Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Guest vitriol

ciekawe.. a 8900 z AT to też ETA ?

8900 to 8500G z kilkoma zmianami optycznymi, plus certyfikacja metas.

ciekawe.. a 8900 z AT to też ETA ?

Tak i nie.

Produkuje to eta ale chyba tylko dla Omegi.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Tak i nie.

Raczej produkuje Swatch group, bo nie tylko ETA. Edited by tomek123er

Tak i nie.

Byłem w fabryce w Villeret gdzie są produkowane mechanizmy Omegi - jest to osobna fabryka pod szyldem Omegi i są tam produkowane tylko mechanizmy Omegi, z zastosowaniem wielu technologii dedykowanych temu miejscu także to eta nie-eta ma dla mnie trochę inny wymiar, jak miałem okazję zobaczyć od środka. Na pewno nie użyłbym określenia "produkowane przez etę" bo jest krzywdzące i wprowadzające w błąd. post-357-1577457821,5631_thumb.jpgpost-357-1577457840,6811_thumb.jpg

moim zdaniem z tej fabryki wychodzą jednak mechanizmy in house Omegi , inaczej tego bym nie interpretował , a czy mechanizm 2500 też z tej fabryki wychodzi ?

Guest vitriol

Byłem w fabryce w Villeret

To jest część wycieczki po Muzeum, czy wizyta w fabryce to osobna wycieczka?

Jeśli masz na myśli czy jest to część tzw. "wycieczki do Muzeum" jako 2 dniowego eventu na który Omega zaprasza klientów butiku to tak. Muzeum jako takie jest w Bienne.

Edited by eye_lip

Omega chwali się, że nowe werki to już ich wyroby.

Ostatnimi czasy ostro zainwestowali w fabryki i zmianę sieci dilerskiej, a to wszystko po to, aby wejść na wyższy poziom (jakości i postrzegania).

Omega chwali się, że nowe werki to już ich wyroby.

Ostatnimi czasy ostro zainwestowali w fabryki i zmianę sieci dilerskiej, a to wszystko po to, aby wejść na wyższy poziom (jakości i postrzegania).

Wg mnie mechanizm 8900 jest właściwie maksimum dokładności jakiej można oczekiwać od zegarka automatycznego. Przez ponad dwa miesiące zyskiwał u mnie średnio dziennie 0.6 sekundy. Żeby zejść poniżej tego trzebaby chyba "oszukiwać" z odkłaniem szkiełkiem w dół co drugi dzień, albo dokładniej klikać w appkę.

Bardzo miło wspominam jak w 2010r. odrestaurowałem zegarek ojca z okresu produkcji 1979-1982 . gdzie po 30 latach od zakończenia produkcji tego modelu, Omega wysłała oryginalną bransoletkę , szkło i koronkę do serwisu w PL w celu odrestaurowania tego zegarka !

Omega wysłała oryginalną bransoletkę , szkło i koronkę do serwisu w PL w celu odrestaurowania tego zegarka !

Gdzie Ci wysłali? Robiłeś serwis w SGP?

co to jest SGP ? wysłali do Strojny w Krakowie , wtedy jeszcze był dealerem min. Omega

SGP oficjalny serwis marek swatcha

Oczekiwania co do białej były większe niż rzeczywistość. Jednym slowem czarna nadal górą...

3947d473ae2a263d1cf09dd61b78fe99.jpg

d01f325b8ea4b583ee2ff138b160bb3c.jpg

Edited by Burns

Oczekiwania...

Akurat światła salonowe to tak jak porównanie tej pani na powyższym zdjęciu i tej samej pani bez makijażu.

Tego zegarka przyznaję, że na żywo nie widziałem, ale nigdy nie oceniam zegarka po wrażeniu z salonu, w którym oświetlenie niszczy większość.

Akurat światła salonowe to tak jak porównanie tej pani na powyższym zdjęciu i tej samej pani bez makijażu.

Tego zegarka przyznaję, że na żywo nie widziałem, ale nigdy nie oceniam zegarka po wrażeniu z salonu, w którym oświetlenie niszczy większość.

Tak, masz rację. Wszystko ładnie pięknie, wskazówki, indeksy. Ja mam jednak problem z tarczą. W czarnej zagłębienia fal mają, szarą, srebrną poświatę, tak to odbieram 3D. Biała to wizualnie płaski kubek mleka, podkreślam wizualnie. Te nacięcia fal w niczym nie pomagają, nawet nie wiem czy nie przeszkadzają - nie gada to do mnie... Może dobra na kolejny zegarek, jak ktoś zbiera takie Omegi. Na jedyny? Nie wydaje mi się... Edited by Burns

Ja się zgodzę co do tego, że jako jedyny sportowy zegarek w kolekcji to może rzeczywiście biały odmiana średnio by się sprawdziła, ale jeśli w kolekcji jest jeszcze coś z czarna tarczą to wśród Omeg 300setek, biała jest dla mnie najładniejsza. Czarna wersja jest fajna, ale na dłuższa metę mi osobiście ta błyszcząca tarcza raczej by przeszkadzała