyć dosadnie później komentowała.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Co z tego skoro cena wystrzeliła w rejon całkowitego absurdu. 

Jak kiedyś myślałem "maybe" tak teraz "never ever, za tyle to nie 😉"


Bo już nie kupujesz zegarka ale luksus. ;) To się tyczy już wszystkich marek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Co z tego skoro cena wystrzeliła w rejon całkowitego absurdu. 

Jak kiedyś myślałem "maybe" tak teraz "never ever, za tyle to nie 😉"

Cena nowego z coaxialem wystrzeliła. Ale rynek wtórny jest mocno weryfikowany, i tutaj w przeciwieństwie do 2254 można przebierać w takiej mnogości ofert, że praktycznie każdego dnia coś wpada nowego. Jeżeli szukasz czegoś do noszenia i nie musisz mieć wszystkich przywieszek i kart, które w przypadku Omegi się i tak same dezintegrują to znajdziesz coś w tydzień za 1/2 metki albo mniej.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIema. Jakby ktoś chciał dekielek od Custom Watch Concepts nówka sztuka nieśmigana do Moonwatcha, to zapraszam na PW. W ogóle w najbliższym czasie będzie dużo rzeczy dużych i małych ode mnie na bazarku, bo czas wydorośleć ;)

 

Więcej info tutaj:

 

https://www.customwatchconcepts.com/product_info.php?products_id=26


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie do polecenia jakieś sklepy z sensownymi klamrami typu deployment do SMP 300m?

 

Znalazłem Strapcode, Strapsco, Strapify, ale na zdjęciach to wszystko wygląda podobnie i nie wiem jak z ich jakością.

image.thumb.png.60d0dfc24e3e12e6443b30aa90bf01b4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzaj do kolegi @Fangio
Tomek na pewno coś dobierze.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, meinard said:

Macie do polecenia jakieś sklepy z sensownymi klamrami typu deployment do SMP 300m?

 

Znalazłem Strapcode, Strapsco, Strapify, ale na zdjęciach to wszystko wygląda podobnie i nie wiem jak z ich jakością.

image.thumb.png.60d0dfc24e3e12e6443b30aa90bf01b4.png

 

Nie wiem co to znaczy "porządne", ale ja kiedyś popełniłem błąd i kupiłem coś takiego za jakieś 90zł. Nie warto, nie ma nawet podjazdu do ori, ciężko się odpina, ma "luzy". Nie miałbym zaufania tak na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, meinard napisał(-a):

Macie do polecenia jakieś sklepy z sensownymi klamrami typu deployment do SMP 300m?

 

Znalazłem Strapcode, Strapsco, Strapify, ale na zdjęciach to wszystko wygląda podobnie i nie wiem jak z ich jakością.

 

Polecam https://artemstraps.com, sam zamówiłem, wysyłka z Australii, także trzeba poczekać i doliczyć cło i VAT. 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, logann napisał(-a):

Nie wiem co to znaczy "porządne", ale ja kiedyś popełniłem błąd i kupiłem coś takiego za jakieś 90zł.

Dlatego automatycznie odrzucam tanizny z aliexpress, bo jestem pewien że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ale liczę że z klamrami jest tak jak z paskami czy gumami - że są firmy robiące porównywalną jakość za cenę niższą niż OEM. Coś jak kolega wyżej zaproponował.

@Teufel26 dzięki, wyglądają porządnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, lukebor napisał(-a):

Uderzaj do kolegi @Fangio
Tomek na pewno coś dobierze.

 

Również polecam. 🙂

21 godzin temu, nicon napisał(-a):

Cena nowego z coaxialem wystrzeliła. Ale rynek wtórny jest mocno weryfikowany, i tutaj w przeciwieństwie do 2254 można przebierać w takiej mnogości ofert, że praktycznie każdego dnia coś wpada nowego. Jeżeli szukasz czegoś do noszenia i nie musisz mieć wszystkich przywieszek i kart, które w przypadku Omegi się i tak same dezintegrują to znajdziesz coś w tydzień za 1/2 metki albo mniej.

 

Jak wpadnie Ci w oczy obecny Moon z szafirem za 20k bez pudełka to napisz na priv. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Jak wpadnie Ci w oczy obecny Moon z szafirem za 20k bez pudełka to napisz na priv. 😉

Też się piszę 😋 i nie musi być wcale szafir, hesalit w najnowszej ref. mi wystarczy.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Również polecam. 🙂

 

Jak wpadnie Ci w oczy obecny Moon z szafirem za 20k bez pudełka to napisz na priv. 😉

 

14 godzin temu, tommly napisał(-a):

Też się piszę 😋 i nie musi być wcale szafir, hesalit w najnowszej ref. mi wystarczy.

No jak musi być najnowsza ref. w stanie kupionym miesiąc temu to oczywiście  nie da się tego zrobić. Ale Moonwatcha we współczesnej (luminova, 861/1861) formie produkują od 40 lat. Jak chce się koniecznie mieć najnowsze to trzeba zapłacić współczesne pieniądze. Ale jak ktoś szuka wartości do noszenia, a nie nowości i fullsetów to ma w czym wybierać grubo poniżej tych 20k. Co jak na model kultowy jest nie do zrobienia chyba w żadnej innej tak popularnej marce.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, nicon napisał(-a):

 

No jak musi być najnowsza ref. w stanie kupionym miesiąc temu to oczywiście  nie da się tego zrobić. Ale Moonwatcha we współczesnej (luminova, 861/1861) formie produkują od 40 lat. Jak chce się koniecznie mieć najnowsze to trzeba zapłacić współczesne pieniądze. Ale jak ktoś szuka wartości do noszenia, a nie nowości i fullsetów to ma w czym wybierać grubo poniżej tych 20k. Co jak na model kultowy jest nie do zrobienia chyba w żadnej innej tak popularnej marce.

 

Nie musi być najnowsza. Jak będzie 1861 za połowę ceny (jak pisałeś) ze swojej metki lub mniej czyli tak do 8-9k to też daj znać. No chyba, że miałeś na myśli 10 letnie sztuki bez papierów ale za połowę metki nowego to nie dawaj znać. 😉 No ale wtedy to i Suba, 2254, Inge i wiele innych bez papierów da się kupić w okolicach połowy ceny dzisiejszej metki ich następców.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.