Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wg nie psuje. To zapięcie jest grubsze i nie pasuje No do mojej 300. Tzn wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że to ja przeczytałem ze zrozumieniem ;)  No właśnie sprzedający nie napisał, że po renowacji. Żeby upewnić się, że umiem czytać wcisnąłem Ctrl+F, wpisuję "renowac" i takiego słowa na stronie nie znajduję. Przez kompleksowy profesjonalny przegląd konserwacyjny to ja rozumiem kompletne rozebranie koperty i mechanizmu, ich czyszczenie i smarowanie, ewentualnie wymiana zużytych części na oryginalne w lepszym stanie lub nowe. Renowacja tarczy lub jej całkowita wymiana na jakąś replikę jeśli była wykonywana powinna być jasno odnotowana.

Chyba pokuszę się o napisanie maila do Omega Polska z prośbą o identyfikację modelu i ewentualne potwierdzenie oryginalności tej tarczy. Nie mam oczywiście złych zamiarów, nie chcę w żaden sposób źle mówić o sprzedającym i nie twierdzę, że ta tarcza nie jest oryginalna ale poszukuję innego modelu omegi z tych lat i przyznam szczerze, że wygląd tej tarczy mnie zastanowił i to tylko dlatego, że zobaczyłem ją u znanego sprzedającego, którym jest WrzcionoCzasu.

 

Prosze uwaznie czytac opis aukcji, a tam stoi:

"Jest po kompleksowym profesjonalnym przeglądzie konserwacyjnym całości zgodnie z procedurą. ....

Napisał ze po renowacji?, napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz, "wydaje mi się" :D

 

P.S A co Ty rozumiesz przez kompleksowy przegląd konserwacyjny to już Twój problem.

Cały świat rozumie to innaczej.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz, "wydaje mi się" :D

 

P.S A co Ty rozumiesz przez kompleksowy przegląd konserwacyjny to już Twój problem.

Cały świat rozumie to innaczej.

 

OK :D Sprawdzę zatem sam dla siebie.

P.S. Dlaczego piszesz, że to mój problem? Chcę tylko wyjaśnić wątpliwości. To źle? Przeglądałem kilka tematów na tym forum zarówno o "podróbach znalezionych u dziadka w szufladzie" jak i zegarkach po renowacji, które nie przypominają oryginału stąd ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :D Sprawdzę zatem sam dla siebie.

P.S. Dlaczego piszesz, że to mój problem? Chcę tylko wyjaśnić wątpliwości. To źle? Przeglądałem kilka tematów na tym forum zarówno o "podróbach znalezionych u dziadka w szufladzie" jak i zegarkach po renowacji, które nie przypominają oryginału stąd ten wątek.

Kolega Yoda nie robił tego przeglądu i poza "eskalacją foszka" bardziej Ci już nie pomoże. Najlepiej zadzwoń lub napisz do Panów z Wrzeciona i poproś o informacje co było robione, co wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest po renowacji, tu nic nie trzeba sprawdzać, i nikt kto ma jakiekolwiek pojęcie o zegarkach vintage wątpliwości nie posiada, tym bardziej że sprzedający jasno to napisał, czemu drążysz temat trudno mi zgadnąć....

 

Z samego przeglądania tematów ekspertem nie zostaniesz


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Yoda nie robił tego przeglądu i poza "eskalacją foszka" bardziej Ci już nie pomoże. Najlepiej zadzwoń lub napisz do Panów z Wrzeciona i poproś o informacje co było robione, co wymienione.

Ale kolega Yoda przynajmniej wie co pisze, i rozumie co napisali inni, bez potrzeby wykonywania połączeń telefonicznych :)

 

 

P.S Kolega @desmo stara się o posadę mojego rzecznika prasowego, stąd Jego informacyjny post :P

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Eskalacja napięcia jak w dobrej klasy horrorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega Yoda przynajmniej wie co pisze, i rozumie co napisali inni, bez potrzeby wykonywania połączeń telefonicznych :)

 

 

P.S Kolega @desmo stara się o posadę mojego rzecznika prasowego, stąd Jego informacyjny post :P

Kolega zainteresowany ma tu chyba krótki staż więc jego prawo pytać a starszy użytkownik do tego od niedawna ( znowu ) moderator mógłby nie traktować innych z buta... a z tym rzecznikiem to nie bardzo...po pierwsze Cię nie stać , po drugie pewnych rzeczy się nie da " obronić" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie w opisie zegarka wystawionego do sprzedaży słów "Jest po kompleksowym profesjonalnym przeglądzie konserwacyjnym całości zgodnie z procedurą..." w kontekście wykonanej renowacji na tymże zegarku jest wg mnie jawnym wprowadzeniem w błąd potencjalnych kupujących.

Konserwacja a renowacja to słowa o różnych znaczeniach (zabezpieczanie versus odnawianie).

 

Fakt, że zorientowani w tej materii manipulacyjnej wyłapią nieuczciwe praktyki nie czyni z tego faktu usprawiedliwienia dla oszustwa w opisie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ciężkie oczekiwać od "świeżaka" znajomosci wiedzy tajemnej i czarcich zapadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może trochę, ale generalnie ostatecznie jest IMO na plus dzięki zwiększonej funkcjonalności.

1.5 mm grubsza wg miarki autora filmu to jeszcze do przeżycia (przynajmniej w przypadku PO). Bardziej ciekawi mnie jak ten wysuwany element komponuje się z ogniwami bransolety - i jakoś na żadnym filmie/zdjęciu tego nie pokazują. A czy znacie może jakąś ciekawą alternatywę (poza AD) nabycia takiego elementu w Krakowie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zainteresowany ma tu chyba krótki staż więc jego prawo pytać a starszy użytkownik do tego od niedawna ( znowu ) moderator mógłby nie traktować innych z buta... a z tym rzecznikiem to nie bardzo...po pierwsze Cię nie stać , po drugie pewnych rzeczy się nie da " obronić" ;-)

Daruj sobie Robert..

Wczoraj napisałem koledze że zegarek jest po renowacji, co jak pisze powyżej Tomek, dla znającego "gierki" sprzedających było łatwe do "rozszyfrowania".

Kolega drąży niepotrzebnie kwestię wyjaśnioną, podobnie jak Ty doszukujesz w moich postach tajemnic Templariuszy. :D

 

P.S Kolega jest użytkownikiem forum przeszło 2 lata.

Prosze uwaznie czytac opis aukcji, a tam stoi:

 

"Jest po kompleksowym profesjonalnym przeglądzie konserwacyjnym całości zgodnie z procedurą. ....

 

Napisał ze po renowacji?, napisał.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 mm grubsza wg miarki autora filmu to jeszcze do przeżycia (przynajmniej w przypadku PO). Bardziej ciekawi mnie jak ten wysuwany element komponuje się z ogniwami bransolety - i jakoś na żadnym filmie/zdjęciu tego nie pokazują. A czy znacie może jakąś ciekawą alternatywę (poza AD) nabycia takiego elementu w Krakowie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Średnio się komponuje - do bransolet z 300 master i PO faktycznie bardziej spójnie to wyglada, ale z racji umiejscowienia, rzadko na zapięcie spoglądasz.

"

P.S Kolega jest użytkownikiem forum przeszło 2 lata.

Ale ma 15 postów... to i tak więcej niż ja na forum o TV - rejestrowałem się jak chciałem kupić telewizor i zadawałem pytania...

 

Nie znaczy to, że byłem wtedy miłośnikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

OK :D Sprawdzę zatem sam dla siebie.

P.S. Dlaczego piszesz, że to mój problem? Chcę tylko wyjaśnić wątpliwości. To źle? .

Wiesz co Kolego, nie masz farta. Trafiłeś na słabego mentora.

Jeżeli towar budzi najmniejsze wątpliwości, odpuść sobie. Gra idzie o zbyt dużą stawkę. Żeby nie było jak w klasyce kina. " graliśmy uczciwie, Ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem, wygrał lepszy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie Robert..

Wczoraj napisałem koledze że zegarek jest po renowacji, co jak pisze powyżej Tomek, dla znającego "gierki" sprzedających było łatwe do "rozszyfrowania".

Kolega drąży niepotrzebnie kwestię wyjaśnioną, podobnie jak Ty doszukujesz w moich postach tajemnic Templariuszy. :D

Właśnie nie do końca. Wczoraj napisałeś, że w opisie sprzedającego jest napisane o renowacji. Jak widać nie cały świat stawia znak równości między słowami konserwacja a renowacja. To że tarcza jest po renowacji napisałeś dzisiaj tylko pytanie czy możesz wypowiadać się w imieniu WrzecionaCzasu i mogę tę informację traktować jako ostateczną. Jeśli tak to wszystko jasne  :lol: 

P.S. Uszczypliwie wspomniałeś, że od przeglądania forum ekspertem nie zostanę - nie mam takiego zamiaru także spokojnie. Nie zamierzam też zostać ekspertem w dziedzinie motoryzacji choć przy zakupie auta będę od dzisiaj pytał czy "auto po serwisie zgodnym z procedurą" oznacza też korektę licznika :P:D:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem koledze że zegarek jest po renowacji, co jak pisze powyżej Tomek, dla znającego "gierki" sprzedających było łatwe do "rozszyfrowania".

Kolega drąży niepotrzebnie kwestię wyjaśnioną, podobnie jak Ty doszukujesz w moich postach tajemnic Templariuszy. :D

 .

Pisałeś też że sprzedawca znany i solidny ...ale wprost że opis niesolidny napisał dopiero Tejot...myślę że dla dobra standardów rynku i forum warto być precyzyjnym i jednoznacznym...i sprzedając i radząc...żeby ktoś nie pomyślał że tu takie maniery jak na " elektrodzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno z Wami rozmawiać, raz że 

 

Wiesz co Kolego, nie masz farta. Trafiłeś na słabego mentora.
Jeżeli towar budzi najmniejsze wątpliwości, odpuść sobie. Gra idzie o zbyt dużą stawkę. Żeby nie było jak w klasyce kina. " graliśmy uczciwie, Ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem, wygrał lepszy" ;)

Kolega dwa razy pisał że zegarek go nie interesuje.

 

Właśnie nie do końca. Wczoraj napisałeś, że w opisie sprzedającego jest napisane o renowacji. Jak widać nie cały świat stawia znak równości między słowami konserwacja a renowacja. To że tarcza jest po renowacji napisałeś dzisiaj tylko pytanie czy możesz wypowiadać się w imieniu WrzecionaCzasu i mogę tę informację traktować jako ostateczną. Jeśli tak to wszystko jasne  :lol:

P.S. Uszczypliwie wspomniałeś, że od przeglądania forum ekspertem nie zostanę - nie mam takiego zamiaru także spokojnie. Nie zamierzam też zostać ekspertem w dziedzinie motoryzacji choć przy zakupie auta będę od dzisiaj pytał czy "auto po serwisie zgodnym z procedurą" oznacza też korektę licznika :P:D:lol:

 

Napisałem to wczoraj.

Pisałeś też że sprzedawca znany i solidny ...ale wprost że opis niesolidny napisał dopiero Tejot...myślę że dla dobra standardów rynku i forum warto być precyzyjnym i jednoznacznym...i sprzedając i radząc...żeby ktoś nie pomyślał że tu takie maniery jak na " elektrodzie"

Proszę mi wskazać miejsce gdzie tak napisałem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napisane jest w tytule aukcji.

Sprzedawca znany i solidny.

Zadzwon, dopytaj, jest numer telefonu.

A tu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze uwaznie czytac opis aukcji, a tam stoi:

 

"Jest po kompleksowym profesjonalnym przeglądzie konserwacyjnym całości zgodnie z procedurą. ....

 

Napisał ze po renowacji?, napisał.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup regulowane zapięcie dedykowane do najnowszych PO lub 300 master. Naprawdę ułatwia życie w upały i nie trzeba montować zbędnych ogniw :)

 

Czy to zapięcie można założyć do bransolety 300, ale nie skręcanej tylko na piny?

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.