Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję, to chyba pierwsza AT z mechanizmem master co axial na forum:) 

 

Pierwszy był Pablo, o ile dobrze pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stesles:

 

Cóż na każdym nadgarstku zegarek układa się inaczej. Uszy mimo, że są proste, to z profilu schodzą w dół.

One tylko wyglądają na takie długie bo koperta ma 41mm i nie jest na boki rozrośnięta. Faktycznie to lug to lug wynosi 48mm. Tyle samo co w Planecie 42mm na cal.2500.

 

Nie wiem jak mierzyłeś zegarek, ale mierzenie bez skróconej bransolety nie ma sensu. Wiem, że w sklepie może być to trudne. Jak wyciągnąłem z pudełka i szybko wrzuciłem na rękę to też mi nie pasowało. Ale po zdjęciu kilku ogniw i dopasowaniu przyznaję, że jest bardzo wygodna. Nawet bardziej niż Pelagos, który był lżejszy, mimo to nigdy nie udało mi się go idealnie dopasować. Tutaj oprócz pełnych ogniw, są jeszcze dwa półogniwa i mikroregulacja w zapięciu.

 

15844769223_b1636135d6_b.jpg

 

 

@desmo:

@irek:

 

Jestem pewien, że bardzo duży wpływ na odbiór ma sztuczne sklepowe światło i brak AR na zewnątrz. Tarcza jest z matowej ceramiki i w lepszym lub naturalnym świetle prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli ktoś lubi matowe tarcze to moim zdaniem to pierwsza liga. Fajnie wyglądają też "kanapkowe" indeksy.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe ze oświetlenie robi dużą różnicę, jakoś mi nie podszedł ten model.

W każdym bądź razie gratuluję bo to Tobie ma sprawiać przyjemność.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze na Twoim nadgarstku.

Nie mogę się doczekać porównania z Black Bayem, na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r.i.p - może to efekt światła - daj real foto w dobrym oświetlenieu . Z drugiej strony jakąś część dnia spędzamy też w sztucznym świetle...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta Omega nie ma zewnetrznego AR? Ojjj, przejmuja najgorsze cechy Rolexa :D

 

Na szczęście tylko połowicznie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta Omega nie ma zewnetrznego AR? Ojjj, przejmuja najgorsze cechy Rolexa :D

Oni uczą się od najlepszych ale jeszcze długa droga przed nimi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta Omega nie ma zewnetrznego AR? Ojjj, przejmuja najgorsze cechy Rolexa :D

Widać historia zobowiązuje ;-)

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same nowe 300, a nikt nie chowa gdzies w szufladzie starej?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o zdjecie :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kupiłem, to było moje marzenie, a Twoje posty nie pozwalały mi o nim zapomnieć :)

Ulotny - gratulacje! Realizacja marzeń to fantastyczna sprawa, której zawsze życzę każdemu :)

Ja ze względu na nadgarstek co najwyżej mógłbym sobie pozwolić na wersję 39 mm. Ale jeśli już miałbym wybierać, wybrałbym właśnie tę niebieską wersję.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość i pozycję, ale 1 raz bezpośrednio z telefonu wrzucam bez żadnych Tapa... i innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o taką chodziło...

img_10358ka1r.jpg

 

Primabaleron miał kiedyś starą-nową. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mysle o takiej jak Tomka a Australię jakoś przeboleje :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek swoją sprzedał i to niedrogo. Sam się zastanawiałem, ale kupiłem właśnie wtedy AT... 

No i trochę mi nie pasowała do pozostałych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wiem wiem... nie o tą starą Co chodziło ;)

Skaranie z tymi nazwami u Omegi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze kusi mnie juz jakis czas zeby któregoś z nurków omegi złożyć bo to bardzo fajnie wychodzi cenowo i całkiem dobrze wyglada. Do noszenia na co dzien powinno byc ok :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, 300, 300m, teraz jeszcze w AT robią co-axiale i master co-axiale. Można się pogubić.

A w Speedmasterach to w ogóle się nie mogę połapać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, mniej ortodoksyjni dzielą na moon i reduced , bardziej ortodoksyjni wyróżniają jeszcze pre ;-)... niekosmiczne speedmastery są dla lubiących kolorowe zegarki a te powyżej 44 mm....hmm czy to jest jeszcze spidi?

Zamiast uczyć się tych referencji można też kupić limitację z własną nazwą ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze racingi, marki II, cała masa przeróżnych limitek. O tych tytanowych z wyświetlaczami nie wspomnę...

A nawet jakieś GMT z milionem wskazówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.