Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

No to żal, że tam nie mieszkam :)

Fajne foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A ja mam pytanie odnośnie bransolety w PO na niektórych zdjęciach są widoczne numery na maskownicach 867 na innych 865 a jeszcze inne nie mają tego oznaczenia tylko na zapięciu 1590/867 ktoś może coś bardziej w temacie rozjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie bransolety w PO na niektórych zdjęciach są widoczne numery na maskownicach 867 na innych 865 a jeszcze inne nie mają tego oznaczenia tylko na zapięciu 1590/867 ktoś może coś bardziej w temacie rozjaśnić ?

jak sie boisz, ze masz podrobke telefon do Omegi z numerem seryjnym rozjasni twoje watpliwosci, w jedna badz druga strone :D

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W Omedze to sami nie wiedzą jak powinny wyglądać ich produkty. Oto najlepszy przykład: cyt z korespondencji 3 luty br OMEGA International warranty only comes into force if the warranty certificate is dated, fully and correctly completed and stamped by an official OMEGA retailer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na tym stole leżała połowa wszystkich wrocławskich 300m... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tutaj też się pochwalę- po krótkiej przerwie wracam do klubu ;)

post-64114-0-03313800-1455470318_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Omedze to sami nie wiedzą jak powinny wyglądać ich produkty. Oto najlepszy przykład: cyt z korespondencji 3 luty br OMEGA International warranty only comes into force if the warranty certificate is dated, fully and correctly completed and stamped by an official OMEGA retailer.

a co tutaj jest niezrozumialego? masz miec podbita karte z stemplem AD i tyle. Sprawdz w ogole czy zegarek masz z legalnego zrodla :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żal, że tam nie mieszkam :)

Fajne foty.

 

Ale u nas w większości przyjezdni :) Zapraszamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Tak jak pisałem kiedyś nawet jak będę kupował u AD to 100 razy sprawdze i zweryfikuje wszystko chociazby po to żeby zdobyć gruntowną wiedzę na temat danego modelu jak i historii zmian. Jak Wiemy PO w wersji poprzedniej rozniło się względem obecnej wyglądem, mechanizmem jak i użytymi materiałami na bezel. Z obecną wersją ceramiczną PO tez jest pod górkę a to od jakiegoś roku jest włos krzemowy a to od innego inne pudła a to od jakiegoś miesiąca są kropki na styku dekla i koperty a w najnowszych rocznikach już nie ma itp itd. Drodzy koledzy co do powyższych ostatnich tematów min temat aukcji i niezgodności kart z zegarkiem. Chodzi mi o rzetelne kompendium wiedzy ponieważ robię wstępne przymiarki do zakupu używanego speedmastera lub seamastera. Samodzielny zakup zegarka nie jest łatwy i bez konkretnej wiedzy na temat danego modelu nawet nie dotykam przycisku kup teraz :) a wiele razy mnie kociło :) Niestety kupując zegarek używany może się okazać np, że mamy do czynienia z frankensztainem. Co pokazuje choćby temat aukcji poruszony kilka postów wyżej. Jeśli chodzi o źródło informacji takie jak OMEGA no cóż z mojej korespondencji wynikło, że kupując w ten weekend zegarek u AD mam nieważną gwarancję ponieważ nie jest podbita pieczątką karta International warranty :D nie no Panowie koń by się uśmiał :D. Niestety wiedzę trzeba czasem 2 krotnie weryfikować. Apropo aukcji na pewnym znanym portalu. Ostatnio był wysyp speedmasterów aż mnie korciło żeby coś wylicytować. Ale dzięki ostrożności i min temu forum unikam być możliwe wtopy.

 

PS niestety nie mam podbitej karty tylko drukowaną nazwę i adres sprzedawcy. Jedyną rzeczą która jest wypisana ręcznie to data zakupu. Czyli mam nieoryginalny zegarek ?

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do salonu i kup nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawde powiedziala ci Omega. Musi byc pieczatka/stempel badz naklejka AD na karcie gwarancyjnej. Sprawdziles czy ten dealer jest na liscie przed zakupem? Strasznie sie boisz, wiec uzywane zegarki nie sa dla Ciebie :)\Zrob zdjecie bo nie da sie zrozumiec co piszesz. Zakryj tylko detale ;). Ale po lewej stronie w bialym polu jesli nie masz wpisanego AD stempla badz czegokolwiek, naklejki itp,  to gwarancja jest niewazna.

Jak zanosisz na naprawe gwarancyjna to oni to spisuja/skanuja wprowadzaja do systemu. Jesli przejdzie weryfikacje naprawe masz za darmo, jesli nie to placisz.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No właśnie nie mam żadnego białego pola. Sprawdziłem sprzedawcę jest na liście Omegi. Ok co koledzy mogą powiedzieć o takiej karciepost-56849-0-50813300-1455476408_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A jak koledzy odczytują rok i miesiąc z numeru seryjnego ? Jest na to jakiś uniwersalny klucz ? A w temacie używek i kupna. Widziałem na aukcji PO 2500 czarna na bransolecie nr referencyjny na karcie wskazywał na pomarańczowa na pomarańczowym pasku. Fajnie ze sprzedający zainwestował w bransolete ale czemu wymieniał bezel nic a nic nie było wspomniane o pasku ? I pisał że to zestaw fabryczny ? Dlatego zawsze warto pytać i poszerzać swoją wiedzę. Kolega stateless ma rację jeszcze na obecnym etapie boje się kupować używkę ale w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia z pewnością coś znajdę na aukcjach godnego uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie odczytac po numerze roku produkcji. Mozna zgadywac tylko. Ktos tu sprawdzal poprzez dzwonienie do Omegi, wiec wtedy sie dowiesz ile w sklepie lezal :) Masz nowsza karte gwarancyjna wiec i pewnie drewniane pudelko?

Wiecej znajdziesz tu na forum niz na aukcjach. Forumowicze wymieniaja swoje kolekcje, sprzedaja tez Omegi, a zrodlo wydaje sie o wiele bezpieczniejsze.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas w większości przyjezdni :) Zapraszamy :)

 

A to bardzo dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

post-56849-0-63163900-1455478343_thumb.jpg

 

A tak wygląda cały zestaw. Zdjęcie kiepskie i kilka rzeczy już poprzekładałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas w większości przyjezdni :) Zapraszamy :)

A gdzie można znaleźć info o planowanych spotkaniach ? w wątku o spotkaniach podstolików cisza :) mało speedmasterów na stoliku było, więc mój by się tam wpasował idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też się pochwalę- po krótkiej przerwie wracam do klubu ;)

 

No skoro to musiała być akurat Omega to dobrze, że choć proporcjonalnie zbudowana ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.