Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Jak juz tak rozmawiamy o tym forum to strasznie zaluje ze nie kupilem Longinesa Legend Divera ktory byl cena byla super :( 

Pozdrawiam,

Janek

Nie rozumiem. Jedyną regulacją w 2254 jest wyjmowanie ogniw? A co jak ręką spuchnie, upał itd.? Ja używam regularnie w każdej bransolecie, czasami rano jest inaczej popołudniu też..

Tak, tylko ogniwa i/lub półogniwa, jak skręcisz to już nic nie zrobisz więc lepiej zostawiać przynajmniej lekki luz, i nie tylko w 2254 ale we wszystkich SMP300 oprócz najnowszej tegorocznej.

W Grand Seiko jest podobnie, tylko divery mają regulację.

Tak, tylko ogniwa i/lub półogniwa, jak skręcisz to już nic nie zrobisz więc lepiej zostawiać przynajmniej lekki luz, i nie tylko w 2254 ale we wszystkich SMP300 oprócz najnowszej tegorocznej.

W Grand Seiko jest podobnie, tylko divery mają regulację.

Dziwna patologia. Przecież to divery. I chyba mają też divers extension.

Dziwna patologia. Przecież to divery. I chyba mają też divers extension.

Divers extension tak ale to Ci daje jednostopniowe znaczne wydłużenie, takie żeby zmieścić na piankę a nie trochę spuchniętą rękę, mikroregulację fabrycznie ma dopiero tegoroczna SMPc. W PO też nie było, nie wiem czy i od kiedy jest.

Guest Classified

A co jak ręką spuchnie, upał itd.?

Miałem troche zegarków z divers extension. Wg mnie nie zwracaj na to uwagi w kwestii regulacji (to bajer do piany/skafandra), ja kiedyś stosowałem zasadę ze jak palec (OK, każdy ma inny) wchodzi pod zapietą bransoletę - jest ok. Tak z ~1cm luzu. Właśnie na wypadek jakby ręka spuchła. Mi ten patent pomagał.

Edited by Classified

Miałem troche zegarków z divers extension. Wg mnie nie zwracaj na to uwagi w kwestii regulacji (to bajer do piany/skafandra), ja kiedyś stosowałem zasadę ze jak palec (OK, każdy ma inny) wchodzi pod zapietą bransoletę - jest ok. Tak z ~1cm luzu. Właśnie na wypadek jakby ręka spuchła. Mi ten patent pomagał.

+1 stosuje ta sama zasade i w sumie to kazdy zegarek mam tak wyregulowany. Nawet tych na pasku nie lubie bardzo scisnietych.

Co do PO to na pewno nowy model 43,5mm ma mikro regulacje, polecam ;)

Pozdrawiam,

Janek

Dzięki! Akurat mam do czynienia z divers extension i mikroregulacją, mam obie te rzeczy na raz np. w seiko monster.

Jak wyreguluję bransoletę na palec to lata w te i wew te niestety.

Może te półogniwa dają radę.. do głowy mi nie przyszło że tak może być, w tym układzie to kupno na odległość jest jeszcze bardziej ryzykowne.

A co w sklepie? Obsługa mi skróci bransoletę do przymiarki bym miał pewność że będzie mi się wygodnie nosiło? ;)

Guest Classified

Jak wyreguluję bransoletę na palec to lata w te i wew te niestety.

Ano tu leży tak zwana zasadzka, ten palec musi być tak dobrany aby nie latało za bardzo i aby był luz (przewiew i miejsce na powiększenie się nadgarstka). W teorii brzmi prosto, praktyka - zwłaszcza biorąc pod uwagę różne długości ogniw, brak mikroregulacji itp itd - bywa o wiele trudniejsza.

Ja kupowałem zawsze zegarek a potem skracałem bransoletę, i nie było z tym kłopotu. W odwrotna stronę (tzn skrócenie do przymiarki a potem ew zakup) nie stosowałem tego, nie wiem też czy obsługa w sklepie byłaby jakoś super po temu chetna (wyobraź sobie kilkuset klientów którzy skracali i wydłużali bransoletę - co z pinami?), ale kto wie może jakieś salony swiadczą takie usługi.

Jedyne czego bym się bał to kupna pre-owned z wybrakowaną bransoletą, tzn z iloscią ogniw (niezaleznie czy wpiętych czy wypiętych sprzedawanych wraz z zegarkiem mniejszą niż fabryczna, bo wtedy trzeba dokupować jak jest za krótko lub zmienić bransoletę na inną.

Poza tym zawsze są paski/bransy 3rd party które można założyć aby bardziej dopasować zegarek do ręki, wg mnie ma to też tą zaletę że oryginalna bransoleta pozostaje w stanie M lub NM zamiast się piłować w użytku. 

Zmierzam do tego, żebyś nie hamował się aż tak bardzo tą bransoletą, bo z tych obaw możesz zrezygnować z fajnego zegarka.

Edited by Classified

Przecież mikroregulacja jest powszechna tak gdzieś dopiero od 7 lat, prawie nikt tego nie stosował wcześniej i ludzie żyli. Tyle że np. 5-cyfrowe Rolexy nie potrzebują regulacji bo to tak lekkie zegarki że nawet jak lata lekko po nadgarstku to w ogóle tego nie czuć, moda na rozmiary 42mm+ wytworzyła problem który trzeba niwelować mikroregulacją.

Amen :)

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Przecież mikroregulacja jest powszechna tak gdzieś dopiero od 7 lat, prawie nikt tego nie stosował wcześniej.

Amen :)

Mam dwa kwarcowe seiko z lat '80, lekkie i małe, nie nazwał bym ich wyjątkowymi, raczej typowa masówka z tamtych lat. W obu jest regulacja, wprawdzie to kilka dziurek na teleskop w zapięciu, ale funkcja ta sama i tak samo przydatna, przynajmniej u mnie. To by raczej przeczyło tezie że dopiero od 7 lat i tylko w dużych zegarkach.

Najmniej używam tego w najcięższym i największym zegarku, to te mniejsze właśnie które latają na boki i w górę i w dół najczęściej reguluję by grzecznie leżały na miejscu.

Rozumiem że może omedze nie wypada dawać zapięcia z dziurkami ;) ale ja wolałbym raczej to niż nic.

omedze nie wypada dawać zapięcia z dziurkami ;) ale ja wolałbym raczej to niż nic.

I dlatego wymyślono mikroregulację. W końcu parę dziurek za siedem stówek* to nawet według nich byłoby przegięcie ;)

*koszt zapięcia z mikroregulacją kupowanego osobno.

Edited by Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Orientuje się ktoś może jaka jest różnica między cal. 1040 a 1041 - ten ostatni stosowany jest w Speedmasterze 125?

1041 bazuje na 1040, stanowi jego rozwinięcie, celem uzyskania certyfikatu chronometru. Technicznie dostał nową płytę główną, mostek chrono i rotor.

Był stosowany w zupełnie innym typie konstrukcji koperty.

Mam dwa kwarcowe seiko z lat '80, lekkie i małe, nie nazwał bym ich wyjątkowymi, raczej typowa masówka z tamtych lat. W obu jest regulacja, wprawdzie to kilka dziurek na teleskop w zapięciu, ale funkcja ta sama i tak samo przydatna, przynajmniej u mnie. To by raczej przeczyło tezie że dopiero od 7 lat i tylko w dużych zegarkach.

Najmniej używam tego w najcięższym i największym zegarku, to te mniejsze właśnie które latają na boki i w górę i w dół najczęściej reguluję by grzecznie leżały na miejscu.

Rozumiem że może omedze nie wypada dawać zapięcia z dziurkami ;) ale ja wolałbym raczej to niż nic.

No ale to o czym piszesz to nie jest mikro regulacja! Tylko klasyczna regulacja i występuje ona w większości bransolet! :) Edited by szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Ok, teraz rozumiem. Ale klasyczna czy micro, funkcja ta sama ;) a omawiane wyżej Omegi, nie mają ani tej ani tej. Musiałbym kiedyś przymierzyć i zobaczyć jak leżą.

Edited by dopeman

Ok, teraz rozumiem. Ale klasyczna czy micro, funkcja ta sama ;) a omawiane wyżej Omegi, nie mają ani tej ani tej. Musiałbym kiedyś przymierzyć i zobaczyć jak leżą.

Dlatego wymyślono półogniwa :P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

1041 bazuje na 1040, stanowi jego rozwinięcie, celem uzyskania certyfikatu chronometru. Technicznie dostał nową płytę główną, mostek chrono i rotor.

Był stosowany w zupełnie innym typie konstrukcji koperty.

Dzięki.