Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Powoli zaczynam się przekonywać do Omegi ;) Mierząc wcześniej czarną na bransolecie wydawała się mocno blink i lekko za gruba, na tej gumie (bardzo wygodnej) z białą tarczą, na której prawie nie widać fal, prezentuje się bardzo dobrze. Jestem pozytywnie zaskoczony i mam o czym myśleć...

Ten biały diver na gumie jest całkiem fajny, no i dobrze leży na łapie.

No proszę! Rzadko ostatnio tu wpadam, ale żeby Mariusz się z Omegami przeprosił, to się nie spodziewałem

Posted (edited)
1 godzinę temu, lukebor napisał(-a):

Podałeś ref nowego Moona, a piszesz ze chcesz SMP. Który model Cię interesuje?

Przeliterowalem sie - nowy Moon na radarze jest.

32 minuty temu, evilym napisał(-a):

Ja bym spróbował W. Krzyś. 

Jak się pytałem o cenę "trzysetki" to jakoś nie byli oburzeni na hasło -20% :)

A kto to W.Krzyś, czy gdzie to?

1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jubitom ? Dziesięć procent to oni dają od ręki. Jak mocno nalegasz, to tłumaczą że wyżej to tylko centrala. No to poproś, żeby przekazali Twoja prośbę centrali ... :wub:

cenna uwaga, podziekowal.

Edited by Summit

4 minuty temu, Summit napisał(-a):

A kto to W.Krzyś, czy gdzie to?

https://wkrzys.pl/

AD. Z tego co kojarzę tylko on ma wystawkę Omegi w Katowicach, nikt inny chyba nie ma (i nie może mieć?). 

41 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Powoli zaczynam się przekonywać do Omegi ;) Mierząc wcześniej czarną na bransolecie wydawała się mocno blink i lekko za gruba, na tej gumie (bardzo wygodnej) z białą tarczą, na której prawie nie widać fal, prezentuje się bardzo dobrze. Jestem pozytywnie zaskoczony i mam o czym myśleć...

A widziałeś tę wersję z białą tarczą i niebieskimi dropsami?😉

IMG-20210508-142416-edit-179320652798157

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Posted (edited)

Gdyby ta biała miała matową ceramikę na bezelu byłaby jeszcze fajniejsza, po pewnym czasie robi się zbyt blink ...

Edited by Plumber

26 minut temu, ledr napisał(-a):

A widziałeś tę wersję z białą tarczą i niebieskimi dropsami?😉

Przeca to jest ten sam model :)

Skoro mowa o 300 i niebieskich dropsach to musze przyznać że strasznie podoba mi się użycie 2 rodzajów lumy. W ciemności jak jak zegarek jest ładnie naświetlony wygląda to IMO obłędnie, a jeszcze jak dojdą polerowane wskazówki, nakładane logo i odrobina światła to już w ogóle bajka.
Tu na troche starszej i nie białej 300. 3ac278180332823b408f899284d4dc00.jpg&key=9045ecdb99efcbf25ee9dfb3654cdbd005fba31f1ce6b6e94364f78816ba6dcb0fc341e94590fc371f66648b642d9d3d.jpg&key=dbd34c191b6908a029f942f1653a13f6c1f172675577393ebae336268f9af5e734e876049a4cad192ec67e51f0b0ae2c.jpg&key=103e67ad596a5a6f9d0877b3ef6207e81aeef629c57a26ece8326c59fa131b84

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, Butik napisał(-a):

No właśnie pytanie czy na pewno. Mierzyłem niedawno tresora w wersji z normalną sekundą - dokładnie ta sama koperta. Tam jest 45mm od ucha do ucha i moim zdaniem na moim 18cm leży cudnie i każdy milimetr mniej byłby tym milimetrem brakującym. Uważam, że Omedze wreszcie udało się zrobić garniturowiec idealny - z ręcznym naciągiem, bez daty, małą sekundą. Ale największy winner to tarcza - szlif słoneczny + zaokrąglenia na zewnątrz dają wręcz efekt, jaki Moser ma na swoich fumee - moim zdaniem absolutna rewelacja.

Ty masz 18cm, ja mam 16,8, i to jest spora różnica... mam garniturowca 38mm jlc i jest IMO dla mnie za duży :( Żałuję, bo miałem nadzieję, że chociaż ten temat zamknąłem, a tak odkładam na coś innego 😉

Dawno mnie tu nie było :D

9hWiuCT.jpg

MKVloPb.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

47 minut temu, szuwi napisał(-a):

Ty masz 18cm, ja mam 16,8, i to jest spora różnica... mam garniturowca 38mm jlc i jest IMO dla mnie za duży :( Żałuję, bo miałem nadzieję, że chociaż ten temat zamknąłem, a tak odkładam na coś innego 😉

No tak, to trochę co innego...

OMEGA rządzi

2 minuty temu, Butik napisał(-a):

No tak, to trochę co innego...

Modele wybrane, teraz tylko zebrać kasę 😉 Ale Tresor jest b.fajnym zegarkiem. 

2 godziny temu, Plumber napisał(-a):

Gdyby ta biała miała matową ceramikę na bezelu byłaby jeszcze fajniejsza, po pewnym czasie robi się zbyt blink ...

Gdyby była mat, byłaby nijaka.☺

Fajna jest ta nowa wersja białaska. Chyba lepsza niż biało czarna ale ale miałbym problem z gumą…czarna jest super a niebieska ma taki dziwny odcień…nie mogę się do niej przekonać…a szkoda bo byłby swietny zestaw z Tokio 

72242B75-9D1E-456B-9B1E-36A29C9E2F1F.thumb.jpeg.c3051c2406586d1b0c782c9cef30efe8.jpeg

Posted (edited)

Tresor,  wg mnie, to przymiarka do mankietu. Piękny zegarek, ale nie jest to Lange kolegi Mario. Z tym to i w kąpielówkach dobrze wygladasz☺

Omega jest lekko retro.

Edited by Kurzy

35 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Gdyby była mat, byłaby nijaka.☺

Gusta 😉

10 minut temu, orlis napisał(-a):

😍

16A8DBED-6510-412D-928B-26DF14BB69E8.thumb.jpeg.1ca35aa830c31ea3fb8bc655ff4d1faa.jpeg

Gratulacje !!

7 godzin temu, Butik napisał(-a):

No właśnie pytanie czy na pewno. Mierzyłem niedawno tresora w wersji z normalną sekundą - dokładnie ta sama koperta. Tam jest 45mm od ucha do ucha i moim zdaniem na moim 18cm leży cudnie i każdy milimetr mniej byłby tym milimetrem brakującym. Uważam, że Omedze wreszcie udało się zrobić garniturowiec idealny - z ręcznym naciągiem, bez daty, małą sekundą. Ale największy winner to tarcza - szlif słoneczny + zaokrąglenia na zewnątrz dają wręcz efekt, jaki Moser ma na swoich fumee - moim zdaniem absolutna rewelacja.

Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie , a mam nadgarstek porównywalny z Twoim, te 40 mm to był deal breaker. 37-38 to byłby klasyk.  

35 minut temu, orlis napisał(-a):

😍

Gratuluje 😎 - wlasnie odebrales? Butik czy gdzie indziej? 🤔

Jeszcze nie odebrałem…rozmyślam 😌 trochę w złym momencie roku się pojawił…No ale zobaczymy 

Posted (edited)

W końcu trochę słońca i od razu weekendowe korki na A4 Gliwice.

08052021.jpg

Edited by GaltJ

11 godzin temu, orlis napisał(-a):

Jeszcze nie odebrałem…rozmyślam 😌 trochę w złym momencie roku się pojawił…No ale zobaczymy 

Chętnie przejmę miejscówkę :)

OMEGA rządzi

W końcu w pełnym słońcu 36c5911fd13cb81d53c9b274550ac195.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka