Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chciał taki kolor nato - nota bene lepiej pasujący do nowej wersji niż tej ze zdjęcia:

 

slma06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Panowie gratuluję nowych nabytków :)  

 

Ps. Bartek ostatnio mocno zaskakujesz ;)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz SMP uważam, że bransoleta pasuje najlepiej. Wszystkie nato, gumy i inne na tym zegarku strasznie gryzą w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz SMP uważam, że bransoleta pasuje najlepiej. Wszystkie nato, gumy i inne na tym zegarku strasznie gryzą w oczy.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj. Skontaktuj się z kroll_czarli. Swego czasu Karol wrzucał fotki swojej niebieskiej SMP na granatowym nato i rewelacyjnie to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, żeś taki uparty bo miałbym Twoją :D Dzięki wielkie, też uważam że niebieski ciut dla mnie fajniejszy.

 

Ja nie żałuję :P

 

PS Przy okazji może zapytam - chodzi mi po głowie PO - czy ktoś wie czy ta wyżej zaprezentowana guma, którą dostałem z SMP, będzie pasować do PO 42mm na 2500?

 

No właśnie ciekaw byłem tej Twojej gumy, szczerze nigdzie nie widziałem gumy do tej 300, ta Twoja wygląda jak guma do PO 2500, ale jak ja swoją gumę z PO 2500 próbowałem założyć do 300, to się nie udało, ponieważ otwory w uszach były w innym miejscu :(


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papiery są od wersji niebieskiej, a na zdjęciach jest czarna.

Już samo to jest podejrzane, ale nie przesądza sprawy, znane mi są pomyłki salonów przy wydawaniu dokumentów...

Na zdjęciach wygląda OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kontakt mailowy z tym sprzedawca i co mnie najbardzie zmartwilo poza niezgodniscia koloru to fakt, że na poczekaniu może ją otworzyć i zrobić foto mechanizmu. Cena super. Wg mnie pójdzie za 8-9tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu kolegi Xpovoc tylko utwierdzam się w przekonaniu, że oryginalna bransoleta pasuje najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak całą noc nad tym dumałem i ten sam wniosek mnie nad ranem oświecił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Submarinerze może być guma (Rubberb)

W Black Bayu pasek pasuje idealnie.

Ale 300m musi być na bransolecie. Nie widziałem jeszcze żadnego innego rozwiązania, które pasowałoby chociaż w połowie tak dobrze. Oryginalna bransoleta jest świetnie dopasowana do charakteru zagarka - nie za delikatna, nie za surowa, o idealnej szerokości.

 

To tylko moje zdanie, ale tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu kolegi Xpovoc tylko utwierdzam się w przekonaniu, że oryginalna bransoleta pasuje najlepiej.

 

 

Tez tak całą noc nad tym dumałem i ten sam wniosek mnie nad ranem oświecił :D

 

Oboje macie racje :D Dla mnie dodatkowa opcja to nato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kontakt mailowy z tym sprzedawca i co mnie najbardzie zmartwilo poza niezgodniscia koloru to fakt, że na poczekaniu może ją otworzyć i zrobić foto mechanizmu. Cena super. Wg mnie pójdzie za 8-9tys.

Zdjęcie mechanizmu może już mieć wcześniej zrobione .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, są 2 rodzaje takich diverowych gum Omegi, do 300M i do PO 42/45. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie (oczywiście poza napisami wewnątrz, klamrą i szerokością dziurek), ale różnią się właśnie umiejscowieniem otworu na teleskop. Dlatego:

 

- guma 20 mm PO: będzie pasowała do PO 42 zarówno tej starszej na cal. 2500 jak i nowej na cal. 8500

- guma 20 mm 300M: będzie pasowała zarówno do nowych ceramicznych jak i starszych wersji jak np. 2254 lub 2531.

 

Podsumowując: guma od PO nie pasuje do 300M i odwrotnie.

W butiku w Warszawie powiedzieli to samo.

 

Co do bransolety w SMP to widziałem gdzieś zdjęcie wersji bez ceramiki z bransoletą z AT na 8500. Na zdjęciu było nieźle, ciekawe jak wygląda to rozwiązanie na żywo.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za opcją ori bransy, imo idealna do tego zegarka tak jak Tomek napisał, ale gdybym miał taki zegarek, to napewno spróbowałbym z nato


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od ceramiki ;) i nie tylko? Czy myślicie że to jest ok:

 

http://allegro.pl/omega-seamaster-professional-nr-212-30-41-20-03-0-i5978658044.html

 

 

Papiery są od wersji niebieskiej, a na zdjęciach jest czarna.

Już samo to jest podejrzane, ale nie przesądza sprawy, znane mi są pomyłki salonów przy wydawaniu dokumentów...

Na zdjęciach wygląda OK

 

Tez mi coś nie pasuje.

Karty wyglądają za staro jak na kilkumiesięczne.

Poza kolorem, to Sterling JLRS INC nie jest AD Omegi, nie mają omeg w ofercie, więc nie wiadomo, jak by było z gwarancją międzynarodową.

Wg mnie karta, która jest wypisana wypisane ręcznie to coś nie tak, teraz karty sa drukowane.

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: karty są ok, ale nie od tego zegarka. Jeśli chcesz go Filipie kupić, to jako zegarek bez gwarancji. Do tego warto sprawdzić nr seryjny i na uchu. Jeśli pochodzi z tzw. szarej strefy, to może się okazać, że są spiłowane/zatarte. Wtedy w razie "w" jak będziesz chciał go oddać do autoryzowanego serwisu, to go nie przyjmą. Pozostaną więc nieautoryzwane serwisu, które zrobią przegląd ale nie mają dostępu do części. Jeśli cena ostateczna to 8-9k to wg mnie nie warto ryzykować. Jeśli będzie to maks. 7k to kto nie ryzukuje ten nie pije szampana (ale tylko w przypadku, gdy nr seryjne na kopercie i werku są i są takie same)  :D

 

Jak już wczoraj pisałem w innym wątku. Napisałem do sprzedawcy maila z prośbą o potwierdzenie, że zegarek i karty to komplet, pytałem czy można odebrać osobiście oraz chyba prosiłem o fotkę ucha zegarka. Niestety zero odpowiedzi. Więc ja osobiście bym nie ryzykował nawet przy niskiej cenie, bo nie wiadomo czy w ogóle coś przyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik: Zdjęcia są dość słabej jakości, ale na moje oko jest duża szansa, że koperta, zapięcie i bransoleta są po polerce.

Zastanawia mnie czemu nikt nie licytuje. Dodatkowo sprzedawca nie odpisuje na pytania.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podkupisz bo zegarek wygląda na picowany czyli po polerce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedmaster wygląda rzeczywiście jak po polerce. O co chodzi z tym drugim zdjęciem? W speedmasterze się wyciąga bezel + szkło + cośtam razem?

 

PS. @sanik, mogę się tam przejechać bo daleko nie mam ale nie gwarantuję Ci że nie podkupię ;). Przy okazji w Złotym Potoku można pstrąga wciągnąć.

Co na tym zdjęciu jest nie tak, że bezel tak wystaje nad kopertą?

 

Dzięki za propozycję podjechania, ale nawet nie wiadomo gdzie dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i mam nadziej, że pierwsza z.. ;)

84e6362e-cce2-47b5-a65b-21bb7770fb67_zps

 

b7bff8e1-b858-4d6f-9d8f-4e0b8b8df668_zps

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.