Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam coś takiego. Może ktoś coś powie na jego temat.

 

b8f2f5a126b8c8d6ac6f2d8448266a66.jpg

d5715b1a1de3e147d4822419e0047418.jpg

2743043ece0031293a19d1b738650f07.jpg

76d205567c2a97056a749b573a6706ee.jpg

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

3e167fd3b80e3d85c3c3a733cdc6bc19.jpg

394796f3f3f04668dca876511361f877.jpg

4f5eda908bc5d71fbb418ac9833a83c9.jpg

Edytowane przez adiola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjGl975t5_JAhVI9HIKHdYABCYQFggfMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ranfft.de%2Fcgi-bin%2Fbidfun-db.cgi%3F10%26ranfft%26%262uswk%26Omega_266&usg=AFQjCNHcCPBn1crVCWElRwL3tnyll5lL3g z około 1955 roku.

Pokaż wewnętrzną część dekielka by rozwiać wątpliwości.

 

edit;

Wygląda ok.

Tarcza jakaś dziwna , ale może to wina szkiełka lub zdjęcia.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj SM Master ma 87 i jest z czerwca 2015, na zamowienie prosto z fabryki.

Pierwszy Master z lutego 2015 tez mial 87.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy  może ktoś mi odpowie jakie są objawy gdy powstaje osad z powłok DLC i czy może to być przyczyną że moja PO ostatnio bardzo spieszy ok 20- 30s/24h.od 2-ch tygodni ( wcześniej 3-4 tygodnie temu spieszyła 7min/24h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas nakręcić kilka zegarków.

16a342d933c2e07d161975d0ca39623f.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPada przez Tapatalk


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na rozmagnesowaniu  dwa razy zaras po zauważeniu nieprawidłowości 3 tygodnie temu i nic nie pomogło dalej spieszy 20-30 s/h, zaznaczam że do października przez 10 miesięcy spieszyła ok 0,5s/h prawie ideał, nie wiem co się stało, nie było żadnego uderzenia, upadku.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o starą PO na werku 2500 czy nową 8500?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około sześć - osiem sekund na dobę, to wartość do zaakceptowania. Powyżej tej wartości należy oddać zegarek do serwisu lub dobrego zegarmistrza. Piszę to nie na podstawie norm przyjętych przez producentów, lecz doświadczeń z moimi zegarkami. Zwykła  Eta ( piszę "zwykła", choć uważam, że to bardzo dobre mechanizmy w swojej klasie) schodzi poniżej pięciu sekund, więc od lepszych zegarków winniśmy wymagać więcej. Coś z tym Twoim mechanizmem jest nie tak. Gdzie był na rozmagnesowaniu?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o werk 8500, tak jak pisałem był rozmagnesowywany u AD

intryguje mnie tylko co to jest osad z powłok DLC i czym się to objawia

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o werk 8500, tak jak pisałem był rozmagnesowywany u AD

intryguje mnie tylko co to jest osad z powłok DLC i czym się to objawia

pozdr

a trzyma rezerwe chodu 60godzin? bo z tego co kojarze to DLC jest powiazane z tym. Nie wszystkie zegarki mialy ten problem i przeprojektowali ten element mechanizmu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić rezerwę chodu

Mam pytan czy PO na 8500 można nakręcać ręcznie,z tego co wiem automatów się nie nakręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,powiem szczerze,że w związku z opisywanym problemem zacząłem zastanawiać się czy wymieniać swoją SMPc na sprawdzonym 2500D i przejść na 8500 w AT w ramce.Chyba kolejny raz okiełznam moje zegarkowe ADHD:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,powiem szczerze,że w związku z opisywanym problemem zacząłem zastanawiać się czy wymieniać swoją SMPc na sprawdzonym 2500D i przejść na 8500 w AT w ramce.Chyba kolejny raz okiełznam moje zegarkowe ADHD:)

2500D jest tak sprawdzony, ze az Omega stworzyla 8500B i umieszcza we wszystkich mozliwych zegarkach :D To jest praktycznie to samo bez silikonowych elementow, wiec jak sie sypnie to gwarancje masz.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,powiem szczerze,że w związku z opisywanym problemem zacząłem zastanawiać się czy wymieniać swoją SMPc na sprawdzonym 2500D i przejść na 8500 w AT w ramce.Chyba kolejny raz okiełznam moje zegarkowe ADHD:)

Zdejmij z siebie ten krzyż sprzedaj w końcu i wymień na AT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie rozwiąże problemu bo on ma już wszczepione wirusowe zapalenie opon typu "R".;)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ewoluuje z O do R potem AP i PP. Przy dobrych żaglach i pomyślnych wiatrach $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,naprawdę zaczynam rozpatrywać w kategoriach choroby te moje "karuzele" ze sprzedażą i wycofywaniem oferty.Poważnie.Przecież logicznie myślący człowiek zakupi zegarek zaspokajający jego aspekty wizualne,technicznie i użytkowe i da sobie mówiąc językiem młodzieżowym "siana".Omega SMPc spełnia dla mnie wszystkie wymienione powyżej parametry, a jednak...te myśli w głowie.Poważnie czy to nie jest jakaś choroba?


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ewoluuje z O do R potem AP i PP. Przy dobrych żaglach i pomyślnych wiatrach $$$

Naprawdę? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ewoluuje z O do R potem AP i PP. Przy dobrych żaglach i pomyślnych wiatrach $$$

No to mamy przykłady uwsteczniania się i skakania po dwa poziomy. Obydwa zresztą zabrały głos w swoich sprawach ;-). Choć fakt , ja też nie mogę się nadziwić ilu ludzi szybko sprzedaje te ceramiczne 300- tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.