Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Zdroker

Klub Miłośników Zegarków ORIS

Recommended Posts

Ogólnie dwie podobne koperty, nie za dużo tej dobroci ;)

Koperty takie same, ale tarcze zupełnie inne :). Nawet Sellita w środku inna ;).

A znowu wrzucę :)

I znowu wrzuciłeś :D.

Pewnie bym takiego smoka zakupił, ale niestandardowe mocowanie paska mnie odstrasza. Poza tym miodzio :).

Pewnie bym takiego smoka zakupił, ale niestandardowe mocowanie paska mnie odstrasza. Poza tym miodzio :).

Zajefajny jest :) od piątku tylko on na nadgarstku. Mocowanie paska to mankament (szczególnie u Ciebie :)), ale do przeżycia. W weekend ten Oris powstrzymał mnie przed zakupem Tudora Black Bay, więc jest naprawdę dobrze.

to jest własnie wyróżnik Orisa :) nie wyobrażam sobie takiego zegarka z innymi uszami i paskiem.

Zajefajny jest :) od piątku tylko on na nadgarstku. Mocowanie paska to mankament (szczególnie u Ciebie :)), ale do przeżycia. W weekend ten Oris powstrzymał mnie przed zakupem Tudora Black Bay, więc jest naprawdę dobrze.

Ja w weekend też będę miał taki :)

Edited by elvis512

to jest własnie wyróżnik Orisa :) nie wyobrażam sobie takiego zegarka z innymi uszami i paskiem.

OK. Dla Ciebie to zaleta, dla mnie wada. I tak ma właśnie być, bo byśmy wszyscy identyczne zegary nosili.... no przynajmniej podobnie wyglądające :D.

OK. Dla Ciebie to zaleta, dla mnie wada. I tak ma właśnie być, bo byśmy wszyscy identyczne zegary nosili.... no przynajmniej podobnie wyglądające :D.

No rozumiem, że standardowy pasek dla Ciebie to zaleta, ale te są na tyle trwałe i dobrej jakości że nie ma co się zastanawiać. Ja nie wyobrażam sobie Orisa ze zwykłym paskiem (przynajmniej nie linia nurków, williamsów itp)

No rozumiem, że standardowy pasek dla Ciebie to zaleta, ale te są na tyle trwałe i dobrej jakości że nie ma co się zastanawiać. Ja nie wyobrażam sobie Orisa ze zwykłym paskiem (przynajmniej nie linia nurków, williamsów itp)

Po prostu od czasu do czasu lubię pokombinować z paskami, a tu jest to niemożliwe ;).

Po prostu od czasu do czasu lubię pokombinować z paskami, a tu jest to niemożliwe ;).

Widziałem kilka kreacji paskow do Aquis we własnym zakresie. Dodatkowo widziałem, że producent też przewidział skórkę do Aquisa. Wszystko się da, ale to nie ten styl zegarka, żeby kombinować z paskiem skórzanym czy nato IMO.

Widziałem kilka kreacji paskow do Aquis we własnym zakresie. Dodatkowo widziałem, że producent też przewidział skórkę do Aquisa. Wszystko się da, ale to nie ten styl zegarka, żeby kombinować z paskiem skórzanym czy nato IMO.

Nato na pewno nie, ale skóra jak najbardziej tak. Ale argument o nie tym typie zegarka do mnie przemawia. To zegarek nie dla mnie, a powód znasz :D.

Bawiłem się z paskami, miałem specjalnie do niego zrobioną skórkę, ale to nie ma sensu. Wszystkie inne zegary mam od tego, żeby sobie grzebać w teleskopach ;)

Aquis ma wyjątkową bransoletę, chorowałem na ten zegar długo najpierw ze względu na ten kajdan, a teraz od kilku lat wiem, że... nie wyzdrowiałem :P Tylko te polerowane ogniwa mnie drażniły, więc zeszczotkowałem całość, przy okazji odświeżyłem go po jakimś czasie po deskdivingu...

@traczu, te nowe wskazówki fajnie wyglądają, jakby wymieniali same wskazówki, to piszę się na ten nowy model :) I w moim Sellita daje radę rewelacyjnie, po trzech latach dokładność rzędu +1sek./dobę. Czasem nawet lepiej.

Orisaquis01.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Dziękuję bardzo :)

Rodzinka się powiększyła i czas też dobrać pasek.

Mi,mimo,że jestem fanem marki ten akurat model nie leży.Jest za bardzo barokowy.Ale to oczywiście tylko moje osobiste spostrzeżenie.Każdemu podoba się co innego.

Mi,mimo,że jestem fanem marki ten akurat model nie leży.Jest za bardzo barokowy.Ale to oczywiście tylko moje osobiste spostrzeżenie.Każdemu podoba się co innego.

E tam. Nie ma tragedii. Mnie bardziej wadzi mała sekunda niż styl barokowy :).

Całkiem fajna tarcza w tym barokowym Orisie :).

9950174_HMG_9508.jpg

9950177_HMG_9531.jpg

9950178_HMG_9518.jpg

9950175_HMG_9455.jpg

9950110_HMG_9522.jpg

Ładniusi;)

Dzięki. I bardzo dokładnie sobie cyka do tego :)

9982577_HMG_9567.jpg

Seba fajny ten Oris, taki powrót do starej stylistyki poda mi się. Co do Aquisa, to nie ma co płakać, że skórki nie pasują. Nurek i skórzany pasek to zły pomysł. Jedynie bransoleta i guma mają zastosowanie.

No ok, ale gumy tylko od Orisa. Paski gumowe niezależnych producentów nie mają tu zastosowania.

Za wyjątkiem nurków vintage i nawiązujących do takich. Taki movember np. na skórze jest ok. Czy BB ale to już nie od Oris.

Za wyjątkiem nurków vintage i nawiązujących do takich. Taki movember np. na skórze jest ok. Czy BB ale to już nie od Oris.

Tys prowda :)