Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

42bf2434c66972b1d2ce90b6d312739a.jpg

 

Nie chcąc zapeszać, ale muszę stwierdzić że ten zegarek jest chyba idealny (w tym tygodniu póki co ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Muszę pozbawić Cię złudzeń, nie jest;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pozbawić Cię złudzeń, nie jest;-)

A w ogóle taki istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zostawili go na księżycu w 69 ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje :)

Jestem tyle lat na Forum. Kilkaset zegarków miałem i takiego nie znalazłem. :(

Jeszcze.

 

 

Imo najbliżej Rolkowi GMT. Ale nadal daleko.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Omege pytajcie?, proszę bardzo :), a mogę jeszcze inne modele, innych marek wymieniać... :)

Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę OMEGA – który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?
 
A ten poniżej prezentowany model Omegi cal .30l wyprodukowany w ilości 12 egzeplarzy w 1947 roku....istne cudo -od strony technicznej i wizualnej.Jeden z pierwszych naręcznych tourbillonów.Projekt tego tourbillona do wykonania Omega powierzyła dyrektorowi [/size]Szkoły Zegarmistrzostwa w Le Sentier - Panu Marcel. Każdy z 12 szt egz. (nr seryjne 10595933-10595944) [/size]ręcznie wykańczał Jean Pierre Mathey Claudet[na fotografi].[/size]
A czemu chcę mieć ten model najbardziej? bo[/size] do dziś wyników, które osiągnęły te tourbillony Omegi w konkursach chronometrów w[/size] Genewie i Neuenburg nikt nie pobił. [/size]
 
Figure 6: Cal. 30I Tourbillon © Omega SA
 
Omega entrusted the design of their tourbillon with a cage revolving every 7-½ minutes to Marcel Vuilleumier, Director of the Watchmaking School at Le Sentier. Notably, Vuillemier was also the creator of such wondrous things as a double balance, differential tourbillon! Each Omega tourbillon was handcrafted by Jean-Pierre Mathey-Claudet the prototype builder, and regulated by Alfred Jaccard. Omega made a small series of 12 movements (serial numbers 10595933-10595944). Many of these were sent to competitions in Geneva and Neuenburg during 1947-1951. Despite high expectations the initial results for these tourbillons at competition were not as good as the Cal. 30mm. Finally there was victory in 1950 when an Omega tourbillon achieved 1st place followed by an Omega Cal. 30mm in 2nd place and a Patek Philippe in 3rd place.
Because a consumer market for tourbillon wristwatches did not exist, those tourbillon movements were only designed for observatory competitions and Omega stopped production after the initial series. In 1987, seven movements from that 1947 series of chronometers had their movements entirely refurbished, rhodium-plated, angled, polished, decorated with 'Côtes de Genève' and fitted into either an 18K gold or sterling silver case with transparent back and a push-button for time-setting. This setting button was protected by an 'olivette'. The experience acquired by the regulation and fine-tuning of these watches, however, helped Omega achieve new precision records at Observatory trials and dramatically improved the accuracy of their consumer model wristwatches."

Jest wyjątkowy i ponadczasowy.....a to był najlepszy czas dla OMEGI mojej ulubionej marki zegarkowej.

 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem tyle lat na Forum. Kilkaset zegarków miałem i takiego nie znalazłem. :(

Jeszcze.

 

 

Imo najbliżej Rolkowi GMT. Ale nadal daleko.

Michał, już Ci mówiłem, że dla mnie każdy mój jest idealny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, już Ci mówiłem, że dla mnie każdy mój jest idealny :lol:

Maciek - uprzedziłeś mnie z Twoim wpisem.

Ja też uważam , że mam idealne zegarki i co ważniejsze , że kolejne które kupię również będą idealne i będę miał jeszcze więcej idealnych zegarków

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maciek - uprzedziłeś mnie z Twoim wpisem.

Ja też uważam , że mam idealne zegarki i co ważniejsze , że kolejne które kupię również będą idealne i będę miał jeszcze więcej idealnych zegarków

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Otóż to! Co ubiorę coś ja rękę to widzę same zalety, żadnych wad. I ściągam z ręki przeważnie po kilku dniach nie dlatego, że mi się znudził, tylko że kolejny idealny czeka na swoją kolej :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol:

 

Jakby był ten jeden idealny to miałbyś jeden. A nie kilkanaście/kilkadziesiąt.

 

 

A inna rzecz, że oprócz jednego/kilka masz super zegarki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego idealnego, ale gdybym miał zostać teraz z jednym zegarkiem to wybór byłby prosty dla mnie (co nie zmienia faktu, że pozostałych bym żałował)

 

3-A73-B86-B-72-E4-4238-8136-DC501-D60020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest ta Omega

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:lol::lol:

 

Jakby był ten jeden idealny to miałbyś jeden. A nie kilkanaście/kilkadziesiąt.

 

 

A inna rzecz, że oprócz jednego/kilka masz super zegarki.

Michał to trochę nie tak. Spokojnie bym mógł zostać z jednym żeby go nosić. Te inne to po to, żeby mieć. Jakaś choroba, albo potrzeba zastąpienia sobie czegoś. Zakupami, albo świadomością "mienia". I serio, bez ściemy, dlatego nie potrafię sprzedać żadnego, że każdy który mam po założeniu na rękę staje się dla mnie zegarkiem idealnym i mógłbym go właściwie nie ściągać.

Nie ma jednego idealnego, ale gdybym miał zostać teraz z jednym zegarkiem to wybór byłby prosty dla mnie (co nie zmienia faktu, że pozostałych bym żałował)

 

Oj, świetna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macku, jakbyś musiał zostać z jednym to który

 

 

Tudor


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie pozostania z jednym zegarkiem. Natomiast z wytworów Omegi ten jeden już jest :D


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo  [/size]

 Czy kolega mógłby podzielić się zdjęciami Omegi 1948 O. 511.12.38.20.02.001?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Teraz mamy kilka dni w separacji ale coś tu wrzucałem ostatnio. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/page-1411?do=findComment&comment=2602543

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka: separacja się kiedyś kończy :) a zanim uda mi się zobaczyć na żywo i porównać z Moon to musze zadowolić się zdjęciami :) Czasu do zakupów co raz mniej... a ta propozycja niezle mi namieszała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego idealnego, ale gdybym miał zostać teraz z jednym zegarkiem to wybór byłby prosty dla mnie (co nie zmienia faktu, że pozostałych bym żałował)

 

 

Krystian, trochę fajnych zegarków z górnej półki się przez Twoje ręce przewinęło. Napiszesz kilka słów czemu akurat ten Seamaster byłby tym jedynym? Jest aż tak dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Macku, jakbyś musiał zostać z jednym to który

 

 

Tudor

Tudor ma emocjonalną przewagę. Czasem się zastanawiałem nad odpowiedzią, ot tak, dla siebie i za każdym razem wychodziła mi inna. Chyba zależy jaki zegarek mam w danej chwili na ręku :D Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

za każdym razem wychodziła mi inna. Chyba zależy jaki zegarek mam w danej chwili na ręku :D

Przy Twoich zegarkach pewnie miałbym tak samo. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzień dobry,

chciałbym dołączyć do klubu z nowym nabytkiem ;)

No i ślicznie, niech się nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.