Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nasz rynek jest śmietnikiem marki Omega a AD muszą sprzedać to co mają na wystawie ? Ponad to klient który chce kupić zegarki za 20-50 k u rodzimych AD może stać się oszustem, złodziejem, wyłudzaczem i być bezpodstawnie oskarżany.

 

Po perypetiach serwisowych postanowiłem zakupić w końcu 2-3 wymarzone nowe zegarki u rodzimych AD. Nie myślałem, że będzie z tym aż taki problem.

 

Firma A.

 

Postanowiłem zamówić model który najbardziej mi się podoba 232.30.46.21.01.001. Ustaliłem, że to ma być nowy zegarek. Po dość długim oczekiwaniu dostaje zegarek bez folii mocno kombinowany. Ślady na uchu oraz dziwne uszczerbania w okolicy bezla wskazują jednoznacznie, że bezel był wymieniany lub naprawiany. Przy próbie zwrotu oczywiście zostaje nie mile zaskoczony. AD stwierdza, że nie ma możliwości wymiany bo to ja usunąłem folie i uszkodziłem zegarek :D Ostatecznie zdjęcia, które zrobiłem podczas odbioru przesyłki pozwoliły jeszcze raz przemyśleć AD swoje stanowisko. Sprawę udało się zakończyć pozytywnie.

attachicon.gifreceived_1362912773779751.jpegattachicon.gifreceived_1362911847113177.jpegattachicon.gifreceived_1362912300446465.jpeg

 

 

 

Firma B

 

Udałem się osobiście żeby nabyć zegarek 212.30.41.20.03.001 Zaprezentowany egzemplarz z wystawy był dość mocno sfatygowany. Poprosiłem o zamówienie nowego. Chciałem zaliczkować lub wpłacić od razu całą sumę. Niestety odprawiono mnie z kwitkiem. Usłyszałem , że najpierw musi się sprzedać egzemplarz z wystawy wtedy dopiero będą mogli zamówić następny. Hmmm no OK fajne mają podejście do sprzedaży :D Podziękowałem i wyszedłem.

 

Nie zrażony poprzednimi przygodami postanowiłem podejść jeszcze do referencji, która widnieje na mojej liście życzeń jako 3 zegarek 215.30.44.21.01.001

 

Firma C

 

Zegarek zamówiłem początkiem grudnia. Po 2 miesiącach oczekiwania dostaje upragniony zegarek. Przy odbiorze okazuje się ze zegarek fabrycznie nowy nie ma wszystkich folii. Ponadto naklejka na deklu z numerem seryjnym jest odbarwiona i przytarta na brzegach. Dla mnie wygląda to jakby zegarek był już gdzieś w obiegu i był przymierzany. Po dokładniejszym obejrzeniu zegarek miał babola produkcyjnego na spodzie ucha oraz wskazówka minutowa przeskakiwała podczas wciskania koronki kiedy ustawiłem godzinę. Postanowiłem zwrócić zegarek i poprosić o wymianę. Nie było żadnego problemu. Zapewniono mnie ze zegarek niezwłocznie zostanie wymieniony.

 

Po ok 2 dniach dostaje taką wiadomość od AD

 

Dzień dobry,

po analizie zdjęć, które Pan przysłał, z pełną świadomością stwierdzamy, że nigdy nie wysłaliśmy do Pana zegarka o takim numerze seryjnym.

Sprzedaliśmy Panu inny, w pełni sprawny fabrycznie nowy egzemplarz o innym numerze seryjnym.

Pana działania wskazują na podejmowanie próby oszustwa.

W przypadku chęci z Pana strony zwrotu sprzedanego przez nas egzemplarza, może Pan to zrobić, ale w związku z zaistniałą sytuacją, przed zwrotem pieniędzy skierujemy zegarek do ekspertyzy do autoryzowanego serwisu marki Omega w Warszawie.

Również na dokumencie, który jest w naszym posiadaniu, potwierdzającym odbiór zegarka, wpisał Pan numer seryjny egzemplarza, którego nie dostarczyliśmy.

Informuję Pana także, że zwróciliśmy się do marki Omega o informację na temat historii zegarka o podanym przez Pana numerze seryjnym.

 

Szczena opadla mi do samej ziemi. Oczywiście po wyjaśnieniu sprawy zostałem przeproszony. Podobno nastąpiła jakaś fatalna pomyłka itp itd. Jednak dość duży niesmak pozostał :(

 

Obraz nędzy i rozpaczy. Po 3 przygodach zastanawiam się co się dzieje na naszym rynku. Dlaczego nie można kupić lub zamówić zegarka fabrycznie nowego z aktualnej produkcji tylko klient dostaje zegarki które są dość sfatygowane. Podczas zgłaszania swoich wątpliwości słyszałem rozbrajające : taki dostaliśmy ze Szwajcarii. Dla mnie dość śmieszne jest to stwierdzenie. W końcu sprzedawca jest odpowiedzialny za produkt. Powinien wiedzieć co dostaje i jak fabryczny zegarek jest pakowany. Czy nikt u AD tego nie sprawdza ? A jakby dostali podróbe to tez stwierdzili by, że taki dostali ? Ogólnie moje wrażenie jest takie, że ktoś nasz rynek postrzega jako rynek który nie liczy się dla marki. Klienci są traktowani jakby wciąż biegali z dzidami i nie znali się na niczym :(

Co się ma dziać. Ktoś Cię próbował oszukać a ty się pierdo...isz piszac firma a firma b itp zamiast nazywac sprawy po imieniu. To jak ma być dobrze skoro inni nie wiedzą kogo unikac? Rynek by się sam po czasie wyregulowal gdyby bylo wiadomo kto dyma. A Twoje teksty tak naprawde nic nie pomagaja. No chyba że chodziło ogólnie o to że omega do d... To ok. Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ceramika nie gryzie Ci się z paskiem w czysta Master,jak to na żywo ocenisz?

 

To raczej koperta przy uszach gryzie ten pasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odnosnie Omegi 300 Master

Czysta to ona jest a po Śląsku powinno być „czista”:)

Edytowane przez Etin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt trochę ciasno ma ten pasek przy kopercie. Ale szczerze to wszystkie zegarki mam na paskach bo tak lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Co się ma dziać. Ktoś Cię próbował oszukać a ty się pierdo...isz piszac firma a firma b itp zamiast nazywac sprawy po imieniu. To jak ma być dobrze skoro inni nie wiedzą kogo unikac? Rynek by się sam po czasie wyregulowal gdyby bylo wiadomo kto dyma. A Twoje teksty tak naprawde nic nie pomagaja. No chyba że chodziło ogólnie o to że omega do d... To ok.

Oglądałem w weekend speedmastera i 300m fabrycznie nowe świeżynki. I mój wqurw sięgnął zenitu.

A= Nagel

 

B= Jubitom

 

C= Śliwiński

 

Czy wszyscy oni to janusze biznesu ? tego nie wiem. Wszystkie fabrycznie nowe zegarki były zamawiane przez Maxima`a B.M marki. U Śliwińskich czekałem przeszło 8 tyg na zegarek bo fabryka nie wyrabia z produkcją tego modelu i nie jest on od tak dostępny. Wstępnie udało mi się ustalić, że zegarek jest podobno z 2016r. Na pewno nie był fabrycznie nowy. Pomijając babola w postaci dziwnych uszkodzeń na uchu jakby po wymianie teleskopów miał brudną od potu w "przyrartą" naklejkę na deklu. To może wskazywać na częste przymierzanie albo ściąganie i zakładanie na ekspozytor.

 

Kto tu dyma klienta ? Ciężko jednoznacznie wskazać czy B.M czy wszyscy. Jednak nie wierzę w to , że AD nie wiedzą jak fabrycznie nowy zegarek przychodzi i jak powinien wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila. Zamówiłeś trn zegarek z decyzją zakupu u trzech ad? Dobrą tradycją jest, i w sumie z tym miałem do czynienia, że ad daje do przymiarki to co ma a potem możesz zamówić nówkę w foliach jak zapłacisz zaliczkę i będziesz zdecydowany. A Ty u trzech na raz zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ale chwila. Zamówiłeś trn zegarek z decyzją zakupu u trzech ad? Dobrą tradycją jest, i w sumie z tym miałem do czynienia, że ad daje do przymiarki to co ma a potem możesz zamówić nówkę w foliach jak zapłacisz zaliczkę i będziesz zdecydowany. A Ty u trzech na raz zamówiłeś?

 

Nie na raz. Chociaż w sumie tak trzeba było zrobić. Zaoszczędzić bym czas i słuchanie dziwnych usprawiedliwień typu nie zauważyliśmy, taki do nas przyszedł, widocznie na cle uszkodzili itp..

 

W dwóch przypadkach płaciłem zaliczkę i w jubitomie przymierzalem i placilem zaliczke. A u Śliwińskich zaznaczyłem ze oczekuje zegarka fabrycznego nie interesują mnie rabaty i wpłaciłem całą ustaloną kwotę z góry. Ale rabat i tak dostałem. U Śliwiński zamawiam przez neta.

 

Nie wiem o co niby by miało chodzić z ta " dobrą tradycją " ze najpierw się mierzy a później wpłaca zaliczkę ? Jaki to ma niby wpływ i na co ? Skoro wpłaca całą kwotę za zegarek to chyba jestem zdecydowany ?

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczka tonie cała kwota. Dobra tradycja w tym sensie, że na miejscu AD też chciałbym mieć pewność że z zegarkiem na stoku nie zostanę. Masz Rafał dziwne przeżycia i problemy. Z jednej strony współczuję, bo to chyba już chorobowe. Z drugiej zazdroszczę bo przez to stałeś się ikoną na forum ;)

 

Od siebie dodam, że ja jak zaznaczam w Jubitomie, że ma być nowy to jest nowy. Nigdy nie miałem problemu.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Niestety okazało się , że w Krakowskim nie jest tak różowo. I nie jest to tylko moja opinia. Ogólnie krąży o nich tyle ze są niezłymi krętaczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tak. Bonarka raz mnie zawiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28576029_10211364095762440_6168368353977


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Swietnie,  nie jest często spotykana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moj must have Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.