Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

4410736fefb04c48f2ca68d3e42774dc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tbn napisał(-a):

Kupiony prawie dokładnie rok temu. Jakieś 90% czasu na nadgarstku. Może do pary by mi wystarczył jakiś diver Seiko na wakacje? :)

 

IMG_3827.jpeg

Ja dopiero co kupiłem speedmastera🙂Moze cos takiego?

IMG_7443.jpeg

2 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Taki maluszek dzisiaj wpadł :)

91AD9BF3-1011-4ADF-A4AE-43DEE78F85CF.jpeg

Super z tym paskiem👍

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Ja dopiero co kupiłem speedmastera🙂Moze cos takiego?

IMG_7443.jpeg

Su👍

 

Miałem SPB143, świetny materiał na beatera. Te wersje pvd pewnie będą się z czasem wycierać. Ja speedmastera mam już z 7 lat chyba jako główny zegarek, ale przy poprzedniej wersji częściej nosiłem inne. :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Miałem SPB143, świetny materiał na beatera. Te wersje pvd pewnie będą się z czasem wycierać. Ja speedmastera mam już z 7 lat chyba jako główny zegarek, ale przy poprzedniej wersji częściej nosiłem inne. :)

Uwielbiam speedmastera i dlatego go kupiłem… zreszta zawsze chodził mi po głowie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/9/2023 at 7:07 AM, Lukasz23212 said:

Miłego dnia🙂

IMG_7630.jpeg

 

Pociagnalem tez za spust i zamowilem Speedy'iego. Mam byc w US of A w czerwcu wiec sobie go odbiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła wiekopomna chwiła. Mój stan posiadania Omeg na tę chwilę wynosi zero...

Co prawda jedną będę miał od lipca jak wrócę z jueseja, ale póki co - bezomegowiec 😈

 

Tak przy okazji - gratulejszyn dla nowych posiadaczy, albo posiadaczy kolejnych sztuk.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Walezy napisał(-a):

 

Pociagnalem tez za spust i zamowilem Speedy'iego. Mam byc w US of A w czerwcu wiec sobie go odbiore.

Pieknie🙂

Godzinę temu, Muzzy napisał(-a):

😁😁😁

IMG_3261.jpeg

Pieknie👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Lukasz23212 said:

Uwielbiam speedmastera i dlatego go kupiłem… zreszta zawsze chodził mi po głowie…

Czy to prawda, ze nowa ,beznarzedziowa’ mikro regulacja w zapięciu Speedy’iego ma tylko dwa ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Walezy napisał(-a):

Czy to prawda, ze nowa ,beznarzedziowa’ mikro regulacja w zapięciu Speedy’iego ma tylko dwa ustawienia?

Mniej więcej 2,5mm.20230227_220620-01.thumb.jpeg.0c6f81e94fd0ef7a84147e158081cfd3.jpeg

20230227_215221-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Mniej więcej 2,5mm.20230227_220620-01.thumb.jpeg.0c6f81e94fd0ef7a84147e158081cfd3.jpeg

20230227_215221-01.jpeg

 

Idealnie dla nadgarstków około 17 cm, ale czy z grubszymi będzie ok, to już pewnie niekoniecznie.
Półogniw nie ma z tego widzę, więc jest ryzyko, że nie uda dopasować tak, żeby było na styk przy wsuniętej mikroregulacji, żeby w razie czego móc wydłużyć nieco bransoletę.

Czasem mam wrażenie, że te bransolety i zapięcia projektują ludzie, którzy nigdy zegarków nie nosili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, machlo napisał(-a):

 

Idealnie dla nadgarstków około 17 cm, ale czy z grubszymi będzie ok, to już pewnie niekoniecznie.
Półogniw nie ma z tego widzę, więc jest ryzyko, że nie uda dopasować tak, żeby było na styk przy wsuniętej mikroregulacji, żeby w razie czego móc wydłużyć nieco bransoletę.

Czasem mam wrażenie, że te bransolety i zapięcia projektują ludzie, którzy nigdy zegarków nie nosili.

Te linki są tak krótkie, że prawie na pewno dopasujesz bransoletę. Problemy będą mieli tylko ci, którym mocniej w trakcie dnia puchnie nadgarstek, bo te 2,5mm to tyle co nic. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Te linki są tak krótkie, że prawie na pewno dopasujesz bransoletę. Problemy będą mieli tylko ci, którym mocniej w trakcie dnia puchnie nadgarstek, bo te 2,5mm to tyle co nic. 

 

Tak na oko to pewnie koło ~6 mm, a to odległość ~2 standardowych dziurek w normalnym zapięciu - może przy nadgarstkach precyzja co do 6 mm wystarczy, ale na ~17 cm to mi robi różnicę nawet mniej niż 2 mm, więc rozwiązanie z tą bransoletą jest nieakceptowalne.
Musiałbym liczyć na farta, że akurat trafiam z rozmiarem nadgarstka... tak jak w santosie, gdzie jest tego samego typu problem - zero mikroregulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Walezy napisał(-a):

Czy to prawda, ze nowa ,beznarzedziowa’ mikro regulacja w zapięciu Speedy’iego ma tylko dwa ustawienia?

Tak. Albo w pozycji „1” albo „2” - nie jest to mikroregulacja jak w daytonie ale w moim przypadku działa…

Wczoraj wieczorem…

IMG_7648.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Muzzy napisał(-a):

Dawno zaden zegarek nie zrobił na mnie takiego wrażenia na żywo 😍😍😍

 

 

IMG_3246.jpeg

Świetny mechanizm i zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Muzzy napisał(-a):

Dawno zaden zegarek nie zrobił na mnie takiego wrażenia na żywo 😍😍😍

 

 

 

Piękny mechanizm! Gratuluje. 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.