Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego mam dwa :P

Ta koncepcja jest bardzo słuszna.

drinks.gif


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Czy może ktoś ma magazyn Speedy Tuesday o Speedmasterze i mu się znudziła/kurzy się/żona chce wyrzucić itp.? :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mierzyłem u osoby sprzedającej (z ogłoszenia olx) dwie Constellation w kwarcu. Oba rozmiar 33-34 mm. W fajnym stanie, w przyzwoitej cenie, ale złoty miał zniszczone wskazówki (nie widać na foto, jakby "podziobane") a biały miał na deklu starty numer seryjny. Oba bez dokumentów i pudełek. Jak Waszym zdaniem wyglądają takie niewielkie zegarki na męskim nadgarstku (mój ok.17,5 cm). Który byście wybrali, albo dlaczego żaden? ;)

post-103258-0-80772300-1551906124_thumb.jpeg

post-103258-0-82738600-1551906141_thumb.jpeg

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanowiło Cię dlaczego ktoś zaciera numer seryjny zegarka przed sprzedażą?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanowiło Cię dlaczego ktoś zaciera numer seryjny zegarka przed sprzedażą?

Dokładnie, wyjaśnie samo się nasuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pominąwszy zatarty numer, to jeżeli chodzi o rozmiar i wielkość zegarka i nadgarstka myślę,że w przypadku Constellation może

być ok.Miałem Longinesa Oposition w wymiarze 36mm o bardzo zbliżonym kształcie koperty i bransolety ,wręcz jakby wzorowanym na tej Omedze w moim odczuciu. Na moim nadgarstku 18 cm był w porządku. Nosił się wygodnie i absolutnie nie sprawiał wrażenia zbyt małego.Jeszcze teraz czasami go zakładam i nie mam wrażenia ,że jest mały nawet po przesiadce z dużo większych średnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

pominąwszy zatarty numer, to jeżeli chodzi o rozmiar i wielkość zegarka i nadgarstka myślę,że w przypadku Constellation może

być ok.Miałem Longinesa Oposition w wymiarze 36mm o bardzo zbliżonym kształcie koperty i bransolety ,wręcz jakby wzorowanym na tej Omedze w moim odczuciu. Na moim nadgarstku 18 cm był w porządku. Nosił się wygodnie i absolutnie nie sprawiał wrażenia zbyt małego.Jeszcze teraz czasami go zakładam i nie mam wrażenia ,że jest mały nawet po przesiadce z dużo większych średnic.

Dla porównania nadgarstek żony (ok.16cm) i Omega 35mm oraz mój 18,5cm i zegarek 40mmb6e02b735739e231dbe2b815c788f288.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario1971 zrób fotkę z Omegą Żonki na swojej ręce.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario1971 zrób fotkę z Omegą Żonki na swojej ręce.

Ok. jak nie zapomnę, to dzisiaj wieczorem zrobię taką fotkę :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Waszym zdaniem wyglądają takie niewielkie zegarki na męskim nadgarstku (mój ok.17,5 cm). Który byście wybrali, albo dlaczego żaden? ;)

Zaden, optycznie za mały na Twoja rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealne 38,5  :)

 

attachicon.gif15..jpg

jaki kolega ma nadgarstek? , ja mierzyłem większą wersje i niestety wydała się za duża, a tej  niestety nie mieli na stanie

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak raz po raz w różnych miejscach przewija się temat obwódu nadgarstka, przypominają mi się czasy jak namiętnie chodziłem na siłownie.Tam wszyscy mówili o obwodzie bicepsów :).

A tak właściwie w którym miejscu mierzy się ten nadgarstek ?Przed kością nadgarstkową tuż przy dłoni, na niej, czy tuż za kością? Bo ja mam różnicę prawie centymetr!! Zegarki na bransolecie noszę na lekki luz, na pasku raczej tak żeby koronka nie wbijała się w dłoń.Ktoś to ustandaryzował ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norm ISO nie ma na to :)

Ja noszę na odcinku, gdzie zegarku leżą u mnie najwygodniej, tj. lekko za kostką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norm ISO nie ma na to :)

Ja noszę na odcinku, gdzie zegarku leżą u mnie najwygodniej, tj. lekko za kostką.

I wg mnie w tym miejscu powinno się mierzyć obwód nadgarstka :)

https://goo.gl/images/k1kZKv

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 cm

No to taki nadgarstek predysponuje juz na większe rozmiary aż się dziwie ze 38,5 pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden, optycznie za mały na Twoja rękę.

Oczywiście.

Widać po bransolecie. Zbyt gładko układa się na nadgarstku. Powinna mieć około 3mm załamanie między pierwszym a drugim elementem. Niestety trudno to osiągnąć gdy uszy zegarka nie wystają poza nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Jak Waszym zdaniem wyglądają takie niewielkie zegarki na męskim nadgarstku (mój ok.17,5 cm). Który byście wybrali, albo dlaczego żaden? ;)

Kupując w 2000 roku u Kruka swoją Omegę, nawet do głowy mi nie przyszło, że ten zegarek może się wydawać kiedyś za mały na moim 17,5 cm nadgarstku. To był wtedy męski standard. Moda się zmieniła, ale moim zdaniem ta Constellation się w żaden sposób nie "zdezaktualizowała". Ma genialne proporcje koperta/bransoleta, które to elementy są ze sobą tak zintegrowane, że stanowią miłą dla oka całość. Bransoleta jest tak samo wygodna, jeśli nie wygodniejsza (lżejszy zegarek) od jubilee Rolexa. Darzę tę swoją Omegę cały czas niegasnącą atencją. Polecam rozejrzeć się za modelem stalowym z szaro-stalową (taka lekko niebieskawą) tarczą. Będzie trudniej niż o tą z elementami złotymi (takie były najpopularniejsze), ale IMO warto, bo wygląda najciekawiej:

 

2b.jpg.04419fb12512ce771e60f3458ce67907.B6335C95-9145-4936-9E09-F4FBDE48BC06.jpe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario1971 zrób fotkę z Omegą Żonki na swojej ręce.

Żona nie chce podać mi kodu do swojego sejfu;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona nie chce podać mi kodu do swojego sejfu;)

W dzisiejszych czasach rozdzielnosc majatkowa to bardzo madry ruch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.