Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

No coś Ty??!!

 

No ciągnie mnie do SMPc  ;) Najchętniej widziałbym obie w kolekcji, ale nie wiem czy tak się uda  :unsure: 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koperty odbieram odwrotnie. Bardziej masywna, choć mniejsza jest w foisie. W pro dzięki podcięciom, profil koperty wydaje się lżejszy i niższy.

Skręcone uszy Moona świetnie ukrywają 42 mm ale jednak osłony koronki odbierają nieco lekkości którą w tym miejscu ma FOISa. Dzięki temu mamy takie dylematy i nie jest łatwo jednoznacznie powiedzieć że jeden lub drugi jest lepszy.

post-55792-0-59371100-1546546316_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOIS ma ładniejsze wskazówki, no i bardziej jest wierny oryginałowi.

Pushery na plus, dodają uroku.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcone uszy Moona świetnie ukrywają 42 mm ale jednak osłony koronki odbierają nieco lekkości którą w tym miejscu ma FOISa. Dzięki temu mamy takie dylematy i nie jest łatwo jednoznacznie powiedzieć że jeden lub drugi jest lepszy.

Bardziej mi chodziło o profil boczny, w pro takiej ścianki nie ma :)5e2cfc5f0bde7771de1c410915fd22f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem bransolet w zegarkach, paski bardziej mnie przekonują. To co mnie najbardziej niepokoi to szerokość paska 19mm(posiadam głównie 20)oraz wskazówka sekundnika. Prosta wyglądałaby o niebo lepiej i niepokoi mnie brak symetrii.

Staram się znaleźć uzasadnienie dla wydania +3k na droższy model ( tak dla mojego mentalnego spokoju wybrałem wersje z szafirem)

 

Czy oba te zegarki mają podobne poszanowanie wśród fanów omegi?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie większe poszanowanie ma PRO, co pewnie wynika tylko z tego, że go mam ;-) No i ja mam hesalit, więc pewnie mój głos i tak się nie liczy. Ale będę z tym żył :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważcie że niebieska jest tak piękna tylko wtedy jak prezentuje ciemne barwy, czarna ma tak non stop. Kolego krisp1 powiedz mi czy Twoja Omega przez te 7 lat była już w serwisie?

Jeszcze nie była w serwisie.

Pare miesięcy temu mierzyłem dokładność żeby porównać z Tudorem i robiła 1,5 sekundy na dobę także chyba nie ma pośpiechu z serwisem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej linii tylko model z cal 321 ma "szacunek" :)

Reszta to jak ciuchy z sieciówki....

 

 

 

 

Żartuję co do drugiej kwestii :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciągnie mnie do SMPc ;) Najchętniej widziałbym obie w kolekcji, ale nie wiem czy tak się uda :unsure:

Kurde nie myśl o sprzedaży, bo będę miał złe myśli o zakupie... mnie te fale urzekły ale dwa takie czarnuchy podobne... meeeeeh....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie większe poszanowanie ma PRO, co pewnie wynika tylko z tego, że go mam ;-) No i ja mam hesalit, więc pewnie mój głos i tak się nie liczy. Ale będę z tym żył :-)

 

Kolego jeśli mogę zapytać jak sprawuje się hesalit w normalnym użytkowaniu? Bardzo się rysuje? Wymiana równa się z wizytą u zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli mogę zapytać jak sprawuje się hesalit w normalnym użytkowaniu? Bardzo się rysuje? Wymiana równa się z wizytą u zegarmistrza?

Hesalit jak hesalit, jest podatny na rysy, ale łatwy w polerce.

Jak umiesz sam wymienić szkło i masz narzędzia to możesz to zrobić sam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolego jeśli mogę zapytać jak sprawuje się hesalit w normalnym użytkowaniu? Bardzo się rysuje? Wymiana równa się z wizytą u zegarmistrza?

Mój sprawuje się bardzo prawidłowo, to znaczy łapie ryski :-) Ale już mi to nie przeszkadza :-) A jak będzie ich tyle, że zacznie mi przeszkadzać (może być tak, że jednak nie zacznie), to gdzieś z nim pójdę, ale raczej nie do zegarmistrza, tylko do pewnego magika z mojego pięknego miasta, który na pewno coś zaradzi :-) Bałem się hesalitu w Moonie, bardzo. A teraz myślę sobie, że ...jak Moon, to tylko z hesalitem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tej dwójki zdecydowanie FOIS, chociaż nie miałem okazji widzieć go na żywo. U mnie to pewnie wynika z tego, że mam cieniutki nadgarstek i PRO jest po prostu za duży, ale nakładane logo, właśnie te wskazówki, brak osłon pusherów i koronki robią ogromną robotę. Zegarek robi się trochę bardziej elegancki niż sportowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc przez krótki czas użytkownikiem obu , uważam że to bardzo wdzięczne i fajne zegarki choć za drogie . FOIS daje radę do nieco bardziej formalnego stroju natomiast moon pro to dla mnie sport 100%. FOIS uważałem za lepiej wydane niemałe pieniądze , w moon pro czułem nieco zawód . W FOIS bardzo przeszkadzała mi słabsza widoczność godziny , efekt wskazówek w srebrnym kolorze. Niestety estetyka i magia tarczy FOIS została okupiona tym negatywem, moim zdaniem .Oba zegarki świetnie leżą na dłoni , decyzje warunkowalbym przeznaczeniem zegarka . Gdybym miał kolekcje zegarków 5+ to znalazłbym miejsce dla FOIS. Powyższe nie miało być krytyką. Lubię oglądać fotki kolegów na forum bo to jest kozak na obrazkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla mnie z tej dwójki zdecydowanie FOIS, chociaż nie miałem okazji widzieć go na żywo. U mnie to pewnie wynika z tego, że mam cieniutki nadgarstek i PRO jest po prostu za duży, ale nakładane logo, właśnie te wskazówki, brak osłon pusherów i koronki robią ogromną robotę. Zegarek robi się trochę bardziej elegancki niż sportowy.

Wedle mojej wiedzy FOIS i MOON mają w zasadzie ten sam L2L, czyli ok. 47 mm. Inaczej na Moona, przy moim "drwalskim" nadgarstku, w ogóle bym się nie zdecydował :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mój Graal, wreszcie upolowany.

Dzięki za zdjęcia.

Ładna sztuka się trafiła ;)

Tak jak pisałem jak dla mnie kwintesencja piękna i prawdziwa klasyka bije współczesne Moony ale to tylko moje zdanie Vintage lubiącego bardziej od współczesnego. :P

 

Ja posiadam tylko 145.022-69 :(

 

 

post-22413-0-74416500-1546549071_thumb.jpeg

 

post-22413-0-25740200-1546549154_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o profil boczny, ...

To raczej kwestia zdjęcia...Moona też podobne mogę znaleźć ale na zestawionych razem i na papierze wychodzi podobna grubość.

Nie jestem fanem bransolet w zegarkach, paski bardziej mnie przekonują. To co mnie najbardziej niepokoi to szerokość paska 19mm(posiadam głównie 20)oraz wskazówka sekundnika. Prosta wyglądałaby o niebo lepiej i niepokoi mnie brak symetrii.

Staram się znaleźć uzasadnienie dla wydania +3k na droższy model ( tak dla mojego mentalnego spokoju wybrałem wersje z szafirem)

Czy oba te zegarki mają podobne poszanowanie wśród fanów omegi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Idea asymetrii wskazówek polega na optycznym oddzieleniu wskazań chrono od typowych funkcji codziennych ( godziny, minuty, sekundy) i sprawdza się bardzo dobrze. Paski pod 19 mm będziesz musiał kupić nowe ale to sama przyjemność ;-). Moonwatch z szafirem to święty spokój od rys ale nieco bardziej chłodny „look” który moim zdaniem słabiej pasuje do „ plastikowych” wskazówek. Dlatego do Moona wybieram hesalit a do chłodnego szafiru stal wskazówek FOISa.

Te ryski się robią ale długo nie przeszkadzają a później... sprawne ruchy czymś delikatnie ściernym ( na przykład capecodem ) przywracają dawny blask.

post-55792-0-41148100-1546549538.jpeg

post-55792-0-90373400-1546549545_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm bazowy dla 321,czyli lemania 2310, stosowany również w patku czy vacherononie to był poprzednik lemanii 1873, czy lepszy/gorszy?

 

może ktoś coś wyjaśni, albo podeśle ciekawy link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia.

Ładna sztuka się trafiła ;)

Tak jak pisałem jak dla mnie kwintesencja piękna i prawdziwa klasyka bije współczesne Moony ale to tylko moje zdanie Vintage lubiącego bardziej od współczesnego.

 

Ja posiadam tylko 145.022-69 :(

 

 

attachicon.gifAB4FAD09-D509-485A-AB81-433E6428D357.jpeg

 

attachicon.gifAF7BFC2D-40F4-4DC0-B94A-2BB2E3B297DA.jpeg

Też piękny! Gratulacje, teraz tylko jakis 321 i masz komplet :) ja pewnie tez za jakiś czas dołoże speediego na 861 heheh, nałóg, nie poradzisz. W kolekcji jest jeszcze cal.1045. Inne poszły w świat, niestety wszystkiego mieć się nie da 5d7be0fd3faa4a7ef7d6d5637bb119ec.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie myśl o sprzedaży, bo będę miał złe myśli o zakupie... mnie te fale urzekły ale dwa takie czarnuchy podobne... meeeeeh....

 

Wszyscy zaraz chcieliby moje fale :lol::P Ostatnio bawiłem się niebieską SMPc i ma w sobie to coś, czego poprzednia referencja nie ma... i odwrotnie  ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ten 1873 to następca 2310, czy inna rodzina?

 

Wykorzystanie 2310 w Patku, czy vacheronie sugerowałoby, że to mechanizm z wyższej półki. Czy się mylę?

ch-27-70-9d.jpg

1141-6d.png

Może wykończenie Omegi 321 nie jest na tym samym poziomie, ale...

321-36.png

 

1873 można kupić w "pospolitym" Zeno za 4000 zł:

https://www.chrono24.pl/zenowatchbasel/altes-lemania-1873-chrono-handaufzug--id8591905.htm

 

Domyślam się, ze Lemania miała też różne półki "jakościowe" i cenowe np. cal. 5100 to baza dla paskudnej ETY C01.211:

c01-211-6c.jpg

 

Omega 1045, na jej bazie też wygląda dość ubogo:

1045-d4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten 1873 to następca 2310, czy inna rodzina?

 

Wykorzystanie 2310 w Patku, czy vacheronie sugerowałoby, że to mechanizm z wyższej półki. Czy się mylę?

 

 

Może wykończenie Omegi 321 nie jest na tym samym poziomie, ale...

 

 

1873 można kupić w "pospolitym" Zeno za 4000 zł:

https://www.chrono24.pl/zenowatchbasel/altes-lemania-1873-chrono-handaufzug--id8591905.htm

 

Domyślam się, ze Lemania miała też różne półki "jakościowe" i cenowe np. cal. 5100 to baza dla paskudnej ETY C01.211:

 

 

Omega 1045, na jej bazie też wygląda dość ubogo:

 

Następca, w Omedze występował jako 861, 1861,863,1869

Tak 321 to mechanizm klasowy, dający dużą możliwość wyregulowania w kwestii precyzji chodu, trwały i niezawodny.

Kalibry Omegi 10XX to wizualne "porażki",choć technicznie nic im zarzucić nie można (działają do dziś) to okres w którym zaczyna się rewolucja kwarcowa..

Omega w 1981 roku  niemal bankrutuje, Seiko proponuje przejęcie, jednak nieoprocentowana pomoc państwa ratuje firmę przed upadkiem i daje możliwość przetrwania tego ciężkiego okresu dla producentów zegarków mechanicznych.....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zaraz chcieliby moje fale :lol::P Ostatnio bawiłem się niebieską SMPc i ma w sobie to coś, czego poprzednia referencja nie ma... i odwrotnie ;)

A kto by chciał smpc? ;) ... Ja bym nie chciał i Dawid Podsiadło by nie chciał, bo przecież nie ma fal,nie ma fal, nie ma fal, nie ma fal, nie ma fal, nie ma faaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarzy wersji z falami w tak dobrym stanie jak Twoja jest niewiele, więc schowaj ją do pudełka, a na nadgarstek wrzucaj niebieską ceramikę i masz idealny zestaw.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.