Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Masz rację, sporo osob ktore mnie pytają jaki kupic zegarek ( laicy) zastrzegają sobie - " ale ma być automat i szafirowe szkiełko "

Spora czesc sadzi ze naciąg automatyczny to cos w rodzaju perpetum mobile ;)

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Tez tak sadzę, i lekko sie dziwię, bo w jednym z najbardziej znanych salonów Warszawskich w miejscu Mosera pojawiły sie produkty Korsa i DW....

Marketing.

Pozdrawiam, Marek

trochę brakuje "Marynie" lekkości Reverso ale i tak miło że kombinowali w latach trzydziestych z chronioną i wodoszczelną kopertą. Fajna reedycja.

A 2254.50 już jest klasykiem ale powiększanie go byłoby ryzykowne - cała nadzieja że potencjalny sukces sprzedażowy najnowszych trojaczków da do myślenia Omedze w sprawie rozmiarów ...

Edited by desmo

Wracając do Omegi. Myślicie, że będzie kiedyś reedycja z lini Seamaster z falami na tarczy na aktualnym werku? Taka 2254.50 na cal. 8500 z ceramicznym bezelem o sensownej średnicy i grubości byłaby bardzo fajna. :wub:

To byłaby ciekawa propozycja, fale mają swój charakter i do dziś się bronią.

Sprawdzone info czy spekulacje? Włosi na forum obstawiają Moonwatch Buzz Edition bo data pasuje do postawienia pierwszego kroku z Omegą na Księżycu, ale nic nie piszą o złotej wersji.

Choć tak sobie myślę, że byłoby to straszne "rozdrabnianie się" biorąc pod uwagę, że za dwa lata mamy okrągłą, 50 rocznicę tego wydarzenia.

Więc może faktycznie limitka "nie jubileuszowa" lub kolejna, nowa wersja Moonwatch'a ew. "lifting"

Edited by mkrk

Sprawdzone info czy spekulacje? Włosi na forum obstawiają Moonwatch Buzz Edition bo data pasuje do postawienia pierwszego kroku z Omegą na Księżycu, ale nic nie piszą o złotej wersji.

Choć tak sobie myślę, że byłoby to straszne "rozdrabnianie się" biorąc pod uwagę, że za dwa lata mamy okrągłą, 50 rocznicę tego wydarzenia.

Więc może faktycznie limitka "nie jubileuszowa" lub kolejna, nowa wersja Moonwatch'a ew. "lifting"

To prawda, za 2 lata czeka nas wyjątkowa limitka. 50 lecie 1 lądowania na księżycu. Ciekaw jestem ile limitek wypuszczą z tej okazji. Stawiam, że oprócz limitki w stylu 1969 (elitarna, dla kolekcjonerów), wypuszczą jeszcze drugą dużo większą (5000?), by złapać na hype 50lecia Apollo XI jak największą grupę mniej fanatycznych odbiorców.

To prawda, za 2 lata czeka nas wyjątkowa limitka. 50 lecie 1 lądowania na księżycu. Ciekaw jestem ile limitek wypuszczą z tej okazji. Stawiam, że oprócz limitki w stylu 1969 (elitarna, dla kolekcjonerów), wypuszczą jeszcze drugą dużo większą (5000?), by złapać na hype 50lecia Apollo XI jak największą grupę mniej fanatycznych odbiorców.

A ze mi coraz bardziej zaczyna sie podobać speedi to może czas juz pieniążki odkładać ;)

O i T 

Dziś robiłem przymiarkę "mazikowego" Moonwatch'a Moonphase (i kilku innych Omeg nadrabiając zaległości). Faktycznie na żywo jest piękny, jednak na moją plebejską łapę zbyt delikatny jest ten filigranowy pasek. Bransoleta jednak to podstawa mimo, że zegarek traci trochę uroku.

No i w końcu mi przedłużyli bransoletę w PO nie omieszkując zrobić rzeź śrubce Da się taką śrubkę dokupić osobno? Nie zauważyłem tego w JT, więc nieśmiało pytam Was.

Edited by mkrk

Guest ROLMEGA

Limtka limitką,

ale może w końcu pòjdą za modą na duże I zrobią moonwatcha w rozsadniejszym rozmiarze, w 45 mm

A może I 47 mm

Edited by ROLMEGA

Dlaczego do żartów, ja bym z chęcią takiego Moonwatch'a Big Size kupił choćby z czysto ekonomicznych powodów rezygnując z Moonphase (mimo, że bardzo ładny). I chyba mieliby więcej niż jednego chętnego z tego co czytam.

Żartowałem, ale jak widze te zegarki wielkosci znicza na Powązkach na nadgarstku szczupłych facetow to sie usmiecham :)

Pozdrawiam, Marek

Guest Spatz

Żartowałem, ale jak widze te zegarki wielkosci znicza na Powązkach na nadgarstku szczupłych facetow to sie usmiecham :)

Wada wzroku, nie ma sie z czego smiac... :D