Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

@mario1971 oba leżały bardzo dobrze, jednak odniosłem wrażenie, że Globe dzięki swojej bransolecie leży lepiej - sam kształt koperty pasuje mi bardziej w AT.

Całościowo chyba Globe bardziej mnie przekonuje.

@lukebor potwierdzam, bardzo fajny model, pierwszy raz miałem z nim do czynienia i ma to coś w sobie. AT wydaje się być taka pospolita - bez urazy dla AT

9 godzin temu, eisbar03 napisał(-a):

@mario1971 oba leżały bardzo dobrze, jednak odniosłem wrażenie, że Globe dzięki swojej bransolecie leży lepiej - sam kształt koperty pasuje mi bardziej w AT.

Całościowo chyba Globe bardziej mnie przekonuje.

@lukebor potwierdzam, bardzo fajny model, pierwszy raz miałem z nim do czynienia i ma to coś w sobie. AT wydaje się być taka pospolita - bez urazy dla AT

Kolego, może ten film, który kiedyś zrobiłem Ci pomoże? Co prawda AT jest w zieleni, ale reszta to dokładnie to samo.

OMEGA rządzi

12 minut temu, Butik napisał(-a):

Kolego, może ten film, który kiedyś zrobiłem Ci pomoże? Co prawda AT jest w zieleni, ale reszta to dokładnie to samo.

Świetny film z konkretnymi informacjami. Szacuneczek ! 

Z tej dwójki stawiam na Globe. Mniej oczywisty model i moim zdaniem pomimo karbowanego bezela jest nieco bardziej stonowany - ma więcej szczotkowanych powierzchni i mniejszy pasek polerki na krawędzi - materiał z którego zrobiony jest bezel również powoduje to, że jest mniej świecący. Ale to co ja uznaję za plus ktoś inny może oczywiście uznać za minus 😉 

Cześć,

Czy macie jakiś pomysł na gumę do Moonphase? Warunki są dwa - ma pasować do oryginalnej klamry i być w kolorze niebieskim. Wszystkie jakie udało mi się znaleźć albo są czarne, albo mają niepasujący rozstaw na teleskopy. Wydaje mi się, że koperta jest standardowa dla całej serii zegarków 44,25mm (Dark side of the moon, Grey side of the moon, White side of the moon, Two counters, Moonphase), jednak znalezienie niebieskiej gumy graniczy z cudem. Nawet na Ali nic nie widzę, są tylko czarne podjebki Dark side of the moon. Jest ktoś w stanie jakoś poratować?

Swoją drogą znalazłem fajny sposób na wiązanie nato, tak żeby nie odstawała końcówka u góry (sposób nr 3 z tego filmiku): www.youtube.com/watch?v=g9d5tRc3GKE

moonphasenato.thumb.jpg.1e17717449344ed0ffac5b82e1887bab.jpg

37 minut temu, Butik napisał(-a):

Poproszę taką recenzję Moonphase :) 

Godzinę temu, Butik napisał(-a):

Wczoraj zanim poleciłeś swój filmik zdążyłem go wyszukać na YT, bardzo fajny materiał 🙂  

Zdecydowanie pomocny przy wyborze.

45 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Z tej dwójki stawiam na Globe. Mniej oczywisty model i moim zdaniem pomimo karbowanego bezela jest nieco bardziej stonowany - ma więcej szczotkowanych powierzchni i mniejszy pasek polerki na krawędzi - materiał z którego zrobiony jest bezel również powoduje to, że jest mniej świecący. Ale to co ja uznaję za plus ktoś inny może oczywiście uznać za minus 😉 

Mam podobnie jak Ty, też wolę w tym przypadku szczotkowanie niż wysoki połysk. Wybór jak dla mnie na tą chwilę to Globe.

Posted (edited)
56 minut temu, proki1971 napisał(-a):

AT ale poprzednia 😀

comment_bqlMc6lJiLRYOpZ2CS5ZanvZg9lZuuUR

omega-seamaster-aqua-terra-james-bond-sk

Edited by nicon

1dFQTya.png

Skyfalla ma chyba LeSabre. Ale nie wiem, za ile.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Z tego co widzę to dalej są do kupienia taniej niż te nowe z drugiej reki, nie ma chyba jakiegoś wielkiego boomu na nie.

1dFQTya.png

6 minutes ago, Butik said:

Ech, znowu będzie się działo...

A615152E-03BD-4650-9D5B-65AC5512A338.jpeg

Plot twist - tym razem Rolek ;) ?

14 minut temu, logann napisał(-a):

Plot twist - tym razem Rolek ;) ?

a ja wiem ale nie powiem :P

To jeszcze ja się skromnie pojawię, zanim przywalisz petardę w całej okazałości 😉

spacer.png

30 minutes ago, Butik said:

Nadejszua wiekopomna chwiua.

7123E614-641A-45DF-BA09-45BAFB2FFB91.jpeg

Worldtimer :) proproszę dużo zdjęc

To ja się wbiję takim tematem ... Uncle Seiko US1450 dojechała :)

IMG_8371.JPG

1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Ech, znowu będzie się działo...

A615152E-03BD-4650-9D5B-65AC5512A338.jpeg

To jest sklep na lotnisku Chopina, dobrze kojarzę?

Posted (edited)
9 minut temu, orlis napisał(-a):

Tak dobrze kojarzysz :)

W dobrych starych czasach (czyli zaledwie 4 lata temu🤣) to nawet Submarinery tam leżały. Mam do nich sentyment bo tam pierwszego swojego Rolexa kupiłem. No ale czekamy na Butika i więcej zdjęć jego nowej Omegi😀.

Edited by beniowski

Godzinę temu, Macmac napisał(-a):

Dużo stali 😜

Która najwygodniejsza.

Godzinę temu, Macmac napisał(-a):

IMG_8371.JPG

Jakby ci się chciało porównać uncle Seiko do forstnera i może jakieś fotki wrzucić to będę wdzięczny. Sam rozważam obie, żeby trochę zmienić klimat. Oryginalna jakoś masywna mi się ostatnio wydaje, może efekt nowej premiery.

Posted (edited)
25 minut temu, sanik napisał(-a):

Dużo stali 😜

Która najwygodniejsza.

Dopiero skróciłem, ale tak wstępnie to flat link Forstnera najwygodniejsza. Muszę dopasować jeszcze US bo chyba jest ciut za długa. 

20 minut temu, tbn napisał(-a):

Jakby ci się chciało porównać uncle Seiko do forstnera i może jakieś fotki wrzucić to będę wdzięczny. Sam rozważam obie, żeby trochę zmienić klimat. Oryginalna jakoś masywna mi się ostatnio wydaje, może efekt nowej premiery.

Ponoszę dzień, dwa US i może coś skrobnę :) Tak jak pisałem flat link najwygodniejszy, ale bardziej podoba mi się Uncke Seiko.

IMG_83722a.jpg

Edited by Macmac