Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

4 godziny temu, nav napisał(-a):

Myślę, że bez problemów sprzedasz zegarek samodzielnie. Moim zdaniem w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest bezpośrednie spotkanie.

 

2 godziny temu, tommly napisał(-a):

A wszystko i tak pewnie się rozejdzie o cenę. Jeśli będzie odpowiednia, to się szybko sprzeda. To w końcu Omega.

Znaczenie ma też mimo wszystko pochodzenie (czy krajowy zakup) i rocznik, choć ja akurat osobiście do tego przywiązuję mniejsze znaczenie, dla mnie np. liczy się stan wizualny zegarka w największym stopniu.

 

Dzięki za informacje. Jeszcze jedna rzecz do doprecyzowania. Bazarek jest dla mnie niedostępny, bo jeszcze nie jestem dość zaawansowany na forum, więc z jakiego portalu skorzystać? Ja myślałem o OLX, szczególnie że ma to być sprzedaż bezprowizyjna. Chrono24 to raczej temat wysyłkowy z prowizją dla nich. Dobrze myślę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Dzięki za informacje. Jeszcze jedna rzecz do doprecyzowania. Bazarek jest dla mnie niedostępny, bo jeszcze nie jestem dość zaawansowany na forum, więc z jakiego portalu skorzystać? Ja myślałem o OLX, szczególnie że ma to być sprzedaż bezprowizyjna. Chrono24 to raczej temat wysyłkowy z prowizją dla nich. Dobrze myślę?
Chrono24 bierze 6%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, TeddyBuckland napisał(-a):

 

 

Dzięki za informacje. Jeszcze jedna rzecz do doprecyzowania. Bazarek jest dla mnie niedostępny, bo jeszcze nie jestem dość zaawansowany na forum, więc z jakiego portalu skorzystać? Ja myślałem o OLX, szczególnie że ma to być sprzedaż bezprowizyjna. Chrono24 to raczej temat wysyłkowy z prowizją dla nich. Dobrze myślę?

No to zostaje OLX z odbiorem osobistym lub grupy na FB.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, szanowne grono znawców i miłośników czasomierzy Omega. Chciałbym poznać Wasze opinie w sprawie AR. 
Otóż, mam następujące pytanie: czy prawdą jest, że w modelu Seamaster Aqua Terra zewnętrzna powłoka antyrefleksyjna jest dosyć wrażliwa na zarysowania (w przeciwieństwie do samego szkła szafirowego, które jest nią pokryte)? Mam na myśli model z nr referenc. 220.12.41.21.02.001, zakup w salonie w listopadzie 2022 r.
 Właśnie taki zegarek kupiłem i chciałbym wiedzieć, czy należy zwracać szczególną uwagę na tę powłokę w codziennym użytkowaniu?

 

Pozdrawiam

 

IMG_7144-Edytuj-2.jpg

Edited by zegarek zegarek

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, zegarek zegarek napisał(-a):

Dzień dobry, szanowne grono znawców i miłośników czasomierzy Omega. Chciałbym poznać Wasze opinie w sprawie AR. 
Otóż, mam następujące pytanie: czy prawdą jest, że w modelu Seamaster Aqua Terra zewnętrzna powłoka antyrefleksyjna jest dosyć wrażliwa na zarysowania (w przeciwieństwie do samego szkła szafirowego, które jest nią pokryte)? Mam na myśli model z nr referenc. 220.12.41.21.02.001, zakup w salonie w listopadzie 2022 r.
 Właśnie taki zegarek kupiłem i chciałbym wiedzieć, czy należy zwracać szczególną uwagę na tę powłokę w codziennym użytkowaniu?

 

Pozdrawiam

 

IMG_7144-Edytuj-2.jpg

W nowszych rocznikowo Omegach powłoka AR jest bardziej wytrzymała, co nie oznacza, że nie można jej zarysować, bo każdą taką powłokę się da.

IMG_7954.JPG


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites

AR w Omegach jest podatne za zarysowania.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale np. w niektórych szkłach AR jest bezbarwny i nie widać tego aż tak bardzo.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, tommly napisał(-a):

Ale np. w niektórych szkłach AR jest bezbarwny i nie widać tego aż tak bardzo.

Masz na myśli, że antyrefleks może być bezbarwny? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Heavyweight2712 napisał(-a):

Masz na myśli, że antyrefleks może być bezbarwny? 

Tak, wiem z doświadczenia, że np. do Planety takie szkła były zakładane.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosiłem codziennie przez kilkanaście lat Omegę Hour Vision i zewnętrzna powłoka AR nie zarysowała się.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, tommly napisał(-a):

Tak, wiem z doświadczenia, że np. do Planety takie szkła były zakładane.

I tego odblasku w kolorze niebieskim też nie widać ? To jest dla mnie bardzo ważne, zaraz ci powiem o co chodzi 😊

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noszę codziennie od 1,5 roku. Nieuzbrojonym okiem nie dostrzegam zarysowań. Czy uważam? Tak, staram się, ale pewne sytuacje są nieuniknione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serdecznie Wam dziękuję za podzielenie się ze mną swoimi opiniami. Wszystkie są dla mnie pouczające, bardzo dziękuję.

Kto wie, może w przyszłości ktoś wymyśli AR równie odporne na zarysowania, co szkło szafirowe.

Udanego wieczoru!

 

@tommly @Zenk @mario1971 @Heavyweight2712 @mylof @kingcrimson

Edited by zegarek zegarek

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minut temu, zegarek zegarek napisał(-a):

Serdecznie Wam dziękuję za podzielenie się ze mną swoimi opiniami. Wszystkie są dla mnie pouczające, bardzo dziękuję.

Kto wie, może w przyszłości ktoś wymyśli AR równie odporne na zarysowania, co szkło szafirowe.

Udanego wieczoru!

 

@tommly @Zenk @mario1971 @Heavyweight2712 @mylof @kingcrimson

Cieszymy się, że mogliśmy w jakiś sposób Ci pomóc to dla nas bardzo ważne pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć 😊 My również życzymy Ci udanego wieczoru 👍

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Heavyweight2712 napisał(-a):

I tego odblasku w kolorze niebieskim też nie widać ? To jest dla mnie bardzo ważne, zaraz ci powiem o co chodzi 😊

Tak, nie widać wtedy niebieskiej poświaty i mam wrażenie że niestety ale ta powłoka nie radzi sobie tak dobrze z odbiciami, jak te kolorowe.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, tommly napisał(-a):

Tak, nie widać wtedy niebieskiej poświaty i mam wrażenie że niestety ale ta powłoka nie radzi sobie tak dobrze z odbiciami, jak te kolorowe.

Miałem Omegę Seamaster 300 obecnie jest w serwisie, i w moim modelu tej niebieskiej poświaty nie było myślałem, że szkiełko nie jest oryginalne i zleciłem również wymianę szkiełka 😀

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz, Heavyweight2712 napisał(-a):

Miałem Omegę Seamaster 300 obecnie jest w serwisie, i w moim modelu tej niebieskiej poświaty nie było myślałem, że szkiełko nie jest oryginalne i zleciłem również wymianę szkiełka 😀

Nie wiem jak jest z dostępnością szkiełek do SMPc, ale do PO były właśnie ori tylko z bezbarwnym AR'em.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mamy kogos na forum kto sprzedaje zegarki omega, szukam tej referencji w dobrej cenie : 220.10.38.20.02.001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.