TeddyBuckland 55 #52801 Posted February 21 4 godziny temu, nav napisał(-a): Myślę, że bez problemów sprzedasz zegarek samodzielnie. Moim zdaniem w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednie spotkanie. 2 godziny temu, tommly napisał(-a): A wszystko i tak pewnie się rozejdzie o cenę. Jeśli będzie odpowiednia, to się szybko sprzeda. To w końcu Omega. Znaczenie ma też mimo wszystko pochodzenie (czy krajowy zakup) i rocznik, choć ja akurat osobiście do tego przywiązuję mniejsze znaczenie, dla mnie np. liczy się stan wizualny zegarka w największym stopniu. Dzięki za informacje. Jeszcze jedna rzecz do doprecyzowania. Bazarek jest dla mnie niedostępny, bo jeszcze nie jestem dość zaawansowany na forum, więc z jakiego portalu skorzystać? Ja myślałem o OLX, szczególnie że ma to być sprzedaż bezprowizyjna. Chrono24 to raczej temat wysyłkowy z prowizją dla nich. Dobrze myślę? 0 Share this post Link to post Share on other sites
alpaczino 48706 #52802 Posted February 21 Dzięki za informacje. Jeszcze jedna rzecz do doprecyzowania. Bazarek jest dla mnie niedostępny, bo jeszcze nie jestem dość zaawansowany na forum, więc z jakiego portalu skorzystać? Ja myślałem o OLX, szczególnie że ma to być sprzedaż bezprowizyjna. Chrono24 to raczej temat wysyłkowy z prowizją dla nich. Dobrze myślę?Chrono24 bierze 6%. 0 Share this post Link to post Share on other sites
lysolek007 49666 #52805 Posted February 22 ;] 18 👉📸 All Rights Reserved® Diver's⌚holic Share this post Link to post Share on other sites
tommly 13148 #52806 Posted February 22 16 godzin temu, TeddyBuckland napisał(-a): Dzięki za informacje. Jeszcze jedna rzecz do doprecyzowania. Bazarek jest dla mnie niedostępny, bo jeszcze nie jestem dość zaawansowany na forum, więc z jakiego portalu skorzystać? Ja myślałem o OLX, szczególnie że ma to być sprzedaż bezprowizyjna. Chrono24 to raczej temat wysyłkowy z prowizją dla nich. Dobrze myślę? No to zostaje OLX z odbiorem osobistym lub grupy na FB. 0 ..."Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"... Dan Brown Share this post Link to post Share on other sites
zegarek zegarek 29 #52808 Posted February 23 (edited) Dzień dobry, szanowne grono znawców i miłośników czasomierzy Omega. Chciałbym poznać Wasze opinie w sprawie AR. Otóż, mam następujące pytanie: czy prawdą jest, że w modelu Seamaster Aqua Terra zewnętrzna powłoka antyrefleksyjna jest dosyć wrażliwa na zarysowania (w przeciwieństwie do samego szkła szafirowego, które jest nią pokryte)? Mam na myśli model z nr referenc. 220.12.41.21.02.001, zakup w salonie w listopadzie 2022 r. Właśnie taki zegarek kupiłem i chciałbym wiedzieć, czy należy zwracać szczególną uwagę na tę powłokę w codziennym użytkowaniu? Pozdrawiam Edited February 23 by zegarek zegarek 0 Share this post Link to post Share on other sites
tommly 13148 #52809 Posted February 23 12 minut temu, zegarek zegarek napisał(-a): Dzień dobry, szanowne grono znawców i miłośników czasomierzy Omega. Chciałbym poznać Wasze opinie w sprawie AR. Otóż, mam następujące pytanie: czy prawdą jest, że w modelu Seamaster Aqua Terra zewnętrzna powłoka antyrefleksyjna jest dosyć wrażliwa na zarysowania (w przeciwieństwie do samego szkła szafirowego, które jest nią pokryte)? Mam na myśli model z nr referenc. 220.12.41.21.02.001, zakup w salonie w listopadzie 2022 r. Właśnie taki zegarek kupiłem i chciałbym wiedzieć, czy należy zwracać szczególną uwagę na tę powłokę w codziennym użytkowaniu? Pozdrawiam W nowszych rocznikowo Omegach powłoka AR jest bardziej wytrzymała, co nie oznacza, że nie można jej zarysować, bo każdą taką powłokę się da. 8 ..."Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"... Dan Brown Share this post Link to post Share on other sites
mario1971 73771 #52811 Posted February 23 AR w Omegach jest podatne za zarysowania. 0 To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram. Share this post Link to post Share on other sites
tommly 13148 #52812 Posted February 23 Ale np. w niektórych szkłach AR jest bezbarwny i nie widać tego aż tak bardzo. 0 ..."Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"... Dan Brown Share this post Link to post Share on other sites
Heavyweight2712 8169 #52813 Posted February 23 23 minuty temu, tommly napisał(-a): Ale np. w niektórych szkłach AR jest bezbarwny i nie widać tego aż tak bardzo. Masz na myśli, że antyrefleks może być bezbarwny? 0 Share this post Link to post Share on other sites
tommly 13148 #52814 Posted February 23 12 minut temu, Heavyweight2712 napisał(-a): Masz na myśli, że antyrefleks może być bezbarwny? Tak, wiem z doświadczenia, że np. do Planety takie szkła były zakładane. 0 ..."Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"... Dan Brown Share this post Link to post Share on other sites
mylof 4557 #52815 Posted February 23 Nosiłem codziennie przez kilkanaście lat Omegę Hour Vision i zewnętrzna powłoka AR nie zarysowała się. 1 " Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti Share this post Link to post Share on other sites
Heavyweight2712 8169 #52816 Posted February 23 10 minut temu, tommly napisał(-a): Tak, wiem z doświadczenia, że np. do Planety takie szkła były zakładane. I tego odblasku w kolorze niebieskim też nie widać ? To jest dla mnie bardzo ważne, zaraz ci powiem o co chodzi 😊 0 Share this post Link to post Share on other sites
kingcrimson 22649 #52817 Posted February 23 Noszę codziennie od 1,5 roku. Nieuzbrojonym okiem nie dostrzegam zarysowań. Czy uważam? Tak, staram się, ale pewne sytuacje są nieuniknione. 0 Share this post Link to post Share on other sites
zegarek zegarek 29 #52818 Posted February 23 (edited) Serdecznie Wam dziękuję za podzielenie się ze mną swoimi opiniami. Wszystkie są dla mnie pouczające, bardzo dziękuję. Kto wie, może w przyszłości ktoś wymyśli AR równie odporne na zarysowania, co szkło szafirowe. Udanego wieczoru! @tommly @Zenk @mario1971 @Heavyweight2712 @mylof @kingcrimson Edited February 23 by zegarek zegarek 1 Share this post Link to post Share on other sites
Heavyweight2712 8169 #52819 Posted February 23 50 minut temu, zegarek zegarek napisał(-a): Serdecznie Wam dziękuję za podzielenie się ze mną swoimi opiniami. Wszystkie są dla mnie pouczające, bardzo dziękuję. Kto wie, może w przyszłości ktoś wymyśli AR równie odporne na zarysowania, co szkło szafirowe. Udanego wieczoru! @tommly @Zenk @mario1971 @Heavyweight2712 @mylof @kingcrimson Cieszymy się, że mogliśmy w jakiś sposób Ci pomóc to dla nas bardzo ważne pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć 😊 My również życzymy Ci udanego wieczoru 👍 0 Share this post Link to post Share on other sites
tommly 13148 #52820 Posted February 23 3 godziny temu, Heavyweight2712 napisał(-a): I tego odblasku w kolorze niebieskim też nie widać ? To jest dla mnie bardzo ważne, zaraz ci powiem o co chodzi 😊 Tak, nie widać wtedy niebieskiej poświaty i mam wrażenie że niestety ale ta powłoka nie radzi sobie tak dobrze z odbiciami, jak te kolorowe. 0 ..."Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"... Dan Brown Share this post Link to post Share on other sites
Heavyweight2712 8169 #52821 Posted February 23 3 minuty temu, tommly napisał(-a): Tak, nie widać wtedy niebieskiej poświaty i mam wrażenie że niestety ale ta powłoka nie radzi sobie tak dobrze z odbiciami, jak te kolorowe. Miałem Omegę Seamaster 300 obecnie jest w serwisie, i w moim modelu tej niebieskiej poświaty nie było myślałem, że szkiełko nie jest oryginalne i zleciłem również wymianę szkiełka 😀 0 Share this post Link to post Share on other sites
tommly 13148 #52822 Posted February 23 Teraz, Heavyweight2712 napisał(-a): Miałem Omegę Seamaster 300 obecnie jest w serwisie, i w moim modelu tej niebieskiej poświaty nie było myślałem, że szkiełko nie jest oryginalne i zleciłem również wymianę szkiełka 😀 Nie wiem jak jest z dostępnością szkiełek do SMPc, ale do PO były właśnie ori tylko z bezbarwnym AR'em. 1 ..."Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu"... Dan Brown Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19720 #52823 Posted February 24 14 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
lisciu 64 #52824 Posted February 24 Czy mamy kogos na forum kto sprzedaje zegarki omega, szukam tej referencji w dobrej cenie : 220.10.38.20.02.001 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafalmosty 162978 #52825 Posted February 24 🌧️🌧️🌧️ 16 Share this post Link to post Share on other sites