Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Ale jak sprezynuje tzn jak bardzo ? I czy rusza się też w płaszczyźnie poziomej np g12:00/6:00 ?

W moim jest sztywno. Takie uginanie miałem kiedyś w Davosie i mnie to wkurzało.

U mnie w Argo ani drgnie

W moim SMPc też minimalnie sprężynuje, pytałem przy okazji wizyty u Dolińskich czy to normalne i powiedzieli że tak.

Ja nie wiem jak jest w Omegach, napisalem ze moze tak byc bo w Rolku to normalka byla (w Subach tak mialem, w SD nie pamietam ale pewnie tez, Julek wynurz sie na chwile

i sprawdz prosze ;-))

Ja nie wiem jak jest w Omegach, napisalem ze moze tak byc bo w Rolku to normalka byla (w Subach tak mialem, w SD nie pamietam ale pewnie tez, Julek wynurz sie na chwile

i sprawdz prosze ;-))

Oczywiscie potwierdzam, w Subie tez tak mialem i w Deep Sea jak macalem w sklepie to tez tak bylo

Gratuluję :)

Miałem ten "problem" (SMP w pudełku, bo bransa za długa) do dzisiaj od niedzieli :)

PS.

Pytanie dot. bezela.

Czy może on "sprężynować", tzn. przy naciskaniu na niego lekko dociska się do koperty i "odbija" po odpuszczeniu nacisku?

sprężynuje ponieważ taka jest budowa divera w wielu firmach:

5c4bd578ac49fd2b5034bb3c6c14b338_zpse100

a podbija go ta blaszka - jednokierunkowy system zapadkowy, oczywiście wszystko zależy od spasowania elementów,

ale również, od zużycia, z biegiem, czasu przeskok będzie delikatniejszy i luzy większe, zmniejszą się pionowe a zwiększą poziome (przód tył)

genuine-factory-omega-seamaster-bezel-pa

na pewno nie jest to wada fabryczna!

Edited by Burns

sprężynuje ponieważ taka jest budowa divera w wielu firmach:

a podbija go ta blaszka - jednokierunkowy system zapadkowy, oczywiście wszystko zależy od spasowania elementów,

ale również, od zużycia, z biegiem, czasu przeskok będzie delikatniejszy i luzy większe, zmniejszą się pionowe a zwiększą poziome (przód tył)

na pewno nie jest to wada fabryczna!

Dzięki i za odpowiedź i wyjaśnienie :)

PS.

Smutno wygląda ta PO bez bezela ;)

Edited by Smycel

Jakby wstawić metalowy pierścień i usunąć zawór to mamy Aqua terre

No bo koperta ma ten sam kształt ;)

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Czy ktoś pamięta numer seryjny zapięcia z PO które pasuje do 300m to z mikro regulacja?

Nr ref. 117STZ001154 :)

Czy do AT można dokupić dekielek taki jaki jest w PO na 2500 i 300m?

Edited by swierszczu

O i T

Moja niebieska AT ma się wspaniale, już prawie rok na nadgarstku, zostałem jedno-zegarkowcem to był mój wczesny prezent dla siebie samego na urodziny, ale zaskakująco na urodziny dostałem jeszcze omegę od narzeczonej, trochę indeksy krzywo ale wersja limitowana na 1 sztukę ;)

post-85230-0-94301700-1476610780_thumb.jpg

Chodzi o narzeczoną? ;) bez zmian :D a Aqua Terra nie schodzi z ręki, garnitur w pracy, casual po pracy, pływanie w tym roku w Adriatyku wszędzie czuje się fantastycznie z tym zegarkiem nie znudziłem się w żadnym momencie, zegarek okazał się być bardzo uniwersalny i spełnił pokładane w nim nadzieje

Chodzi o narzeczoną? ;) bez zmian :D a Aqua Terra nie schodzi z ręki, garnitur w pracy, casual po pracy, pływanie w tym roku w Adriatyku wszędzie czuje się fantastycznie z tym zegarkiem nie znudziłem się w żadnym momencie, zegarek okazał się być bardzo uniwersalny i spełnił pokładane w nim nadzieje

Która wersje masz? Tez się zastanawiałem nad AT jednak opinie o 300m przeważyły szale. 

Która wersje masz? Tez się zastanawiałem nad AT jednak opinie o 300m przeważyły szale. 

41,5 mm z ramką daty i bez polerowanych ogniw, już jej nie ma w oficjalnej sprzedaży.

Kwestia gustu 2 różne od siebie zegarki, chyba wszystkie omegi mi się podobają (może poza polprof i bullhead) jednak AT najbardziej

Dokładnie! Zgadzam się w 100%. AT to, moim zdaniem, jeden z najpiękniejszych modeli Omegi a do tego zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Może służyć jako elegancki ale także casualowy lub nawet lekko sportowy zegarek. A przyzwoita wodoszczelność mu w tym pomaga  ;)

Starszej wersja z ramką daty wydaje mi się też bardziej harmonijna. Okienko lepiej komponuje sie z indeksami.

a5129460-e939-4c59-b03f-61795a4bb3e7_zps

41,5 mm z ramką daty i bez polerowanych ogniw, już jej nie ma w oficjalnej sprzedaży.

Cały czas jest dostępna w 6 wersjach i znajduje się w oficjalnym katalogu na stronie Omegi.

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Katalog jest nieaktualny.

W piątek pytałem o niebieską 38,5 mm z ramką daty i jest już niedostępna, a na stronach jest.