Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Też dostałem

Jak można się załapać na taki egzemplarz?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się załapać na taki egzemplarz?

Jestem na liście tych co by chcieli kupić ten zegarek poprzez dystrybucję Omegi i to taki miły gest na osłodę

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem na otarcie łez ;)

DRR7bid.jpg

Edytowane przez dawid82

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup Omegi Seamaster ,rynek wtórny , wersja niebieska z falami na tarczy. Gdzie taki zagarek kupić i jak zweryfkować tego stan ?  np czy nie był polerowany,rozbierany czy inne akcje. Intresuje mnie full zestaw z papiery,box itp. No i oczywiscie jakie są cenny takiego zegarka. Czy są lesze ? gorsze roczniki ? modele ?

 

omega_zpsb2b7wtqa.jpg

Edytowane przez maciekz45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio
planuje zakup Omegi Seamaster ,rynek wtórny

Proponuję systematyczne śledzenie "bazarku". Będziesz miał rozeznanie i może trafi się jakaś okazja :rolleyes:

BTW Twój link jest nieaktywny. :huh:

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję systematyczne śledzenie "bazarku". Będziesz miał rozeznanie i może trafi się jakaś okazja :rolleyes:

BTW Twój link jest nieaktywny. :huh:

Była taka ostatnio nawet wystawiona za 8 tyś ale jej stan jakoś wydawał się mi mocno średni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są różne zegarki - ten z pierwszego linku to najbardziej ostatnia wersja przed "ceramiczną", już na mechanizmie 2500 co-axial. Wcześniej w tym modelu montowano mechanizm 1120 a na początku 1109 -  ten ostatni z ebaya -  były też niewielkie zmiany wskazówek ( długość ) i napisu na tarczy ( czerwone logo Seamaster ).

 

Oczywiście im nowszy tym lepszy i droższy. Szukać możesz na bazarku ale wcale nie ma ich tak często, pozostają jeszcze portale aukcyjne i Chrono24. Na zadbany, niekombinowany egzemplarz z pełnym kompletem dodatków musisz mieć 6-10tys, w zależności od wersji. Tańsze są kwarcowe, poza mechanizmem nie różnią się niczym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeśli miałbym wybierać kaliber 2500 to dążyłbym aby był to 2500D, dostępny chyba dopiero w ceramice. Jeśli miałyby być wcześniejsze to wolałbym 1120. A na pewno unikałbym 2500A.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeśli miałbym wybierać kaliber 2500 to dążyłbym aby był to 2500D, dostępny chyba dopiero w ceramice. Jeśli miałyby być wcześniejsze to wolałbym 1120. A na pewno unikałbym 2500A.

A ja "zagiąłbym parola" na taką.Nie ma zewnętrznego AR i dziurawych wskazówek.

post-93096-0-35310600-1502827915.jpg


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja "zagiąłbym parola" na taką.Nie ma zewnętrznego AR i dziurawych wskazówek.

Zgadzam sie ze Peter Blake to najlepsza opcja!

Tyle, ze cieżko dostępna i droższa troche od zwykłej 300.

 

post-22413-0-72633800-1502829178_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma mega zachwiane proporcje przez kulfoniaste indeksy na bezelu. Poza tym wskazówki "dziurawe" to klasyka 300m i nie widzę żadnej przewagi pełnych łopat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma mega zachwiane proporcje przez kulfoniaste indeksy na bezelu. Poza tym wskazówki "dziurawe" to klasyka 300m i nie widzę żadnej przewagi pełnych łopat.

Jak dla mnie to ma powiew vintage!

Wskazówki jak w starym Seamaster nakładane indeksy bez ramek, kulfoniaste cyfry na bezelu są pokierowanie lepsza czytelnością w trudnych warunkach czy na i pod woda.

 

Zdjęcie z sieci!

 

post-22413-0-48228500-1502830340_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zdjęcie z sieci!

 

 

Właśnie, szwed, wiesz może jak jest pełna referencja Big Triangle ?

Pod 166.024 spotykałem się z mixem: raz tarcze BT, raz tarcze 6-9-12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - 2262.50.00 to klasyk czerpiący wprost z tradycji starych diverów Omegi.

Proste surowe narzędzie którego nikt nie pomyli z biżuterią ;-) Dla mnie to realna budżetowa alternatywa dla SUBa -'podobny klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, szwed, wiesz może jak jest pełna referencja Big Triangle ?

Pod 166.024 spotykałem się z mixem: raz tarcze BT, raz tarcze 6-9-12

 

Nie wiem niestety nigdy o tym nie myślałem.

 

 

Tak jest - 2262.50.00 to klasyk czerpiący wprost z tradycji starych diverów Omegi.

Proste surowe narzędzie którego nikt nie pomyli z biżuterią ;-) Dla mnie to realna budżetowa alternatywa dla SUBa -'podobny klimat.

I tu masz sto procent racji! :)

 

post-22413-0-75736500-1502831699_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma mega zachwiane proporcje przez kulfoniaste indeksy na bezelu. Poza tym wskazówki "dziurawe" to klasyka 300m i nie widzę żadnej przewagi pełnych łopat.

Sword hands to nawiązanie do wcześniejszych modeli - podobnie jak indeksy - a w słabym świetle czy w nocy są zdecydowanie czytelniejsze niż szkielety, mają więcej lumy. W Bondzie indeksy świecą super ale już wskazówki nędznie.

 

Tak jest - 2262.50.00 to klasyk czerpiący wprost z tradycji starych diverów Omegi.

Proste surowe narzędzie którego nikt nie pomyli z biżuterią ;-) Dla mnie to realna budżetowa alternatywa dla SUBa -'podobny klimat.

Było kiedyś nawet takie fajne porównanie jeszcze zanim ceny znaczka Rolex zupełnie powariowały, chociaż dzisiaj 2254 też drożeją i za zadbane egzemplarze z pełnym kompletem trzeba dać zbliżone - jak nie większe - pieniądze co za SMPc.

 

http://luxurytyme.com/en/rolex-reviews/comparative-review-of-the-omega-seamaster-professional-model2254-50-00-vs-the-rolex-submariner-16610/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2254 Drożeją ale nie tak jak SUB bo też ich cena wyjściowa była jednak wyraźnie niższa. Powiedziałbym że nawet zadbany egzemplarz w komplecie kupisz dziś za połowę ceny SUBa. A tą referencję którą pomyłkowo jak podałem to nawet za 1/4 ceny SUBa ;-)

Dla mnie ma jeszcze jedną przewagę nad późniejszymi wersjami 300-tki ( zwłaszcza ceramicznymi ) - dobrze wygląda nie tylko na bransolecie. A cyfry na bezelu ma jak najbardziej proporcjonalne zarówno do klasycznych wskazówek jak i indeksów.

post-55792-0-96897900-1502865986_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.