Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, czy ktoś ma jakiś model Orisa z mechanizmem 400? Jestem ciekawy opinii- dokładność chodu, czy rzeczywiście osiąga 120godzin rezerwy chodu, stabilność pracy itd. Jestem bardzo ciekawy opini użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nav napisał(-a):

Panie i Panowie, czy ktoś ma jakiś model Orisa z mechanizmem 400? Jestem ciekawy opinii- dokładność chodu, czy rzeczywiście osiąga 120godzin rezerwy chodu, stabilność pracy itd. Jestem bardzo ciekawy opini użytkowników.

Mam Aquisa cal. 400. Co do dokładności chodu to na początku było jakieś 6-7s/d. Zegarek w tym czasie był dokręcany z koronki, ponieważ nie był to zegarek codzienny. Co do rezerwy chodu to się nie wypowiem. Nie mierzyłem. Z perspektywy czasu kupiłbym wersję na sellicie. Tańsza o jakieś 5k, łatwiejszy serwis. Wracając do tych 120h. Nie jest mi to wgl potrzebne. Musiałbym nosić ten zegar przez parę dni systematycznie, żeby nakręcić sprężynę w pełni. Mam 65 na sellicie, którą użytkuję częściej, jeśli odłożę zegar na kilka dni to poprostu ustawiam z rana i tyle. Jeśli masz kilka zegarków i nosisz na przemian to te 120h jest zbędne. Jeśli ma być to zegarek codzienny to w sumie też bo standardowe 38h w zupełności wystarczy. Wracając do sellity to można ją łatwo regulować. Pomyśl że za te 5k możesz kupić sobie fajny rotomat, ewentualnie jakiś ciekawy zegarek. Reasumując jeśli miałbym wybierać to kupiłbym zegarek na sellicie. Przepraszam za chaotyczny wpis ale rano jest🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barop napisał(-a):

Mam Aquisa cal. 400. Co do dokładności chodu to na początku było jakieś 6-7s/d. Zegarek w tym czasie był dokręcany z koronki, ponieważ nie był to zegarek codzienny. Co do rezerwy chodu to się nie wypowiem. Nie mierzyłem. Z perspektywy czasu kupiłbym wersję na sellicie. Tańsza o jakieś 5k, łatwiejszy serwis. Wracając do tych 120h. Nie jest mi to wgl potrzebne. Musiałbym nosić ten zegar przez parę dni systematycznie, żeby nakręcić sprężynę w pełni. Mam 65 na sellicie, którą użytkuję częściej, jeśli odłożę zegar na kilka dni to poprostu ustawiam z rana i tyle. Jeśli masz kilka zegarków i nosisz na przemian to te 120h jest zbędne. Jeśli ma być to zegarek codzienny to w sumie też bo standardowe 38h w zupełności wystarczy. Wracając do sellity to można ją łatwo regulować. Pomyśl że za te 5k możesz kupić sobie fajny rotomat, ewentualnie jakiś ciekawy zegarek. Reasumując jeśli miałbym wybierać to kupiłbym zegarek na sellicie. Przepraszam za chaotyczny wpis ale rano jest🤣

Dziękuję Barop za odpowiedź. Rozumiem twój punkt widzenia, miałem Orisa na Sellicie (jeszcze z czerwonym rotorem, ładnie to wyglądało), miałem zegarki na podstawowej Ecie a teraz naszło mnie na coś mniej oczywistego i stąd pytanie o Caliber 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nav napisał(-a):

Dziękuję Barop za odpowiedź. Rozumiem twój punkt widzenia, miałem Orisa na Sellicie (jeszcze z czerwonym rotorem, ładnie to wyglądało), miałem zegarki na podstawowej Ecie a teraz naszło mnie na coś mniej oczywistego i stąd pytanie o Caliber 400.

Nie ma problemu. Przemyśl na spokojnie wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Szukaj go na FB. 

Dzięki. Tylko pod jakim nickiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Barop napisał(-a):

Dzięki. Tylko pod jakim nickiem?

Pod swoim imieniem i nazwiskiem. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny moon strap do 65-tki - pasuje jak ulał i wygodny do tego jeszcze:

 

IMG-4744.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia nowość. Jestem zaintrygowany jak wygląda na żywo, jak tan niebieski mieni się w zależności od światła i kątów patrzenia. Wyjątkowo ciekawa technologia wykonania tarczy. Niestety w rodzinie ProPilotów najdroższy.

 

35962_0140077787150-0772001TLC_gallery_1920x1080px_HighRes_17871_web_ds.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, van gunt napisał(-a):

Ostatnia nowość. Jestem zaintrygowany jak wygląda na żywo, jak tan niebieski mieni się w zależności od światła i kątów patrzenia. Wyjątkowo ciekawa technologia wykonania tarczy. Niestety w rodzinie ProPilotów najdroższy.

 

35962_0140077787150-0772001TLC_gallery_1920x1080px_HighRes_17871_web_ds.jpg

Mnie X zaciekawił z powodu mechanizmu, nie jestem jednak fanem tytanu i na żywo po prostu nie przypadł mi do gustu, ale wiadomo, co człowiek, to opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, nav napisał(-a):

Mnie X zaciekawił z powodu mechanizmu, nie jestem jednak fanem tytanu i na żywo po prostu nie przypadł mi do gustu, ale wiadomo, co człowiek, to opinia.

Mechanizm można znaleźć w innych modelach. Każdy coś znajdzie dla siebie. Ja tytan lubię, wielkość i kształt też mi odpowiadają, jednak X wydawał mi się z pierwotnymi tarczami jakiś mdły, bez wyrazu (no może poza Kermitem). Tutaj jest szansa, że ten zegarek nabierze nowego blasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, van gunt napisał(-a):

Ostatnia nowość. Jestem zaintrygowany jak wygląda na żywo, jak tan niebieski mieni się w zależności od światła i kątów patrzenia. Wyjątkowo ciekawa technologia wykonania tarczy. Niestety w rodzinie ProPilotów najdroższy.

 

35962_0140077787150-0772001TLC_gallery_1920x1080px_HighRes_17871_web_ds.jpg

Wygląda interesująco, ale skoro nawet na zdjęciu reklamowym nie jest łatwo odczytać godzinę, to na żywo jest to pewnie jeszcze bardziej trudne. Dobrze, jak interesujące wzornictwo nie odbija się na użyteczności. Seria cotton jest świadectwem, że można to osiągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarałem się tym modelem po lekturze recenzji w internecie, byłem pod wrażeniem specyfikacji technicznej, zobaczyłem na żywo … i nawet przymierzyć nie chciałem. Zegarek do bólu poprawny, mający wszystkie składniki hitu a będący bez wyrazu i nijaki - dla mnie. Pointer Date pod względem wywoływanych emocji i przyspieszania bicia serca bije go o głowę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarałem się tym modelem po lekturze recenzji w internecie, byłem pod wrażeniem specyfikacji technicznej, zobaczyłem na żywo … i nawet przymierzyć nie chciałem. Zegarek do bólu poprawny, mający wszystkie składniki hitu a będący bez wyrazu i nijaki - dla mnie. Pointer Date pod względem wywoływanych emocji i przyspieszania bicia serca bije go o głowę.
 

Dominik, nie wiem, czy piszesz o tym konkretnym modelu, który jest ma zdjęciu powyżej, czy o X w ogóle. Bo jak w ogóle, to jednak przymierz Serio, to jak ten zegarek gra na ręce, to jest poezja. Gdyby na metce było 15, a nie 20, to pewnie byłby u mnie. A i tak, mimo za wysokiej ceny, pozostaje w orbicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafi napisał(-a):

Dominik, nie wiem, czy piszesz o tym konkretnym modelu, który jest ma zdjęciu powyżej, czy o X w ogóle. Bo jak w ogóle, to jednak przymierz emoji6.png Serio, to jak ten zegarek gra na ręce, to jest poezja. Gdyby na metce było 15, a nie 20, to pewnie byłby u mnie. A i tak, mimo za wysokiej ceny, pozostaje w orbicie.


W ogóle o X. Do Pointer Date się ślinię a ten pozostawia mnie obojętnym. No ale jak będę okazję miał to przymierzę 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2023 o 10:58, mario1971 napisał(-a):

 

Co do propilot x to wizualnie do mnie przemawia. Niestety ze względu na tytan i cal. 400 nie jest to zegarek dla mnie. Rozważyłbym zakup w stali i na sellicie. Cal. 400 już mam i nie potrzebuje kolejnego. Duża doplata, a rezerwa chodu wydłuzona nie jest mi potrzebna. Cena 15k po rabatach to jednak sporo. Ciekawszy jest Pointer na manualu. Wskaźnik rezerwy chodu widoczny przez dekiel robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Do Pointer Date się ślinię

Witam, to którego Pointer Date widziałbyś byś u siebie na ręku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cervo Volante 38 mm, standardowy 40 mm albo brąz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Cervo Volante 38 mm, standardowy 40 mm albo brąz :)

 

Mierzyłem i cervo i standard. Nie mierzyłem tylko brązu. Cervo chyba najładniejsze tarcze. Wrzucę kilka fotek dla przypomnienia. Bardzo fajny bordowy ale cervo też świetne. Wtedy wybrałem atelier. Chwilę żałowałem, ale ostatecznie przekonałem się do niego. Brąz myślę, że też fajny. Coś innego.

IMG_20231018_100757.jpg

IMG_20231018_100553.jpg

IMG_20231018_100450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Barop napisał(-a):

Mierzyłem i cervo i standard. Nie mierzyłem tylko brązu. Cervo chyba najładniejsze tarcze. Wrzucę kilka fotek dla przypomnienia. Bardzo fajny bordowy ale cervo też świetne. Wtedy wybrałem atelier. Chwilę żałowałem, ale ostatecznie przekonałem się do niego. Brąz myślę, że też fajny. Coś innego.

IMG_20231018_100757.jpg

IMG_20231018_100553.jpg

IMG_20231018_100450.jpg

Ten bordowy cały czas chodzi mi po głowie, myślę ma tyle intensywnie, że chyba niedługo wstawię jeden ze swoich zegarków na bazarek 😜 Bardzo mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też chodzi po głowie, może na gwiazdkę!
Burgunda kiedyś mierzyłem i też się spodobał🙂image.thumb.png.0d378f3aad9a18af1594402071a85479.png

zdjęcie z net

Edytowane przez drkadrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.