Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak poza tematem trochę :) - posiadam ponad 100 letnie Omegi i nadal sa sprawne, na oryginalnych częściach ....

P.s Serwis sie robi , nie "ogarnia" :)

I wtedy jest "petarda " ;)

Edit

a tu obawy po kilku latach użytkowania :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do ogarnięcia pod warunkiem,że części są dostępne.Schody zaczynają się gdy zegar zostaje rozłożony i okazuje się,że są dostępne tylko w serwisie.

Ciekawe o jakich częściach myśli kolega ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby szkoda.

Ale będzie większa jak wróci z pierwszego serwisu ze śladami po śrubokrętach i smarach, co jest raczej nieuniknione.

Mam rozumieć, że tacy fachowcy pracują w serwisie omegi? Jak samochód oddaje na serwis to tapicerka nie jest uświniony smarem ani nie ma nic porysowane śrubokrętami. I to ma być marka premium? Pan Ziutek zegarmitrz może taka sztukę odwalić a nie autoryzowany serwis marki. Tak działa serwis tylko w Polsce czy wszędzie na świecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że tacy fachowcy pracują w serwisie omegi? Jak samochód oddaje na serwis to tapicerka nie jest uświniony smarem ani nie ma nic porysowane śrubokrętami. I to ma być marka premium? Pan Ziutek zegarmitrz może taka sztukę odwalić a nie autoryzowany serwis marki. Tak działa serwis tylko w Polsce czy wszędzie na świecie?

Poczytaj ten wątek i inne a zobaczysz jakie cuda się zdarzają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem trochę :) - posiadam ponad 100 letnie Omegi i nadal sa sprawne, na oryginalnych częściach ....

P.s Serwis sie robi , nie "ogarnia" :)

I wtedy jest "petarda " ;)

Edit

a tu obawy po kilku latach użytkowania :)

Kolega @Xpovoc mówił że części mogą być dostępne tylko w autoryzowanym serwisie.

 

Master jako jedyny powiedziałeś jak się podoba to kupować. No może powinienem popłynąć razem z tą falą optymizmu :) sprawa cały czas w toku, zobaczymy co przyniesie następny dzień!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie będziesz tyle zastanawiał to zmienisz zdanie ;) i kupisz inna markę


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 8-9 tys to cena SMPc. Zegarek świeższy i imo ładniejszy. Po co kupować drogiego rupiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8tys. Wydaje się być dobra cena! Ta omega tańsza nie będzie! A wręcz przeciwnie staje się bardzo poszukiwana bardziej niż inne modele! :)

Nawet jak wymaga serwisu za jakiś czas to i tak warto.

Jak dla mnie jedyny minus to ta lekka polerka ale jak Tobie nie przeszkadza to bym się długo nie zastanawiał taniej nie znajdziesz!

 

Jeden z ładniejszych modeli nurków Omegi!

 

post-22413-0-46618000-1519067988_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że 8 tys to dobra cena. Sam widziałeś po ile chodzą na Chrono. Też miałem na ten model chrapkę, ale zrezygnowałem właśnie z powodu tych szybujących cen. Taniej nie będzie. Oprócz PO 2500 to najładniejszy nurek Omegi, oczywiście moim zdaniem.

Edytowane przez Viggen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 8-9 tys to cena SMPc. Zegarek świeższy i imo ładniejszy. Po co kupować drogiego rupiecia?

Omega po 14 latach to rupieć, strach się bać :D

 

Nic nie poradzę że podoba mi się tylko peter blake i moonwatch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że rupieć. Kup nową. Za 14 lat będzie po stokroć cenniejsza ;)

 

5_C3_F5137-_E67_B-4_FFC-_BF2_C-7_A110_C1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że rupieć. Kup nową. Za 14 lat będzie po stokroć cenniejsza ;)

Hahaha Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Omega po 14 latach to rupieć, strach się bać :D

 

Nic nie poradzę że podoba mi się tylko peter blake i moonwatch ;)

8k PLN to dużo za zegarek z niepewną rezerwą chodu. Na forach chodzi średnio po $2k, nawet jakbyś miał opłacić import to imo warto oszczędzić sobie bólu głowy z mechanizmem.

Nie napalaj się, spośród pre-ceramicznych SMP 2254 jest najczęściej dostępna, np. w ostatnich 2 miesiącach 17 ofert.

Cierpliwości i kupimy sobie po jednej :D

 

liDjCZM.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No długo też tak śledzę te liczby ;)

 

Dawno za 2000$ nie widziałem. A już takiej która jest po udokumentowanym serwisie ani razu :)

 

Krótka rezerwa to kwestia zastanych smarów i czyszczenia, tak to rozumiem. No chyba że to też może być objaw jakichś uszkodzeń?

W pierwszym przypadku nie ma bólu głowy w drugim gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No długo też tak śledzę te liczby ;)

 

Dawno za 2000$ nie widziałem. A już takiej która jest po udokumentowanym serwisie ani razu :)

 

Krótka rezerwa to kwestia zastanych smarów i czyszczenia, tak to rozumiem. No chyba że to też może być objaw jakichś uszkodzeń?

W pierwszym przypadku nie ma bólu głowy w drugim gorzej.

W mechaniźmie sporo może się zużyć co ma wpływ na rezerwę. To wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Constellation cal. 1620 ref. 386.0802ccd7c38b64a450de17eb7067c75d6e94.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No długo też tak śledzę te liczby ;)

Dawno za 2000$ nie widziałem. A już takiej która jest po udokumentowanym serwisie ani razu :)

Krótka rezerwa to kwestia zastanych smarów i czyszczenia, tak to rozumiem. No chyba że to też może być objaw jakichś uszkodzeń?

W pierwszym przypadku nie ma bólu głowy w drugim gorzej.

Zegarek jest komisowy czy ich i przez nich przygotowany (polerka, czyszczenie mechanizmu? ) do sprzedaży? Jeśli do niego zaglądali ( pisałeś o rocznej gwarancji - na co? Na mechanikę? )i nadal nie trzyma rezerwy to może jednak wymaga więcej niż smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest komisowy czy ich i przez nich przygotowany (polerka, czyszczenie mechanizmu? ) do sprzedaży? Jeśli do niego zaglądali ( pisałeś o rocznej gwarancji - na co? Na mechanikę? )i nadal nie trzyma rezerwy to może jednak wymaga więcej niż smarowania.

Słuszne uwagi i takie właśnie dzisiaj dodatkowe pytania im zadałem. Wygląda na to że przygotowują wizualnie, choć nie chce się wierzyć że do środka nie ma komu zajrzeć.. Choć może i tak jest przy większym przerobie zegarków.. Wspominał tylko że uszczelki są ok i że nie wymaga teraz serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z tej strony to tylko USA? Pisze to gdzieś bo nie mogę znalezc

Edytowane przez nupel

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.