Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Wciąż szukam do niej bransolety, gdyby "ktoś coś" to proszę o cynk :)

post-51540-0-65086100-1514555175_thumb.jpeg

Edited by dawca

Ale z ceną czy nie jest dostępna? Bo jak to mój tato mawia: było na konia musi być i na owies :)

Edited by Mikołaj N

Ale z ceną czy nie jest dostępna? Bo jak to mój tato mawia: było na konia musi być i na owies :)

Koń jest super. Pojawia się pytanie czy owies jest mu niezbędny do życia. Na razie za przyjaciela ma rasowego krokodyla nilowego i kilka pasków alphashark. Bransoleta tylko na zamówienie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ja uzyskałem informacje, że 2780 zł :) Cena... Cóż bransoleta do Tudora S&G to koszt około 7,8 zł (info z zeszłego tygodnia, dzwoniłem bezpośrednio do serwisu) więc można powiedzieć, że Omegowa wychodzi tanio :D Pewnie prędzej czy później kupię ale jakby trafiła się używka w dobrym stanie, to zostałoby na inne zegarkowe wydatki ;)

Edited by dawca

Właśnie tak - nie sztuka wydać te 2400 czy 2800, tylko zastanawiam się, czy jest rzeczywiście taka potrzeba.  Ja chciałem nieco złamać ten pomarańcz, żeby zegarek stał się bardziej uniwersalny i chyba już znalazłem sposób ;)

Szkoda pieniedzy moim zdaniem, jak sami piszą, robia je w Azji, wiec placic 3 tysiące dla znaczka to przesada, za tą kwotę zamiennik i kilka pasków z klamrami, oryginalnymi, mozna nabyć.

Pozdrawiam, Marek

Zamiennik to 15% ceny oryginału i nic nie udaje, bo nie posiada emblematów firmowych. Ten sam wzór niska cena. Mikołaj kiedyś zauważył, że na dobrej jakości nato będzie mu lepiej i miał rację.

Generalnie trafiła się bardzo ciekawa rzecz, pokazująca drogę poszukiwań Brandta pod koniec lat 80 i na pocz. 90 XIX wieku.

Niezła sztuka . Ale jeśli mostek balansowy nie jest " łamany" tylko płaski , to może być to egzemplarz późniejszy ( początek XX W.).

Chyba , że się mylę ? Generalnie egzemplarze późniejsze były bardziej płaskie i ten mi tak wygląda .

Spotkałem sporo zegarków sygnowanych nawet ( chociaż nie zawsze) Luis Brandt przeznaczonych na rynek rosyjski , również w kopertach srebrnych z próbą 84 .

Koledzy ma ktoś na sprzedaż zapiecie z mikroregulacją do smpc?

Edited by marcines

pozdrawiam

Marcin

Powitać :)

Ma ktoś moze zdjęcie SMPC i Tudora BB na takim samym cienkim nadgarstku?

Drugie pytanie.

Jak blokuje sie posty konkretnych uzytkownikow ?

Edited by Ceteth

W Twoim profilu wchodzisz w „ignorowani uzytkownicy” . Wpisujesz „golumiasty” , zaznaczasz ignoruj posty i zapisujesz zmiany :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Drugie pytanie.

Nie mam tej biżuteryjnej Omegi ale po porównaniu Tudora vs stare referencje 300 - tki sądzę że różnica w wielkości jest znacząca. Tu masz przykład z netu -pewnie są też jakieś pojedyczncze strzały

post-55792-0-08992700-1514731445_thumb.jpeg

Edited by desmo

Niezła sztuka . Ale jeśli mostek balansowy nie jest " łamany" tylko płaski , to może być to egzemplarz późniejszy ( początek XX W.).

Chyba , że się mylę ? Generalnie egzemplarze późniejsze były bardziej płaskie i ten mi tak wygląda .

Spotkałem sporo zegarków sygnowanych nawet ( chociaż nie zawsze) Luis Brandt przeznaczonych na rynek rosyjski , również w kopertach srebrnych z próbą 84 .

Dzięki za głos w dyskusji :) . Pytanie , czy taka zapadka była przed, w trakcie czy po okresie stosowania zapadek spotykanych już w Omegach 19. Przyznam, że nie spotkałem Labradora z łamanym półmostkiem. Płaskość dotyczy powierzchni czy grubości mechanizmu? Tu werk nie jest dość gruby.

W Twoim profilu wchodzisz w „ignorowani uzytkownicy” . Wpisujesz „golumiasty” , zaznaczasz ignoruj posty i zapisujesz zmiany :)

Licz się tylko z tym, ze wtedy nie będziesz miał już zdjęć z nierysujacym się Moonem.

Licz się tylko z tym, ze wtedy nie będziesz miał już zdjęć z nierysujacym się Moonem.

To jest genialne rozwiązanie. Stosuję je od dawna i jest dobrze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Drugie pytanie.

Na nadgarstku 17cm to wygląda tak. Różnica jest spora, ale obydwa dają radę.12dd1a2ea712dced0afcbe2a2d1c58fc.jpgb49a0ffea09ff1dc11954ac24f6e9ff0.jpg

Na nadgarstku 17cm to wygląda tak. Różnica jest spora, ale obydwa dają radę.

Właśnie zdjęcie z profilu pokazuje, jak świetnie zbudowana jest trzysetka.

Przez dlugi czas myslalem, ze kupie BB, ale byla ikazja przymierzyc in house i czar prysl bo okazal sie grubasem. Patrzac na foty tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze do stajni dolaczy kolejna omega :)

Dzieki za rade z ignorowaniem :) tak sie tylko zastanawiam skad wiedzieliscie o kogo chodzi :P

Edited by Ceteth

Tudor zdecydowanie potężniejszy jest a Omega bardziej delikatna. Gdyby założyć go bliżej przegubu, byłby jednak trochę za duży. Tudor do mnie bardziej gada, bo nie lubię szkieletowych wskazówek.

Przez dlugi czas myslalem, ze kupie BB, ale byla ikazja przymierzyc in house i czar prysl bo okazal sie grubasem. Patrzac na foty tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze do stajni dolaczy kolejna omega :)

Też się tak czaiłem na BB, ale na przymiarki poszedłem z falami i mi szybko przeszło :)

Przeszło na coś innego.

No ja mam 17cm nadgarstek i BB wygladal bardzo grubo. Moze sie uda gdzies ogarnac eta do spróbowania. Ja nawet speedyego mam reduceda bo dorosly moon troche duzy mi sie wydawal.

A dla odmiany, mój Speedy :)

post-81405-0-45218700-1514739057_thumb.jpg

A jak lubię obydwa :) muszę jeszcze spróbować ponosić trochę Tudora na bransolecie, chociaż wtedy rzeczywiście może okazać się trochę zbyt masywny.